Populární knihy
Nové komentáře u knih Jan Rychetský
Australský rok jako klokaní skok
„Mladík se vydal na krátký studijní pobyt s výukou angličtiny v Perthu a pak procestoval Austrálii opravdu důkladně, takže ve svém cestovatelském deníčku nás seznamuje s mnoha méně nebo téměř neznámými místy, samozřejmě i vedle těch notoricky známých. A protože cestuje často stopem či s náhodnými kamarády, seznámíme se také s řadou více či méně zajímavých lidiček. Přidává pár barevných a hodně malých černobílých fotek.
Je to ovšem poplatné době přelomu milénia (dokonce internet ještě v plenkách), takže uváděné ceny čehokoli asi nebudou zrovna aktuální a možnosti putování v některých místech budou jiné, omezenější (Uluru - tenkrát se na ni ještě lezlo, vyhledala jsem si, jak je to teď: "On October 26, 2019, to coincide with the 34th anniversary of the return of Uluru to traditional owners, the ban on climbing Uluru came into effect.").
Mapa na předsádce je sice velká a trasy v ní přehledné, ale ani s lupou v ní nepřečtete nic, jen popaměti čtenář odhadne, kde jsou velká města (a nic menšího opravdu neidentifikujete, natož - zřejmě - odkazy na místa v knize).
Takže k dnešnímu dni hodnotím spíš jako takový průměr (neb Austrálie mne vždycky bavila, ale na dálku, a tak už to asi taky zůstane).
Zvláštní bylo používání _Aboriginijci_, _aboriginijský_.“... celý text
— soukroma
Špionem Běločechů v Rusku
„Nebylo to špatné ale ke konci už se to vleklo“
— Benny215
Špionem Běločechů v Rusku
„Docela zábavné dílko o vážných věcech. Oceňuji určitou vyzrálost autora, kdy se snaží o věcech informovat reportážním způsobem bez ideologické zátěže dnešní doby. Prezentování oboustranných názorů mi pomohlo tuto významnou součást našich národních dějin zařadit do politického a historického kontextu.“... celý text
— Daver
Špionem Běločechů v Rusku
„Podivuhodná, ale i obdivuhodná road story. Autor si vytyčil na dnešní dobu zdánlivě snadno dosažitelný cíl - projet trasu, kterou putovali naši "legionáři." Že, obzvláště v končinách, kde se pohyboval, nemusí však jít (jet) všechno hladce, se mnohdy přesvědčil až poté, kdy už bylo jasné, že jeho kostky jsou již vrženy a cesty zpět pro něj není (chtěl-li svůj úkol splnit) - vlastně podobně jako na tom byli právě ti legionáři. Že se mu podařilo svůj záměr zdárně dokončit, je o to obdivuhodnější, že jej nepodnikl v rámci nějaké společné výpravy, ale naopak sám, bez jakéhokoliv zabezpečení.
Potěšilo mne, že se autor zdařile dokázal oprostit od svých subjektivních dojmů a dal přednost tlumočení názorů, s nimiž se cestou setkával. Navíc s vyvážeností, kterou by si mohla vzít za vzor např. Česká televize. Litoval jsem jen, že pasáže, ve kterých reportoval o svých setkáních s posledními přežívajícími českými krajany v tak vzdálených krajích, byly jen velmi letmými nahlédnutími. Celkový dojem mám ale pozitivní a knížku budu doporučovat k přečtení. Má v sobě lehkost četby na dovolenou dovedně svázanou se závažnými tématy minulosti i dneška.“... celý text
— hopla
Jan Rychetský knihy
2003 | Australský rok jako klokaní skok |
2017 | Špionem Běločechů v Rusku |
Žánry autora
Literatura faktu Literatura česká Cestopisy a místopisy Obrazové publikace Historie Vojenství
Rychetský je 0x v oblíbených.