Nové komentáře u knih Ann Kirschner
Salin dar - Matčin příběh
„Velmi kvalitně napsaná a ozdrojovaná kniha o osudu jedné Židovské rodiny, která se s válkou a odchodem některých jejích členů do pracovního tábora snažila smířit jak jenom to šlo... Nečekejte v knize žádné explicitní scény popisující život a strasti v pracovním táboře, těch se tu opravdu nedočkáte. Místo toho si přečtete osobní korespondenci mezi Salou a její rodinou, kamarádkami a příbuznými, kterou autorka dobrou rešerší doplní o spoustu věcí, které vám ještě více uvedou do kontextu Salin život v pracovních táborech. A vlastně i její chudé a ortodoxní rodiny, pro kterou jsou modlitby to jediné, co je udržuje pohromadě a naživu. Oceňuji přiložené fotografie, které jsou během knihy zmíněné, dokreslí vám to celou atmosféru...“... celý text
— sar.janurova
Salin dar - Matčin příběh
„Moc pěkné čtení o lidské statečnosti.“
— Katka2382
Salin dar - Matčin příběh
„Netřeba slov, krásná kniha!“
— imy.angel
Salin dar - Matčin příběh
„Skvělá kniha!
Pokud neočekáváte, že na každé straně budou přesně do detailu uváděny krutosti nacistického pracovního tábora. Nejedná se o syrově vypovídající příběh o hrůze koncentračních táborů - Sala měla to štěstí, že se dobrovolně přihlásila do pracovního tábora místo své sestry.
Forma knih je skvěle zvolená - kopie dopisů od Saly a Sale samotné, protkané historickými fakty o jednotlivých událostech, které se staly součástí Salina běžného života. Velmi jsem ocenila nové informace o tzv. Schmeltových továrnách, a rozšířila si povědomí o tom, že nejen Oskar Schindler se zasloužil o záchranu "svých" Židů. Kromě těchto faktů, kniha mimo jiné zobrazuje židovskou samosprávu v Sosnowci a její osud v průběhu války.
Samotnou kapitolou je krásné povídání o Ale Gartner - hrdince, a přesto obyčejné ženě, která byla součástí povstání Sonderkommanda v Osvětimi, v říjnu 1944.“... celý text
— Chemiczka
Salin dar - Matčin příběh
„V knize mi chyběly popisy, co se dělo v táboře, záběry utrpení, vlastně to bylo jen o jejím soukromém životě- takže mě to příliš nenadchlo.“
— NaTuLdA