Magický krystal přehled

Magický krystal https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377/bmid_magicky-krystal-65db8f20cade9.png 4 255 255

Legenda o Drizztovi 4 - Planina ledového větru 1 Drizzt Do'Urden se usadil ve větrem ošlehaných městech Planiny ledového větru. Tam se setká s mladým barbarem jménem Wulfgar, kterého zajali při nájezdu a jenž se stal chráněncem rozmrzelého trpaslíka Bruenora. S Drizztovou pomocí vyroste z divokého dítete muž se srdcem trpaslíka, instinkty divocha a duší hrdiny. Ale k tomu, aby porazil démonickou moc Crenshinibonu, bájného Magického krystalu, bude potřebovat mnohem víc.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

The Crystal Shard , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Magický krystal. Přihlašte se a napište ho.

špulo
02.02.2024 4 z 5

Kedysi sa aj mne podarilo nastúpiť na vlnu salvatoriek. Začal som poctivo od štvorky, lebo tak autor začal tiež. Povedal som si, že pôjdem jeho cestou. Čím to teda začal? Správňáckym fantasy béčkom, v ktorom postupne nájdete všetky fantasy klišé na aké si len spomeniete (no dobre, holé baby tam myslím neboli). Číta sa to fajn, stránky letia a váš mozog občas tiež letí mimo hlavu. No, raz za čas, si každý mozog zaslúži takéto nenáročné, oddychové čítanie. A či nie?

berry1009
19.02.2023 4 z 5

Kniha je napsaná velmi čtivě a odsýpá. Je však poměrně předvídatelná, na druhou stranu od ní asi více nepředpokládáme. Stále slušná práce.

brodequin
17.03.2021 4 z 5

S tímto dílem jsem trochu bojoval. Dobře se to čte, vše je ok...ale prostě jen ok. Dobře si pamatuji, jak jsem začínal relativně nedávno číst sérii o Drizztovi a věděl jsem, že abych dodržel analogii, musím začít Domovinou. Nechtělo se mi, nedovedl jsem si představit, že mě bude bavit číst tři knihy o tom, jak je někdo v podzemí. První pokus jsem kdysi dokonce i vzdal. Ale vrátil jsem se k tomu a řekl jsem si, abych si mohl přečíst Planinu ledového větru, která mě hodně lákala, musím dát první trilogii. Sakra... jak jsem se mýlil! Příběh z Menzoberranzanu mě hrozně bavil a hrozně rád jsem po večerech prožíval dobrodružství Drizzta v ponurém podzemí plném nástrah. Dostal jsem se tedy nakonec až sem a musím říct, že jsem se prokousával příběhem ztěžka. Příběh není příliš originální a již leckde viděný. Je to tedy spíš určené pro ty, kterým se zalíbil Pán prstenů a chtějí něco podobného. Vše je poměrně rychle odvyprávěno a člověk nemá šanci se moc zakousnout. Já jsem po sérii "Temný elf" mírně zklamán, ale věřím, že se to zase postupně zlepší. Navíc, Drizzt už tu nehrál hlavní roli a byl trochu odsunut na druhou kolej. Wulfgar je sice fajn, i Bruenor...ale po tom dobrodružství z podzemí s Drizztem... člověk si prostě k němu vytvoří určitý vztah. :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Magický krystal v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech4x

magie mágové nadpřirozené bytosti přátelé

2007  88%Domovina
2006  84%Magický krystal