Nové komentáře u knih Alvin Schwartz
Triumvirát
„To se nějak nepovedlo čekal jsem od toho daleko víc“
— Luigi1
Triumvirát
„Absolutně nechápu, jak jsem tomuto před lety mohl dát 4/5. Nyní díky výzvě přečteno znovu a dle mě je to přesně důvod, proč jsou komiksy mnohými zesměšňovány. Lítající nadpozemský bůh v trenkách namísto spálení Ras al ghula žvaní žvaní, jinak by to celé skončilo v okamžiku (představte si takovej ten meme jak jdou ihned závěrečné titulky). Diana feministka co flákne Batmana za to, že jí políbí (“toto si ty odpornej muži nebudeš dovolovat, ty ty ty). Ras, kterému vše krachne, rozhodne se dobýt Rajský ostrov, aby ho tam nikdo nenašel a mohl znovu plánovat ovládnutí celého světa, řekne poté, co na něho Batman, Superman a Feministka útočí “konečně, moje největší bitva kde se vše naplní (ehm, nebyl cíl se někde schovat?).
Pf. Jdu se vrátit ke komiksům pro dospělé (aktuálně Klece). Ale ne hergot. I superhrdinské komiksy mohou být dospělé, propracované, smysluplné. Toto byla trapnost nad trapností.“... celý text
— risha03
Triumvirát
„Celkom to ubehne. Pohodový príbeh, kde trojica hrdinov musí prekonať nezhody a poraziť megalomanského teroristu. Má to pár fajn momentov a pár, s ktorými nie som spokojný.
Páči sa mi vzťah hlavnej trojice. Kamarátstvo Batmana a Supermana i počiatočná nevraživosť medzi temným rytierom z Gothamu a Wonder Woman.
I keď sa mi mierne zdá, že niekedy sú postavy písané trochu ,,mimo charakter". Batman tu pôsobí nevrlejšie a brutálnejšie, než ako ho poznám. A k Supermanovi mi moc nesedelo to jeho premýšľanie o Bizzarovi ako zvierati, ktoré treba utratiť. Mimo charakter mi príde aj Ras al Ghul. Áno, stále je to megaloman snažiaci sa v mene planéty spáchať genocídu, ale ta jeho misogýnia a snaha ,,znásilniť" Wonder Woman mi k nemu nepasovala.
Čo sa týka ostatných zloduchov, tak Bizzaro je proste len al Ghulova svalnatá práva ruka. Čakal som, že sa bude aspoň mierne pracovať s tým jeho vnímaným sveta a tým, že nie je ani tak zlý, ako skôr zmätený. Zabudnite ale na nejaké snahy mu niečo vysvetliť, ako povedal Superman, treba ho utratiť. A Artemis mi prišla zbytočná. Keby tu nebola, tak by to dej veľmi neovplyvnilo. A tá jej zmena strán na konci mi prišla z ničoho nič.
Čo sa týka starého príbehu, tak je to blbinka, v ktorej sa Bruce Wayne prezlečený za Supermana snaží Lois presvedčiť, že Clark nie je mužom z ocele. Ale prekvapuje ma, ako je Lois nesympaticky napísaná. Normálne som si prial, aby ju na konci uniesol Luthor a nechal si ju.
Triumvirát má veľa chýb. Napriek tomu ma zabavil a preto si myslím, že tri hviezdy sú ideálne.“... celý text
— Voliarty
Triumvirát
„Tentokrát jde o komiks, který neurazí, ale asi ani nenadchne. Já vím, je to klišoidní jako prase, ale mě tentokrát prostě lepší popis nenapadá.
