Populární knihy
Nové komentáře u knih Jacek Piekara
Conan a královna Smrt
„Obal českého vydání je fakt hnusný a ke koupi spíše odpuzuje.
Nicméně obsah knihy je jednou z nejzajímavějších, post-Howardovských Conanovek. Cimmeřana příběh zachycuje v pokročilém věku na prahu stáří a barbar zde musí zachraňovat svoji ženu, se kterou žije již přes deset let - což mu samozřejmě nezabraňuje okamžitě skočit do postele s první jinou ženštinou, která se naskytne.
Dost nezvyklá premisa příběhu není jediným netypickým znakem. Conan zde dělá chyby v úsudku a několikrát je dokonce obelstěn a nepřítelem přemožen, což se nestává v podstatě nikdy. Obyčejně je totiž skoro kánon, že Conan vždycky vyhraje. Ale tohle se mi líbí, dost dobře to zapadá do faktu, že Cimmeřan tady už není nejmladší a navíc to dělá vyprávění zajímavějším.
Co mi ale moc nesedělo, je jeho chování k ženám. Barbar je zde občas dost vulgární a surový. Tohle už bylo dost mimo jeho roli.
Každopádně jinak si příběh drží očekávatelné klišovité mantinely, ale čte se až překvapivě dobře a neustále drží poutavou auru a během čtení nezačne nudit.“... celý text
— Gordonlord
Služebník Boží
„Přestože knihu hodnotím jako celek pozitivně, kvalita jednotlivých povídek se výrazně lišila, zejména kvalitou zápletky a nápaditosti zápletky jako takové. První z povídek jsem dočítal „na silu“ a říkal si, že dám ještě jedné další šanci. Prostřední tři se mi líbili, zejména ta, kde šlo o šetření podezření mladé vdovy z čarodějných kejklů. Nakonec jsem dočetl dílo celé, i když ke konci opět kvalita poslední povídky klesla.
V průběhu celé knihy si autor držel stejný styl vyprávění, který je jiný než jaký jsem dle popisu na obálce očekával. Tento styl nemusí sednout každému, ale když mu čtenář dá šanci, může mu přijít na chuť, která podtrhuje atmosféru světa v němž jsou se inkvizitora odehrávají.
Závěrem bych ještě dodal, že z některých slovních obratů se může čtenář otřepat znechucením či dokonce hnusem, což je u knihy s inkvizitorskou tématikou na místě. Co mi však bylo více proti srsti, tak to, že hl. hrdina se kolikrát zachoval „podivně“ nelogicky či spíše nekonzistentně k předchozímu chování a jednání, a to zřejmě z důvodu, aby čtenáře šokoval.“... celý text
— StepanB.
Conan a královna Smrt
„Když se koukám na obálky posledních knih Brokilonu, tak si vždycky říkám, jaké jsou pěkné. Vůbec nechápu, jak si někdo mohl říci, že tahle obálka by mohla prodávat. Zatím jedna z nejhorších, co jsem viděl. Příběhově naštěstí nic zlého, Conanovský průměr.“... celý text
— lampernaqui
Služebník Boží
„Čtivá kniha polského autora Jacka Piekary mě nechala naplno využít představivost. Mordimer Madderdin je svébytnou postavou, který má v povaze milovat černý humor. Jde o první knihu úspěšné polské série, avšak v našich končinách si žel hraje na sólokapra. Svět, který kniha popisuje je vymezen pro pět povídek okolím lokace Hez-hezron. Je zde spravedlivé to, co si dokážete prosadit a nikoliv to, co by se vám zasmlouvalo. Mordimer si ve snaze udržet, alespoň nějaký ten životní standart, přivydělává jako krom inkvizitorské profese ještě jako slídící "soukromé očko" a jelikož je poměrně chytrý, ví jak práci udělat, tak aby z odměny vytěžil maximum. Současně má poměrně velký smysl pro spravedlnost a není fanatikem, ba naopak je přemýšlivý až-až, což z něj činí cíl pro nepřátele. Život stejně jako s námi, hraje i s Mordimerem hru, ve které dříve či později někdo zemře. Služebník Boží je knihou, kterou si na cesty vezmete opravdu rádi, jen pak nepřejeďte zastávku, tak jako já.“... celý text
— Lady.Lucrezia
Služebník Boží
„Jde o jednu z mých nejoblíbenějších fantasy knih. Je paradoxní, že autor není překládán do češtiny neboť by si to zajisté zasloužil.“
— lucie2298
Jacek Piekara knihy
1999 | Conan a královna Smrt |
2007 | Služebník Boží |
Žánry autora
Piekara je 3x v oblíbených.