Nové komentáře u knih Marek Rabij
Život na míru
„Jak to jen říct.... Hnus, velebnosti.
Výborná Absyntovka.“
— PetrMalas
Život na míru
„Absyntovky nikdy nezklamou a ani tahle nebyla výjimkou.
Neuvěřitelný příběh z oděvního průmyslu. Nechcete se narodit v Bangladéši a dělat šičku v extrémně nevyhovujících podmínkách. Knížku jsem četla jedním dechem, a neustále jsem si říkala, jak je tohle ještě možné v 21. století. Hnus, kam až člověk je schopný zajít pro peníze.
Čtení můžu jen doporučit.“... celý text
— bigcomet
Život na míru
„První Absyntovka... sahám hned po druhé z edice "Prokletí reportéři", protože to jsou knihy, které Vám opravdu nedají spát...
k příběhu -> O tom, jak funguje oděvní průmysl v Bangladéši jsem měl malé povědomí, jaká je ale úplná realita mě posadilo na zadek... Nemá cenu tady psát úvahy co s tím atd. Pět hvězd dávám autorovi za to, jak profesionálně dokázal popsat celou situaci a tématu věnoval pár let.
I taková tenká knížka nás dokáže opět utvrdit o tom, jak se máme sakra dobře.“... celý text
— AdamB.
Život na míru
„Smutné čtení.. a konzument se nachází v patové situaci, pokud se má postavit k módnímu průmyslu zodpovědně - podporovat dál mašinerii nebo vzít nejchudším obyvatelům Země jejich možnost vydělat si na nejprostší přežití.
Velmi čtivě, střízlivě a přitom působivě napsáno. Výborná publicistika. Nemyslím si, že je chybou, že nenabízí řešení, myslím, že autorův záměr byl čistě jen o tom, přinést svědectví a přimět západního člověka k zamyšlení“... celý text
— katakomb
Život na míru
„Vlastně nevím, co si odnést, protože sám autor několikrát zmiňuje, že není řešením vzít tamním lidem práci - přestat kupovat oblečení šité v Bangladéši. Řešení by mělo přijít od velkých zadavatelů zakázek, anebo od státního zřízení, ale o tom a dalších geografických údajích se autor vůbec nezmiňuje - to mi přišlo škoda.
A tak knížka slouží spíš jako soubor životních příběhů a osudů z druhého konce světa. Aby si člověk uvědomil, že se má vlastně dobře (tuhle frázi/srovnání nesnáším).
Asi jsem čekala větší rozsah, když jde o knižní vydání novinařiny, hlubší a bytelnější faktografii. Ale jakožto zpopularizování problému je to skvělý počin.“... celý text
— ivetka859