monika0181 monika0181 komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Jedeme v opakovaném čtení celé série po dvou letech.
Tristan je asi můj favorit mezi bratry. Všichni jsou svým způsobem nezkrotní bručouni se srdcem na správném místě.
Nyní při druhém čtení, kdy čtu celou sérii najednou a ne s odstupem jako poprvé, si více uvědomuji provazby jednotlivých dílů.
Za mě velká spokojenost, proto jsem se k celé sérii opakovaně vrátila.

06.05.2024 5 z 5

Ne že bychom to nečekali Ne že bychom to nečekali Meghan Quinn

Naprostý souhlas s Lucie.285. Není třeba nic dalšího psát.
Dokonalá kniha. U celé série se moc bavím. Jistě ji vezmu do rukou opakovaně.

04.04.2024 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

S Christiana se nám stává romantik.
Ale ani to nic nemění na tom, že emoce teda z knihy opravdu netryskají.
Kniha je čtivá, příběh jsem zhltla velmi rychle.
Ale jak jsem psala již u prvního dílu. Spíš mě zaujala psychologie vztahu než ta erotická část. Ta za mě v dnešní době není moc objevná. Ve své době to bylo asi šokující a kontroverzní zpracování.
Bohužel vnímám stejné chyby jako u prvního dílu. Jakákoli zápletka je vyřešena rychle, bez hloubky, vyjasnění.
Autorka chtěla šokovat sexuálními scénami a zbytku se moc nevěnovala.
Jdu na třetí díl.

18.02.2024 4 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Pohádku Kráska a zvíře miluji jak v Disneyho provedení, tak tu českou hranou Vlastimilem Harapesem (Panna a netvor).
Tady příběh není tak ani tak. Není to celá pohádka a ani to není pouze inspirace pohádkovým příběhem.
Máme namíchané pohádky s realitou. Je to těžké, pokud srovnáváte s pohádkou, tak je to strohé osekané. Pokud to chcete brát jako realitu, je to příliš pohádkové.
Asi proto takové komentáře.
Já jsem byla ale max spokojena. Užila jsem si romantický pohádkový příběh, který jsem přečetla za jeden večer.
Ke knize se jistě vrátím už proto, že Krásku a zvíře mám ráda. Bylo to prostě pohádkové.

08.02.2024 5 z 5

Strasti vánočních svátků Strasti vánočních svátků Lenka Hnátová

Přemýšlím, jak komentovat. Chci říct A i B.
Na jednu stranu je kniha geniální, na stranu druhou toho chci víc.
Oceňuji jak se autorka v takto malém českém rybníčku nebojí jít s kůží na trh. Rozvine témata, na která se dost často kouká skrz prsty.
Myšlenka, že příběh má asi největší dopad na YA, je dobrá. A kdo z nás dospělých, chce má možnost si to užít. Potenciál myšlenek, témat je hluboký.
Do YA literatury ji přibližují Maxovi zeleninové nadávky. Klasické nadávky by knihu zbytečně zhrubly. Ale nebuďme naivní, že by mládež nenadávala. Za mě je to takto vlídně pojato.
Maxe moc chápu, i to jeho tápání po smrti otce, že je gay. To je tolik emocí, že je se v tom plácají i dospělí natož náctiletý kluk.
I tady nakonec zjistíme, že komunikace je základem všeho. A že i dospívající děti jsou silnější než si myslíme, jen tomu prostě potřebují rozumět. A tajit některé věci prostě smysl nemá, protože to vše jen zhoršuje.
I mně chybí to dál, co Bert a Max. To že se našli mi prostě nestačí.
Tento příběh považuji dokonce vhodný jako povinnou školní četbu. Rozebrat a probrat tyto problémy by bylo žádoucí a jistě zábavnější než: "Co je to štěstí? muška jenom zlatá." ( I když oceňuji, že v letech povinná četba také zaznamenala změny, ale já bych řekla, že je třeba ještě více moderní literatury.)

