Nové komentáře u knih Jessica Shattuck

„Historicky laděný příběh nás i přes svastiku zobrazenou na obálce zavede do doby krátce po skončení druhé světové války.
Kdysi manželky, v r. '45 už vdovy se vydaly na dlouhou cestu, aby se aspoň pokusily splnit přání svých mužů, dokončit to, co oni už nestihli, protože jejich životy ukončily německé pušky ( v některých případech).
Příběh zmiňuje různé zásadní atentáty, které ovlivnily dějiny. V jednom z nich je známý atentát na německého diplomata Ernsta von Ratha, který způsobil teprve 17letý mladík a důsledkem toho byl nacisty vyvolaný největší pogrom na Židy už dobře známý jako Křišťálová noc.“... celý text
— simca9342

„Musím říct, že jsem z knihy konsternovaná. Poskytla mi úplně jiný pohled na válku a lidi s ní spojené.“
— pavla8658

„Dala bych 3 a půl *. Takový nějaký neslaný nemastný.“
— evask

„A zase mám o čem přemýšlet. Kniha je úžasná.“
— mystery103

„Tématika je jasná, ale s tímto úhlem pohledu jsem se zatím nesetkala. Přijde mi, že knih z úhlu pohledu (těch trpících) již bylo dost.
Ne všichni bojovali na frontě, ne všichni byli dozorci, ne všichni mučili a ne všichni to co se dělo schvalovali - byla tu celá řada obyčejných lidí, kteří žili své obyčejné životy a se stávající situací se museli nějak vyrovnat. A jejich pohledu se moc autorů zatím nevěnovalo. Kniha vás rozhodně navede k řadě zamyšlení.“... celý text
— daza.dt
Jessica Shattuck knihy
2017 |
![]() |
Štítky z knih
druhá světová válka (1939–1945) poválečná doba ženy v 2. světové válce Němci Třetí říše (Nacistické Německo), 1933-1945
Shattuck je 3x v oblíbených.
Osobní web autora