Mufa Mufa komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Bavila jsem se, některé kapitoly mě rozesmály nahlas. Jako kdybych poslouchala mého muže. Třeba kapitola o sledování televize byl popis toho, jak to funguje u nás doma.
Alespoň vidím, že je muž vlastně úplně normální a jen my ženy jsme z Venuše ;-)

22.02.2023 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Co k tomu říct... neskutečné, skvěle propracovaný příběh, postavy, děj. Silný námět, některé večery jsem se knize vyloženě vyhýbala, protože jsem nebyla schopná vstřebat další drsné scény, které jsem očekávala. Četla jsem Trhlinu a Strach, ale tohle je něco úplně jiného a naprosto dokonalého

10.03.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak tenhle díl se zase povedl, trochu jsem měla obavy, protože vlna zločinnosti mě moc nenadchla. A už se těším na to psycho, co nastane v dalším díle, živě si to představuju

01.01.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tahle se mi od autorky líbila zatím nejvíc. Mělo to náboj a spád, i když bylo jasné, jak se příběh bude vyvíjet dál.

01.03.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nestává se mi často, abych se u knihy nahlas smála. Tady se to podařilo několikrát. Jako oddechovka naprosto skvělá.

07.09.2021 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Jedna hvězda dolů za občas nezáživný zdlouhavý popis některých situací. I když on vlastně celý ten socialismus byl zdlouhavý a nezáživný. Nikdy mě nenapadlo se nad odsunem Němců zamýšlet, považovala jsem to za celkem správnou věc. Tohle je pohled z druhé strany a musím říct, že o tom budu dlouho přemýšlet. Litovala jsem všechny své příbuzné, kteří přežili obě války, aby skončili pod nadvládou Rusů, ale ve světle Gerty se jejich osudy nezdají tak nešťastné. Silný příběh...

26.11.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Ona to zas tak úplně bláznivá komedie není, když se nad tím člověk zamyslí. Ale pobavila mě, jsou tam některá životní moudra, která by člověk neměl zapomenout. Jako vždy u tohoto autora..
Má ale i ještě lepší kousky

29.10.2023 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Náhodný výběr v knihovně, po pár stranách bylo jasné, že půjde o červenou knihovnu. Zajímavá myšlenka se sdílením postele, kolem které vznikl překvapivě velmi čtivý příběh. Na dovolenou ideální oddechové čtení

07.08.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tenhle dílů byl skoro lepší než ten první, hlavně závěr a švihlá tetička Nora. Už se těším na další díly, jako oddychovka do dnešní doby je to skvělý

01.11.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Přečetla jsem hodně knih o holokaustu a o Osvětimi konkrétně. Tohle by mohl být hodně silný příběh, bohužel je ale napsaný až moc povrchně. Těch momentů, kdy si člověk uvědomí tu hrůzu, je tam málo a je to škoda. Taková červená knihovna z lágru. Asi i proto se tento příběh zdá neuvěřitelný. Věřím, že se stal, někteří lidé mají prostě celý život ohromné štěstí. A právě i s tím se dalo hodně pracovat. Škoda...
Tři hvězdy dávám za to téma, na tu dobu by se nemělo zapomenout.

22.03.2021 3 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Očekávala jsem červenou knihovnu pro náctileté, ale kniha mě příjemně překvapila. Zajímavý námět a navíc pěkně zpracovaný. Byly i momenty, kdy jsem takový dějový zvrat nečekala, to se mi často nestává. Jedna z nejlepších knih letos, které jsem četla.

23.09.2020 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Detektivky A.Christie jsem hltala už jako dítě, když mi je omylem půjčili v knihovně.
A teď v fázi středního věku mě zas úplně stejně pohltila tahle kniha. Nejdříve to vypadalo, že to bude takové čtení o ničem k vodě, ale pak to dostalo šmrnc (prostě A.Christie).
A uvědomila jsem si, že se opravdu nechci ocitnout sama se sebou někde na poušti, abych měla dostatek času přemýšlet. Bůhví, čeho všeho by se pak můj muž ještě dožil ;-) Jen doufám, že chudáček netrpí tolik jako Rodney. A na dospělé děti už raději nebudu myslet vůbec..

01.09.2018 5 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Tenhle autor mě prostě baví, nedá se od toho odtrhnout. Možná jsou některé momenty neuvěřitelné, ale není to naučná literatura, ale detektivka ze 17. století. A ducha doby to má. Dva díly přečtené, další dva zbývají.

30.07.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zajímavé téma, které mě naprosto uchvátilo. Nevadil mi ani otevřený konec a přeskakování časových linií.
Bohužel i tak by to mohlo jednou dopadnout, ve světle událostí posledních let bychom se měli vážně zamyslet, zda je dobrý nápad podporovat a ustupovat různým totalitním a extremistickým skupinám

07.06.2018 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Přečetla jsem hodně knih na toto téma. Tahle je jedna z těch nejlepších. Hrůzy války, pokřivený pohled mužů na ženy, ale zároveň i náznak toho, že ne všichni mají podobný názor a že i v muslimských zemích jsou "normální" lidi

29.10.2017 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Co k tomu říct? Silný příběh, k zamyšlení. Může se to stát každému a to je to, co mě děsí..

15.10.2017 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Pro někoho, kdo v mládí dělal balet, ale nedotáhl to až na konzervu, je to celkem hororový čtení. Určité historky se k nám donesly, ale zažít bych to opravdu nechtěla.
Jsem jen o něco málo starší a potvrzuji, že 90.léta byla opravdu divoká. Tahle kniha mě vrátila do dětství, celou dobu jsem přemýšlela, jestli bych to chtěla zažít znovu anebo jsem ráda, že už mám pubertu a období hledání sebe sama za sebou

26.11.2022 4 z 5

Nech mě lhát Nech mě lhát Clare Mackintosh

Náhodný výběr v knihovně stál za to. Kniha plná zvratů a překvapení. A ten konec? Určitě stojí za přečtení

10.04.2020 4 z 5

Poutnice – Tři cesty do Santiaga Poutnice – Tři cesty do Santiaga Alena Ježková

Je vidět, že autorka je spisovatelka. Četla jsem několik knih na téma Svatojakubské pouti, protože to také plánuji. Tahle kniha je jedna z nejlepších. Je krásně vidět, jak se autorka s každou cestou posouvá někam dál. První cesta byla tak trochu omylem, ta poslední už byla správně mystická ;-)
Celkem jsem si ujasnila, kudy chci a nechci jít a co od toho asi můžu čekat. Tak uvidíme ;-)

20.02.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Náhodný výběr v knihovně a nezklamal. Asi i proto, že podobný exemplář mám doma, je to opravdu hodně povedené rozkrývání osobnosti staršího mrzouta. Včetně vykreslení vztahů v rodině. Doporučuji, čte se to samo

05.05.2019 5 z 5