Zirvith Zirvith komentáře u knih

Žili jsme už někdy? Žili jsme už někdy? kolektiv autorů

Kniha je psána formou otázek a odpovědí. Čte se vcelku dobře a nabízí pohled na několik zajímavých témat z oblasti reinkarnace. Některé věci krásně vysvětluje a s některými sice souhlasím, ale s některými věcmi bohužel nesouhlasím. Navíc mi tady trochu vadí ten náboženský pohled... Kniha nám vnucuje náboženskou víru a existenci Boha. Já ačkoliv beru reinkarnaci jako samozřejmost, tak věřící nejsem a nikdy nebudu. A taky nechápu, proč je pro autory důležité, aby lidé co nejdříve dosáhli ukončení nutnosti další reinkarnace, protože já si nemyslím, že by na reinkarnaci a opětovném setkávání se bylo něco špatného :o)

06.07.2019 3 z 5

Žár Žár Richelle Mead

Tenhle díl mi teda připadal daleko lepší než ty předchozí díly. Původně jsem tímto dílem chtěla se Sukubou skončit, ale celkem mě láká pokračování :o) Tak možná časem, uvidím. Každopádně se tento díl četl docela dobře, byl kupodivu i často napínavý a ke konci se kniha četla už sama :) Přečteno za pár dnů..

19.05.2019 4 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

Docela originální téma na tento žánr... cestování časem :-) Ale proč ne, kniha byla čtivá a zajímavá. Akorát já bych se teda s radostí zabydlela spíš v tom 17. století jak v tom 20. :-)

08.05.2019 4 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Třetí díl Sukuby nebyl o mnoho lepší jak druhý díl, ale alespoň ke konci byla kniha zajímavější a lépe se četla. Jinak je děj často o ničem.. Ale docela jsem si tady oblíbila postavu Danteho :)

01.05.2019 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Sukuba je první sérií, která se ke mně od této autorky dostala, takže nemohu srovnávat s předchozími sériemi, ale první díl Sukuby se mi docela líbil. Souhlasím s tím, že má místy nudnější části, ale často jsem nemohla přestat číst :) Někdy byla kniha i docela napínavá. Rozhodně se to četlo o dost lépe jak třeba Upíří deníky, které mi Sukuba trochu připomíná. I tou ich formou, ze které jsem moc nadšená sice nebyla, ale nakonec jsem si na ni zvykla :) A co se týče postav, tak jsem si kupodivu docela oblíbila Romana :-) Víc jak Setha... Ale ten taky nebyl špatný. A ještě Carter byl fajn :)

23.12.2018 4 z 5

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Elizabeth Chadwick

Kniha mě nebavila tolik co jiné knihy tohoto žánru, takže mi trvalo zhruba měsíc, než jsem ji přečetla :o) Každopádně námět (a popisek) se mi líbil a čekala jsem teda něco lepšího. Ale nakonec se mi v knize přeci jen zamlouvalo pár situací a věcí, přestože se mi některé okolnosti moc nelíbily.. Ale ke konci to bylo už v pohodě :o)

24.07.2018 3 z 5

Dva Romeové a Julie Dva Romeové a Julie Pawel Henning

Dost dobře se to četlo, nemohla jsem se od toho pomalu ani odtrhnout :o) Přečteno asi za čtyři dny; opravdu hezká, čtivá a vtipná kniha :-)

17.05.2018 4 z 5

Žena dvou mužů Žena dvou mužů Jožo Nižnánsky

Kniha se mi líbila, stejně jako i jiné knihy od Nižnánského. Mám tohoto autora ráda, jeho díla se moc dobře čtou :) Čachtickou paní jsem četla už v páté třídě a k tomuhle pokračování jsem se dostala sice až teď, ale nevadí :) Většinu postav jsem si sice už moc nevybavovala, ale do děje jsem se začetla lehce.

07.11.2017 4 z 5

Kněžna de Clèves Kněžna de Clèves Marie-Madeleine Pioche de la Vergne de La Fayette

Divím se, že tuhle blbost někdo vůbec dokázal přečíst, a ještě víc mě udivuje, že se to někomu i líbilo :-) Já to sice nějak dočetla, ale bylo to docela utrpení :) Hrozně nudné a nezáživné. A taky poněkud složitě napsáno.. Části s dějem se četly jakž takž v pohodě, občas jsem se do toho i začetla, ale bylo tam i spousta nic neříkajícího popisu o situaci ve Francii apod s velkým množstvím nejrůznějších jmen a postav, která se nedala ani pamatovat, a která mi přišla naprosto zbytečná :) Za mě prostě ztráta času, ale stejně jsem to přečíst chtěla :)

12.10.2017 1 z 5

Království za lásku Království za lásku Lucie Horáková Auzká

Knihu jsem si koupila hlavně proto, že mě docela zaujala anotace, ale upřímně - čekala jsem něco lepšího. Děj sice není špatný, ale do knihy se mi moc začíst teda nedařilo. Navíc se jedná jen o popisování toho, co se každej den dělo, což může být někdy taky docela nudné a zdlouhavé, ale co už.. :)
Myslím, že by bylo daleko zajímavější, kdyby autorka psala spíše o konkrétním hradu, konkrétním městě atd, než že se jedná jen o nějaký moravský hrad či blízké a nejmenované město. Dále by také neuškodilo, kdyby kniha prošla korekturou ;) Taky by se dalo určitě vytknout i pár nesrovnalostí, na které jsem v knize narazila. A nakonec i ten konec bych teda čekala rozhodně jiný, ale nebyl špatný :)