31.01.2024 5 z 5

Žhavý trůn Žhavý trůn Julie Johnson

Pohádka pro dospělé 2?
No už to trochu zavání trilerem. Děj je tak napínavý a čtení bylo jak jet na horské dráze.
Něco je reálné více, něco méně. Děj je poutavý tolik, že jsem se to ani neřešila a hltala stranu za stranou.
Víc jsem si užívala i ostatní postavy jako Chloe, osobní ochranku. I ty negativní Avu, Olivii. Příběh má strhující napětí, nepustí Vás, musíte číst až do konce .... a ten.... no hrome... bez dalšího dílu hned to nejde.

29.01.2024 5 z 5

Rozvodové hry Rozvodové hry C. D. Reiss

První díl mě tak navnadil, že jsem hned po vydání druhého dílu po ní v knihkupectví šáhla a začala číst ještě po cestě domů.
V ději pokračujeme a zbývá nám 14 dní z měsíce, co si Adam a Diana domluvili, než podepíší rozvodové papíry.
Tady už není tolik sexu, BDSM jako bylo v předchozím díle. Tento díl je plný emocí, citů, myšlenek. Diana nemiluje manhattanského Adama, ale miluje
Adam z Montauku a Adam miluje obyčejnou Dianu a bojí se milovat submisivní Dianu.
Sami si musí ujasnit, co chtějí, protože oba chtějí, co je neslučitelné.
Vyústění této rozvodové hry je plné myšlenek, možná vás ani ve srovnání s prvním dílem nebude tato část tolik bavit.
Já oceňuji, že to bylo vše třeba uzavřít a použiji slova z přebalu knihy: Naprosto srdcervoucí cesta, která končí krásným a dojemným způsobem.
Je to krásná kniha a já jsem ráda, že jsem si ty emoce mohla užít.

25.01.2024 5 z 5

Polib mě ještě jednou Polib mě ještě jednou Stella Tack

Od přečtení předchozích dílů uplynul již nějaký čas a přesto jsem hned s prvními stranami byla v obraze. Je tedy jasné, že mi předchozí díly utkvěly v hlavě a zaujaly mě.
Pokud pominu realitu příběhu, lze si knihu nadmíru užít.
Tento příběh má vývoj v čase. Kingsley a Eva se seznámí před jejími 16. narozeninami. Bohužel jejich neuváženým jednáním přijde o život Kingsleyho otec. To je rozdělí. Setkávají se po dvou letech opět za poměrně vypjatých okolností. Ale oba je to k sobě táhne...
V příběhu je krásně popsáno, co jsou lidé pro sebe schopni udělat, pokud se milují. Jaké to je mít kolem sebe partu přátel, ale i jaké to je mít srdcového kamaráda, který se vydá na špatnou cestu.
Příběh jsem si moc užila, i když mě zprvu trochu šokovala tloušťka knihy. Ale přečetla jsem ji i tak za dva dny.
Měl by to být závěr celé série, ale i jak sama autorka uvádí. Je tam prosto pro další příběhy. A musím říct, že by mě rozhodně některé zajímaly.

23.01.2024 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Nejvíc se asi shoduji s komentáři petusska01 a Kuci12.
Příběh je pomalý dost rozvleklý, námět zajímavý výměna babičky s vnučkou. Přestože řeší těžké myšlenky ztrátu blízkého člověka, osamělost ve stáří a byl podprahově dost vážný, užila jsem si spoustu legrace a i úsměvu ve tváři při čtení.
Babička byla pěkné "péro". Znám několik lidí velmi akčních i v její věkové kategorii, tak mi to nepřišlo tak nepřiměřené jako u jiných komentářů. Vlastně jsem se nejvíc nasmála u kapitol, které vypráví babička.
Kniha nebude prvoplánovitě zábavná oddechovka. Jistě stojí za přečtení, i když ta rozvleklost příběhu asi nebude oblíbená, přesto stojí za přečtení a za zamyšlení.
Někdy je prostě velmi těžké se ze ztrátou vyrovnat.

