Smrt před branami přehled

Smrt před branami https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378955/bmid_smrt-pred-branami-mnA-378955.jpeg 4 366 366

Jiskra v popelu série

V Impériu i za jeho hranicemi stále narůstá hrozba války. Helena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Císař Markus, pronásledovaný minulostí, ztrácí příčetnost a velitelka využívá jeho šílenství, aby posílila vlastní moc. Helena hledá způsob, jak zastavit blížící se temnotu, a v sázce se ocitá nejen život její sestry, ale všech obyvatel Impéria. Laia ze Serry, která se nyní zdržuje daleko na východě, ví, že osud světa nezávisí na machinacích válečnického dvora, ale na tom, zda se podaří zastavit Temnonoše. Ve snaze ho svrhnout však Laia naráží na nečekané hrozby ze strany těch, na jejichž pomoc spoléhala. V zemi mezi životem a smrtí se Elias Veturius vzdal svobody, aby mohl sloužit jako Strážce duší. Tím se však zaslíbil pradávné moci, která se nezastaví před ničím, jen aby zajistila Eliasovu oddanost - dokonce i za cenu jeho lidství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

A Reaper at the Gates , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt před branami. Přihlašte se a napište ho.

p. Rochesterová
05.05.2024 4 z 5

Nepřestává mě fascinovat, že jsem opět měla pocit pomalého stylu vyprávění, kde se vlastně nic moc závratného neděje a přitom jsem znovu hltala stránky jako blázen.. tento díl je hodně bojový, na mě už toho tam bylo až moc..ale hurá na čtverku..

apq
22.04.2024 3 z 5

Tento díl se mi velice špatně hodnotí.
Linka Eliase mě ale absolutně nebavila. Od té doby, co se ocitl v Místě čekání, tak to pro mě začalo být o ničem. Co se týká linky Laily, tak ta mě taky moc nebavila, kromě asi začátku a konce, kde už to bylo lepší.
Ovšem co celou knihu zachraňuje, jsou kapitoly s Helenou, kterého jsou skvělé. V první díle mi nebyla nijak moc sympatická, ale od druhého dílu jsem si ji oblíbila a v tomto díle byla skvělá, stejně jako Avitas,který je mou novou oblíbenou postavou a lituji, že nedostal víc prostoru.
Jsem zvědavá na poslední díl.

pige
01.03.2024 4 z 5

Díl, ve kterém začaly zapadat jednotlivé dílky do sebe.

Ano, děj je místy hodně popisný, v tomto díle mě dost iritovaly zbytečné a krvavé boje, nicméně půdu pro další, závěrečný díl si autorka připravila skvěle.

Tento díl patřil Heleně, ne Krkavci, a Temnonošovi.
Ustoupila milostná dějová linie, hodně se bojovalo, přesto si hlavní postavy zachovaly lidskost.
(Nějak těžko se mi píše hodnocení, když předpokládám, že se všechno ukáže v závěrečném dílu aneb O co té Kertis jde a kdo to vůbec je?!)

Knižní novinky (6. týden)

03.02.2019

Kniha Smrt před branami v seznamech

v Právě čtených12x
v dalších seznamech9x

pro dospívající mládež (young adult)

Sabaa Tahir
americká, 1983