whiolet whiolet komentáře u knih

Pokoj stínů Pokoj stínů Jan-Erik Fjell

Hlavni hrdina Anton Brekke mě moc nebavil, jeho styl se mi zdál neosobní a příběh mě nijak nenadchl.
Škoda.
Čekala jsem něco víc,tohle bylo vcelku zklamání.

13.05.2024 3 z 5

Kincugi pro šťastný život Kincugi pro šťastný život Candice Kumai

V knize najdete spousty cenných rad, jak se odprostit honem za dokonalostí a naučíte se "zpomalit".
Také v knize najdete i pár receptů na tradiční japonská jídla.
Rozhodně,to je zajímavá kniha plná krásných myšlenek o životě.
Ano,s tím se dokážu celkem ztotožnit:)

13.05.2024 3 z 5

Krev pro divoženku Krev pro divoženku Kristýna Sněgoňová

Trochu jsem se s příběhem prala,ne, že by to bylo špatně napsané,ale očividně mám lehkou čtenářskou krizi.
Kniha má přesně kotletovsky styl, to znamená je to čtivé, syrové a vulgární,ale bude vás to prostě bavit.
Krvelačné víly byl prostě dobrý nápad.

08.05.2024 4 z 5

Pokračování příště… Pokračování příště… Taťána G. Brzobohatá

Zvláštně napsaná kniha.
Styl psaní mi nějak zvlášť nevadil,ale zajímavého obsahu tam bylo na můj vkus málo, přitom,to mohla být velmi zajímavá knížka,vzhledem k tomu co Taťána všechno zažila a kam až se dokázala vypracovat.
Z lidského hlediska si jí jako osoby strašně cenním, jelikož její mluva má hlavu a patu, a přesto všechno co viděla a zažila je pokorná žena.
Když jsem četla konec knížky bylo to takové hořké,vzhledem k rozvodu s Ondřejem.
To mě napadá snad jediné paní Taťáno..

Osud se nám kolikrát pěkně směje do obličeje, že?

28.04.2024 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Třetí dil byl pro mě bohužel ten nejslabší, ačkoliv nebyla nouze o akci, mrzelo mě, že než o svět jako takový na sebe strhává pozornost boj s vojáky.
Škoda, přesto sérii jako takovou hodnotím velmi kladně.

25.04.2024 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tentokrát jsem se do příběhu neuměla,tak ponořit jako do předchozích autorčiných knížek.
Oceňuji krásný popis krajiny a mentalitu zdejších lidí, chvíli jsem až měla pocit, že tam sedím taky.
Bohužel co mě už tolik nenadchlo byla hlavní hrdinka Hannah. Ježíš tahle holka byla příposrata snad i ze svého stínu.
Neustále měla tendenci se shazovat a zmiňovat za každé situace jeji sestru Minu a to bylo,tak strašně otravné!
Bohužel to mi zkazilo celý dojem z příběhu.

Jinak hodnotím knihu celkem kladně a rozhodně po přečtení mám chuť se zajet podívat do Irska.

24.04.2024 4 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Byl ro silný příběh a ačkoliv na mě samotná kniha nezapůsobila tolik jako třeba Skříň plná Diora, rozhodně jí hodnotím velmi kladně.

16.04.2024 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tohle mě teda velmi mile překvapilo!
Od této knihy jsem moc nečekala,ale už od prvních stránek mě čtení začalo dost bavit,a kniha nešla odložit.
Příběh byl zajímavý i když trošku překombinovaný, přesto vše do sebe hezky zapadlo, a párkrát jsem byla překvapená,kam až to graduje!
Za mě teda dobrá detektivka,a těším se na pokračování.

09.04.2024 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Od této knihy jsem moc neočekávala a snad i díky tomu jsem velmi mile překvapená, že mě to bavilo a ke konci jsem se nemohla odtrhnout od čtení.