15.01.2024 4 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Hodnocení píšu po přečtení prvních tří dílů série.
Příběh Elly a Chestera je takový slaďoučký. Přestože Chas bojuje v Kleci, necítíte v příběhu napětí, spíš stud a mezi nimi magickou nevysvětlitelnou přitažlivost. Setkají se dva naprosto odlišní lidé, u kterých neuvěřitelně funguje chemie, přitažlivost a erotické napětí. Chese celou dobu vnímám jako plyšového medvídka k mazlení. Nějak mi jeho chování a povaha nešla k bitkaři. Proto tam taky mohl být zvrat na normální život.
Autorka píše čtivě, vtáhne vás do děje a až zpětně Vám dojde, že některé věci mohly být promyšlenější.
Já tento díl beru jako úvod, v podstatě celou radu jako slow burn romantiku, protože s každým dílem cítím tu vášeň víc.
Neznamená to první díl nečíst, je hezký, jen ty emoce nejsou tak silné.
Pokud bych psala hodnocení po každé knize hned po přečtení, bylo by to za 100%, v hodnocení všech tří zatím vydaných dílů, je to tak 80%.

09.01.2024 5 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Vtipná jednohubka. Romantický příběh na pozadí smrti rodičů. Pubertální zamilovaná dívka do YA hvězdy televizního seriálu. Setkají se na vysoké škole, kde spolu studují práva. Pak se cesty rozcházejí a setkají se opět po letech.
Zápletka jak vyšitá z jiných knih. Ale autorka nám to okořenila smrtí rodičů Kaylin, kterou adoptovali noví rodiče, o které také přišla. Daxtonovi rodiče zemřou při nehodě a jemu zbyde malá sestra Emme. Teta Linda a možnost pracovních postupů nám příběh pěkně okoření.
A už z toho není 100x čtený příběh. Přesto je to jednoduchý příběh, který Vás chytí za srdce a budete si přát happy end.
Psáno z pohledu obou hrdinů, to se mi moc líbí. Dává to vyprávění pěknou šťávu.

28.12.2023 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Jsem velmi překvapená. Neměla jsem od knihy velká očekávání, ale zaujala.
Je to YA příběh, který ukazuje problémy dospívání. Jak nás tlak společnosti / okolí / kamarádů, spolužáků utváří, když chceme v očích ostatních uspět. Přetvařujeme se, lžeme, nejsme sami sebou, hrajeme si na drsoně, řešíme, jak se vypořádat se zradou, nepochopením, frustrací.
Příběh je o následcích chování. Změny chování, dopívání, dozrávání, emocích. Pro mě velké překvapení. Doporučuji nejen pro YA, kniha je čtivá i pro jiné generace.

26.12.2023 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Jednoduchá romantická jednohubka. Není špatná, ale ničím Vás nepřekvapí. Již 100x zpracované téma. Jednoduché, ne moc komplikované. Pokud nechcete nic řešit, dobrá volba. Mně se nejvíc asi líbil Garrickův zasněný pohled na obálce knihy. Příběh není špatný, ale za pár knih po něm ani nevzdechnu. K odpočinku dobré, čtivé, vtipně psané, romantické.

26.12.2023 3 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Chtěla jsem nenáročnou knihu do postele k totálnímu nachlazení. Kdy nechcete moc přemýšlet. Příběh nádherně plynul. Začetla jsem se hned v prvních stranách knihy. Fandila jsem Nashovi i Ianovi. Ian je takový správný lotr s romantickou duší, myslím, že díl o jeho "zkrocení" bude moc zajímavý. Každopádně na konci knihy jsem měla pocit, že ten urgentní příjem potřebuji já!!!
Příběh mě moc bavil. Čtení bylo jako být součástí knihy a žít přímo s postavami. Určitě se najdou nějaké chybky k výtkám, ale mě to nadchlo.
Nyní čekat na další díl, když ještě není ani v edičním plánu??? A protože mají být díly čtyři, čekám, že nás takové tornádo bude čekat opětovně.

14.12.2023 5 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

Na tento díl jsem se moc těšila. Anu Huang mám ráda. Zápletka příběhu není nijak objevná. Josh nemá rád setry kamarádku Jules a kniha vypráví o jejich vztahu. Autorka píše čivě, poutavě s napětím, příběh se hezky vyvíjí. Kniha má hodně stran, jistě se najdou tací, který přijde dlouhavá. Já se taky původně lekla, kdy jsem ji viděla, ale uteklo to rychle. Začetla jsem se hned. Celou dobu mě moc bavila chemie, jiskření mezi nimi. V knize se objeví postavy z předchozích dílů. Jsem ráda, že v ději měly svůj význam. I já s přiklání k těm, co považují tento díl za nejlepší z cele série. Ta žhavost Vás nenechá knihu odložit. Užijte si ji, doporučuji.