Postavy potkáváme v době, kdy se teprve seznamují a pomalu se učí, jak společně pracovat a operovat. Vzhledem k tomu, že všichni tři hrdinové jsou naprosto odlišní, jde o celkem zábavný počin. Rozhodně zde musím autorovi pochválit pečlivý výběr nepřátel, které rozestavěl na pomyslnou šachovnici proti klaďasům. Námět totiž nepůsobí vůbec špatně. Ra´s al Ghul opět zahajuje jeden ze svých megalomanských plánů a je na Batmanovi a Supermanovi, aby mu zatnuli tipec. Pomáhat jim v tom bude Wonder Woman, která ještě tak úplně neví, do čeho jde, ale nedostatek zkušeností vyvažuje odvahou, se kterou se do celé věci pouští. Problém nastává ve chvíli, kdy si uvědomíte, že jde o prachobyčejnou šablonkovitou epizodní záležitost, kde již v první polovině čtení dokážete přesně odhadnout, jak celá skončí a tím pádem jakékoli pokusy o překvapení či zvrat se tak zcela míjí účinkem. Občasná nelogika v chování postav mě tak nechávala celkem chladným, i když je mi trochu líto, že si s tím autor ještě malinko nepohrál, protože prostor tu byl. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to táké akési odfláklé. Esteticky to taky není žádná sláva, ale vyloženě hnus to není. Někdy se mi kresba líbila, jindy postavy vypadaly fakt divně, až mě to zaráželo. Za to prostředí ale fungovalo dobře, hezky se střídalo podle potřeb příběhu a přišlo mi, že jako kulisa funguje obstojně. Zvláštní kniha, jednoznačně ovšem kvalitativní sešup směrem dolů. Superman a Batman v předchozí knize mi celkem utkvěli v paměti a to už je doba, co jsem to četl. Tento komentář píšu po dvou dnech od přečtení a pamatuju si z toho prd. Takovou možná jedinou perličkou v této knize jsou Supermanovi komentáře k Batmanovi, které si však nechává ze zdvořilosti a úcty k příteli pro sebe. Přiznávám, že jsem se u nich občas pousmál, což bych nečekal od tohoto na nic aspirujícího díla.
Nu, takže tak. Je to průměrně odvedená práce. Podle toho dávám odpovídající hodnocení.“... celý text
— AuroN
Triumvirát
„„Život není rakovina.“ – „Ale civilizace ano.“ Ľahký nadpriemer, ale 4* tomu nedám (lebo nudná Artemis a nezáživný Bizarro). Triumvirát pojednáva o historicky prvom stretnutí Supermana, Wonder Woman a Batmana alias „najlepšieho tímu sveta“. Práve chémia medzi nimi je najväčšou devízou komiksovej knihy. Sú tak rozdielni, až to vytvára nielen napätie, ale i humorné okamihy. Ra´s al Ghula mám rád, ale tu je divný. Naopak, skvelá je kresba Matta Wagnera (Batman 8: Chladné dny), zároveň scenáristu Triumvirátu. Wagnerovi s farbami pomohol slávny Dave Stewart (Baltimore, DC: Nová hranice). Wagner si užíva, že mu komiks umožnil predstaviť nielen rôznorodé postavy (mystický Ra´s, temný Batman, optimistický Superman), ale tiež prostredia, ktoré už azda viac odlišnejšie byť nemohli (Metropolis, Gotham, Themyscira). Mattova kresba je veľmi príjemná a sympatická. Lahodí oku, je čistá a hladká. Nenachádza sa v nej nič navyše, ale nie je odlfáknutá, skôr naopak; osobne som si ju veľmi vychutnal. Scenár je pochopiteľný a priamočiary. Treba pri ňom dávať pozor, ale na jeho pochopene nepotrebujete mať načítané dve tony starých materiálov, ako u niektorých iných vecí od DC. Napriek tomu nie je žiadny zázrak. Zápletka ma nebavila; možno by som pri historicky prvom stretnutí troch osobností uvítal paradoxne čosi komornejšie a nie „len“ ďalší koniec sveta. Ak by to poňali ako komédiu stavajúcu na rozdielnosti tria, asi by som šiel na 4*. Žiaľ, nestalo sa a tieto (fakt vtipné a vynaliezavé) momenty sú zadupané do zeme klasickým superhrdinským klišé. Túto moju domnienku potvrdzuje finále, ktoré je veľkolepé a akčné, ale paradoxne to nie je ono, kebyže postavy sedia v reštaurácii a rozprávajú sa, bavilo ma to viac. Na strane druhej, istý okultno-mystický nádych sa mi páčil, pripomenul mi Batmana Mikea Mignoly alebo Prázdný toulec Green Arrowa. Proste, ak sa aj objavil nejaký plus, a ten sa dozaista objavil, prakticky okamžite prišlo rozčarovanie napr. v podobe, že komiks občas pôsobí dojmom, ako keby chýbalo pár panelov, alebo rovno strán (WW je spútaná, Batman nedostupný, na WW strieľa týpek zo samopalu a na ďalšom paneli po týpkovi ani stopa a Netopier oslobodzuje WW).“... celý text
— Ivan Kučera