05.04.2024 4 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Tak tohle se mi líbilo.
Moc milá a vtipná oddechovka.
Hlavní aktéři byli moc fajn a oceňuji, že Carla nebyla klasická hrdinka,snad i díky tomu jsem si jí zamilovala.

31.03.2024 5 z 5

Zimování Zimování Katherine May

Přesně tohle jsem teď potřebovala,trochu výživy pro mojí duši, uklidnění, že v tom zimování nejsem sama a že slunce je blízko,tak jako naděje na lepší dny.

27.03.2024 4 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Ach,tahle autorka.
Co kniha,to skvost.
I tady mě hlavní hrdinka už od začátku chytila za srdce a nepustila ho ani na posledních stránkách.
Ačkoliv toto téma jsem neznala, opravdu mě to zaujalo a já, tak jako hlavní hrdinové nejdříve cítila zmar a smutek v Texasu ze sucha a potom v Kalifornií z přívalových dešťů.
Elisa Martinelliova byla neuvěřitelná bojovnice, milující matka a neuvěřitelně moc mi přirostla k srdci.
Krásný příběh.

24.03.2024 5 z 5

Syn draka Syn draka Kristýna Freiová

Pokud čekáte akci,vtip a velkou lovestory sáhněte po jiné knize, tohle je opravdu spíše historická fantasy, která,rekla bych, místy až dost nudí.
Je to dost odlišný příběh o Draculovi než, který známe třeba od Brama S. a to byl asi i můj problém.
Čekala jsem něco jiného, a za boha se nemohla začíst.

23.03.2024 3 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Já nevím,asi jsem nebyla správně naladěná,ale tahle kniha mě moc nebavila.
I když se některé postavy opravdu snažily čtenáře rozesmát, u mě se to minulo účinkem, bohužel.
Sexuální scény byly celkem o ničem a ten konec mi přišel strašně hloupý.
Ještě se pozastavím nad obálkou, která je sice opravdu hezká,ale tak děsně nepraktická,že jsem musela číst skoro v rukavičkách.

19.03.2024 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Tento žánr moc nečtu,ale Nyxia mě mile překvapila, co díl,to super čtení.

14.03.2024 4 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Docela jsem se ztrácela v ději a styl psaní mi taky moc nesedl.
Nápad dobrý,ale provedení kulhalo.
Pro mě průměrné fantasy.

08.03.2024 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Byla jsem na tuhle senzaci Tik Toku fakt zvědavá a s radostí musím říct, že mě nezklamala,ba naopak!
Bylo to strašné fajn čtení, hlavní hrdinové super a to prostředí bylo vskutku originální.

03.03.2024 5 z 5

Dokud dýchám Dokud dýchám Aleš Novotný

Druhý díl se mi zdál oproti tomu prvnímu míň propracovaný, atmosféra nebyla,tak děsivá a celkově to byl takový slabší odvar.
Bylo fajn se vrátit zpět a podívat se jak se hlavní hrdinové potom všem,co se stalo snaží znovu žít,i když některým to jde horko těžko.
Bohužel děj se strašně vlekl a malé rozuzlení přišlo ke konci na pár stránkách, čekala jsem větší zlom, no nic, škoda.
I tak byla kniha dost čtivá a rozhodně doporučuji.

26.02.2024 3 z 5

Ženy ze statku Falkensee Ženy ze statku Falkensee Luisa von Kamecke

Příběh se mi líbil. Charlotta byla chytrá a nezávislá žena, která udávala celému příběhu tón.
Prostředí bylo zajímavé a celkově,to bylo dost čtivé.

25.02.2024 4 z 5

První, kdo na konci zemře První, kdo na konci zemře Adam Silvera

Bohužel mi asi nesedl styl psaní, jelikož jsem se za boha nemohla začíst a knihu si užít.
Příběh byl pro mě málo uvěřitelný a pak se tlačilo až moc na pilu, ach jo, mělo to dobrý potenciál,ale kniha jako celek mě moc nezaujal,i když se hlavní hrdinové dost snažily.

20.02.2024 3 z 5