Enigmatické variace přehled

Enigmatické variace
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437508/bmid_enigmaticke-variace-83X-437508.jpeg 4 75 75

Nový román Andrého Acimana, kterého New York Magazine označil za „nejpozoruhodnějšího nového autora beletrie 21. století“, mapuje milostný život hrdiny, který v dospělosti prožívá lásku se stejnou intenzitou a náruživostí jako v dospívání. Sleduje jeho chlapecké vzplanutí k truhláři z italské rybářské vesnice, posedlost mladíkem, jehož pozná na tenisovém kurtu v Central Parku, i vášnivé občasné schůzky s vdanou ženou. Ve své čtvrté knize autor opět zkoumá všechny tajemné projevy a aspekty lásky, aby popsal, jak se trápíme, toužíme a váháme. A klade si otázku, proč někdy necháváme odejít právě ty, po kterých prahneme nejvíc. Za zmínku stojí, že k názvu autora inspirovala skladba Edwarda Elgara, tvořená čtrnácti krátkými hudebními portréty skladatelových přátel... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , #booklab

Enigma Variations , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Enigmatické variace. Přihlašte se a napište ho.

pethan
05.03.2024 2 z 5

Autor opět píše mistrným jazykem, ovládá dialogy, umí přiblížit prostředí. První části knihy vyznívají ještě vcelku zajímavě, ale později je to už jen natahování dalších epizod a občas i jen plácání pořád dokola. Už se neřeší poetičnost citů, ale důsledky vztahů. Pravda ovšem je, že tak to bývá i v reálu...

ondras666
28.05.2023 4 z 5

Knihy a styl autora mám vcelku rád. Jeho hrdinové mi přijdou sice trochu šablonovití, ale ve výsledku to je fajn. Za mě předchozí knihy jsou lepší.

AlexandraBane
20.01.2022 4 z 5

Ze začátku jsem pociťovala nadšení, protože Acimanův styl psaní je skvělý. První půlka knihy skvělá, druhá už drhla. Paolovo plácání ve vztazích a chování některých postav překvapovalo, takhle to vypadá, že podvádění je v pořádku.

Nebylo to úplně nejhorší, ale po předchozích knihách Dej mi své jméno a Najdi mě!, které jsem četla se mi tohle asi líbilo nejmíň.

Knižní novinky (39. týden)

20.09.2020

Kniha Enigmatické variace v seznamech