Manželské vraždění přehled

Manželské vraždění https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26581/bmid_manzelske-vrazdeni-r3C-26581.jpg 4 58 58

Manžel Gilles se po nejasném úrazu hlavy a ztrátě paměti vrací z nemocnice, manželka Líza se mu snaží pomoci a připomíná jejich dosavadní společný život. Postupně vycházejí najevo překvapivé okolnosti a čtenář se zatajeným dechem sleduje měnící se Líziny výpovědi a stále nové a nové verze jejich minulosti. Mohou z toho s takovou tíhou prožitků vůbec vyváznout a žít spolu dál? Má v dnešní době manželství ještě smysl?... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Albatros (ČR)

Petits crimes conjugaux , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Manželské vraždění. Přihlašte se a napište ho.

Radimka
05.08.2023 4 z 5

Viděli jsme jako hru v Lednickém areálu. Hra je velmi vtipná, chytrá a ve finále dost překvapivá.

Calypso
05.06.2023 4 z 5

'Když vidíte ženu a muže jít na radnici, ptejte se, který z těch dvou bude vrahem toho druhého.'

'Možná se můžeme rozejít, ale nemůžeme se jeden druhého zbavit.'

'Tvoje nepřítomnost mě bude pomalu mučit, ale nezabije mě. Zůstaň se mnou. Nechci jiného vraha.'

Kam se hrabe Edward Albee.

pingu1
25.09.2020 5 z 5

Manželské vraždění jsem viděla před pár lety v Divadle Na Jezerce, představení bylo úžasné, velmi reálné, prostě ze života. Kromě skvělých herců byla paráda sledovat i publikum - když řekla něco Nataša Burger, smály se všechny ženy. Když odpovídal Jaroslav Dušek, smáli se muži. Vřele doporučuji. Včera jsem sáhla i po knížce, je malá a útlá, přečetla jsem ji na jeden zátah. Moje smůla, že jsem věděla, jak to dopadne, ale i tak jsem si ji užila :-))

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Manželské vraždění v seznamech