uzivatel6780 uzivatel6780 komentáře u knih

Měňagon Měňagon Vojtěch Vacek

Recenze níže naprosto výstižná, spíše než jednotlivé básně, to na mne působí jako skvělý celek, a to já ráda.

24.12.2023 5 z 5

Petrolejová vesnice Petrolejová vesnice Martin Švanda

Mně u Švandy chybí nějaké ostří, něco, co by mne z toho snu občas probralo. Je to koncepční dílo (což já ráda - nejlepší za mne Hradeckého Na Cvičišti a Královy Písně dne a noci), ale přesto bych čekala, že trochu více básní bude fungovat i osamoceně.

29.11.2023 3 z 5

Výkřiky Výkřiky Joyce Mansour

Zvráceně dobré.

25.11.2023 5 z 5

Fotopast Fotopast Vojtěch Beránek

První čtvrtina skvělá, mé nadšení stoupalo, pak náhle jako by básně ztratily ostrost (od druhého oddílu - kniha je dělena na čtyři), většina byla spíše do počtu. Jako celek průměrné hodnocení, nicméně první oddíl super.

10.09.2023 3 z 5

Pravý úhel Pravý úhel Alžběta Luňáčková

Mně to přijde jen jako takový jednorázový chrchel bez cenzury či editace.

29.07.2023 1 z 5

Konec slavnosti Konec slavnosti Ion Muresan

Rumunská poezie více než potěšila. Zajímala by mne i mladší generace, přece jen zde se jedná o autory už spíše generace starší. Každopádně skvělé!

02.07.2023 5 z 5

Střídavá péče Střídavá péče Martin Skýpala

Výtečné, invenční, nebanální, propracované.

12.06.2023 4 z 5

Odpálím, přepálím, zamiluju se Odpálím, přepálím, zamiluju se Tomáš Štiler

Čekala jsem víc, talent tam je bezesporu, ale cítím tam nevyzrálost, přečetla jsem Stančákovou (Čačak), Šimčíka (Vězeňská strava), Bárta (Spodoby), Štilera (Odpálím, přepálím, zamiluju se), a nemůžu se zbavit dojmu sdílené pózy téhle nejmladší generace, ale třeba právě to je ta generační výpověď, nicméně něco tomu chybí. Momenty tam jsou, ale jako sbírky slabší.

07.06.2023 odpad!

Spodoby Spodoby Dominik Bárt

07.06.2023 2 z 5

Vězeňská strava Vězeňská strava Jiří Šimčík

07.06.2023 1 z 5

Vše o lásce Vše o lásce Tomáš Čada

Pár básní skvělých, nicméně osobně hodnotím JT nakladatelství asi jako nejhorší co se redakční práce týče. Zůstává toho strašně moc k proškrtání. Měli by na to v zájmu kvality někoho najmout, ne to dělat sami sobě.

26.05.2023 1 z 5

Fragmenty devoluce Fragmenty devoluce Tomáš Král

Dost odlišné od Královy předešlé tvorby, chvilku mi trvalo to strávit... první polovina je tíživější, sevřenější, druhá rozmanitější, hravější. Básně kombinující tolik různých přístupů, až jsem si občas kladla otázku, zda to myslí jako parodii (milostná báseň, haiku,...), zda na nás ironicky pomrkává, nebo prostě jen napsal skvělou báseň.

02.05.2023 5 z 5

Smrt v labyrintu Smrt v labyrintu Patricia Highsmith

Opět thriller "jinak", jak je tomu u Highsmithové zvykem. Ne tak dobré jako Carol nebo Ripley, ale zase sympaticky lidsky "neschopní" hrdinové;

18.04.2023 3 z 5

Hrubá marže Hrubá marže Laurent Quintreau

Zábavné, trefné, skvělé antagonismy, s pointou by přesto šlo možná o něco více pracovat.

18.04.2023 4 z 5

Hledání Olivera Phillipse Hledání Olivera Phillipse Anna Dorňáková

Na debut skvěle napsané, jen tak dál.

04.02.2023 5 z 5

Frojlajn Elizabeta z R. Frojlajn Elizabeta z R. Ondřej Koupil

Zajímavé, dotažené, precizní, mám ráda tyhle knihy, které se vlastně obrací samy do sebe. Připomnělo mi to Písně dne a noci od Tomáš Krále, i když je to samozřejmě dost odlišné. Doporučuji.

19.11.2022 4 z 5

Azurové inferno Azurové inferno Milan Ohnisko

Vskutku peklo.

Náhlý vítr, který je ti svědkem Náhlý vítr, který je ti svědkem Roman Polách

Na první pohled pěkné, ale kromě zajímavých obrazů strašně prázdné.

03.10.2022 2 z 5

Betonová pláž Betonová pláž Šimon Leitgeb

Laťka poezie proklatě nízko.

03.10.2022 odpad!

Hranice a zdi Hranice a zdi Jan Těsnohlídek ml.

Až neuvěřitelně slabé.