18.11.2023 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Jednoduchá jednohubka s vánoční tématikou, kde i konec máte rychle předvídatelný. Ale pokud Vám jde o krásný romantický příběh s úžasnou vánoční atmosférou, berete do ruky tu správnou knihu. Všechny knihy autorky jsou velmi čtivé, rychle ubíhají. Je to sladké a pozitivní až moc, ale to asi k Vánocům patří.

15.11.2023 5 z 5

Beta Beta Jasinda Wilder

Tento díl už ani snad nebyla erotika jako spíš triler. Ne že bychom si erotických scén neužili dost, ale co mi v mysli zůstalo víc, jsou ty násilné scény. Únos, týrání, znásilňování. Tohle bylo hodně silné kafe. Nejvíc na mě zapůsobily myšlenky Valentina po únosu a znásilňování. Tento díl nebyla pohádková procházka růžovou zahradou. Emoce prýštily snad z každé stránky knihy. Jak zde bylo více děje než v prvním díle, zhltla jsem knihu na jeden zátah. A jdu na třetí díl, jsem zvědavá na rozuzlení.

02.11.2023 5 z 5

Vojvoda z Montgomery Vojvoda z Montgomery Evie Dunmore

Nejsem příznivce historických románů. Přistupovala jsem ke knize z toho důvodu obezřetně. Sice s historickými prvky na základě skutečných událostí, ale velmi vtipně, moderně a čtivě je psána tato kniha. I přes zásadní téma jako právo na majetek po svatbě, volební právo a jiná práva žen, byla kniha psána velmi poutavě. Autorka Vás na počátku knihy chytla stejně jako knihu za pačesy a pustila až na konci. Oceňuji popis boje za práva žen, za věci, které v současnosti považujeme za naprostou samozřejmost. Vše zpestřuje dějová linka příběhu o Annabelle a Sebastianovi, knihu dělá čtivou a oddechovou, psanou poutavou formou. Za mě spokojenost a jdu na druhý díl.

29.10.2023 5 z 5

Kdokoliv Kdokoliv Sarah Sprinz

Protože se mi líbil první díl, hned jsem se pustila do druhého, na Tori a Sinclaira jsem byla zvědavá. Opět se kniha zabývá psychologickou stránkou postav a děje. Není to primárně oddechovka a myslím, že i upozornění v knize na závažná témata a i linky pomoci jsou důležité. Jako plus vždy hodnotím i vytvořené playlisty s hudbou, ráda si to u čtení poslechnu. Kniha řeší toxický vztah Tori a Vala, návykové látky Val a jeho kamarádi, domácí násilí u Kita a další. Příběh vypráví o přátelství od dětství Tori a Sinclaira, které postupně přerůstá v zamilovanost. Ovšem ani jeden to nechce přiznat, aby neztratil přátelství. Vše toto se odehrává v průběhu školního roku, kdy se připravuje divadelní hra Romeo a Julie, do které jsou oba zapojeni. Za mě milý příběh s ponaučením. Čte se stejně dobře jako první díl. Očekávám, že poslední díl bude věnován Grace a její poruše příjmu potravy, kterou zde vidíme v náznacích nebo dle konce druhého dílu Olive?

24.10.2023 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Příběh se velmi podobá Lásce po španělsku. Ale musím říct, že z něj mám pocit, že je svižnější. Ne tak sebezpitující z pohledu hrdinky a to je rozhodně příjemnější. Je to veselé, vtipné, oddechové. Chemii mezi postavami jsem i záviděla. Hudsona jsem "žrala" fakt od počátku. Škádlení mezi nimi tomu dodávalo tu správnou jiskru. Pokud nechcete zrovna hloubat nad smyslem života, ale pobavit se a odpočinout, je to kniha pro Vás.

18.09.2023 5 z 5