21.09.2017 3 z 5

Můj mušketýr Můj mušketýr Sandra Menšíková

Knihu jsem si pořídila, protože mě docela zaujala anotace. Námět je to sice zajímavý a také mám v oblibě Tři mušketýry, ale už z textu je vidět, že se jedná jen o amatérské dílo. Když opominu fakt, že Tři mušketýři jsou vlastně smyšlený příběh (třebaže založený na skutečnostech - a tudíž je blbost, aby se někdo dostal do doby, v níž se objevují postavy z této knihy ve všech souvislostech), tak se to chvílemi i docela dobře čte.
Avšak kniha evidentně neprošla žádnou korekturou. Hodně chyb je tam hlavně v podobě mně/mě a v čárkách, jinak je v celé knize dost povětšinou drobnějších chybek (ale dá se to přežít).
Samotný nápad, kdy se nějaká dívka ze současnosti dostane do 17.století, není špatný, ale myslím si, že by bylo daleko zajímavější, kdyby autorka nepsala přímo o Třech mušketýrech, ale zvolila si pro příběh vlastní postavy. Ale na druhou stranu zase obdivuju, jak je kniha rozsáhlá. Některé části byly sice nudnější, některé zase celkem zajímavé. A pak mi zde moc nesedí ta ich-forma, ale to je už vedlejší :)

21.01.2017 3 z 5

Pirátská odysea Pirátská odysea Michael Crichton

Tahle kniha vůbec nebyla tak špatná, jak se tu píše. Nejvíc se mi líbil začátek a pak konec. U části se zátokou jsem si dávala asi roční pauzu, ale nakonec se mi to podařilo dočíst. Ty poslední části jsem pak zvládla už docela najednou.
Takže podle mě je to takový průměr. Navíc mám celkem ráda příběhy z tohoto prostředí.

24.06.2015 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Kniha je velmi zajímavá a čtivá - hlavně ten nápad s DNA je úžasný. Kéž by něco takového existovalo i doopravdy. Zaujaly mě všechny příběhy, každý byl něčím zajímavý a v každém bylo pár nečekaných a někdy i šokujících situací, po kterých jsem potřebovala číst co nejdřív dál a zjistit jak příběh pokračuje :) Nejvíc se mi však líbil asi Christopherův příběh.

17.05.2024 4 z 5

Alfa bohyně Alfa bohyně Eva Paclíková

Kniha je hezky napsaná, dobře se čte, je v ní všechno krásně vysvětleno, ale nejsem si jistá, jestli pomůže zrovna mně. O zákonu přitažlivosti už nějakou dobu vím (možná jen pár let), věřím že funguje, nicméně u mě nefungoval nikdy :-) Opravdu bych chtěla věřit tomu, že v tomhle nejsem výjimka a že může fungovat i u mě, ale... Zatím jsem nebyla schopná přijít na to, jak to udělat :) Ovšem stále věřím tomu, že na to jednou přijdu.. nic jiného mi taky nezbývá.
Ono to sice zní moc hezky, že člověk může mít úplně cokoliv chce, ale... není tak jednoduché toho docílit, bohužel. Já sama jsem na tom celý život docela bídně ve všech možných oblastech a zatím nepomohlo vůbec nic. I když se pokouším o nějaké změny.
Ale rozhodně bych tuhle knihu doporučila alespoň přečíst každému - obzvlášť těm, co o tomto tématu ještě nic neví.

01.04.2024 5 z 5

Eugenie Eugenie Cynthia Harrod-Eagles

Celkem pohodová kniha z mé oblíbené doby. Dobře se četla.

11.02.2024 3 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Ale jo, kniha docela ušla. Příběh sice průměrný, ale jinak se to četlo dobře a snadno.

28.01.2024 3 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Celkem fajn kniha, dobře se četla. Líbilo se mi téma a situace mezi postavami, jen mi přišlo že je tam až moc těch erotických scén.

30.12.2023 3 z 5

Krásná loupežnice Krásná loupežnice Celia Rees

Nikdy nečtu knihy dvakrát. Ale vzhledem ke Čtenářské výzvě jsem si musela jednu vybrat, tak jsem zvolila tu, která se mi před lety líbila, ale už jsem si téměř nevybavovala žádné podrobnosti. Tahle kniha se čte dobře a navíc se děj odehrává v mé oblíbené době VFR.

08.04.2023 4 z 5

Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí Pierre Franckh

Docela užitečná kniha, která patří k těm, které by si měl povinně přečíst každý. Na mě bohužel tyhle věci nepůsobí, ale to neznamená, že nefungují. Sice jsem se nedozvěděla nic moc nového, ale i přesto je dobré si to celé přečíst.

25.03.2023 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Celkem fajn pokračování. Četlo se docela dobře.

03.03.2023 3 z 5