Nová kniha
Dcera bohů - Michaela Marešová
Byla vyvolena bohy, pro ni je však její zlatá krev prokletím. Jednoho dne se Sigrid, mladá léčitelka, shodou nešťastných náhod ocitá na hranici, obviněná z čaro... detail knihy
Nové komentáře u knih Michaela Marešová
Dcera bohů
„Chybí mi ty dny, kdy dark romance, neboli temná romantika označovala spíše fantasy jako upíry, vlkodlaky nebo nemorálního hrdinu, který sice byl zlý, ale k hlavní hrdince by si tohle nikdy nedovolil. Kniha bylo jedno velké znásilnění. Postavy vypatlané, nelogické, bez charakteru, snad kromě Egila, to byl ko*ot Zvrat nezvratoval, dalo se to tušit, když tam bylo představeno všeho všudy tak pět postav.. A co si budem, konec byl hodně velké zklamání. Možná kdyby bylo o jednoho Egila na konci méně, knihu bych hodnotila jinak“... celý text
— Ve_Von
Dcera bohů
„Kniha má velký potenciál. Lákavou anotaci a vážně dobře se čte.
Jita160 napsala krásnou větu: HODHOŤME KNIHU A NE TO JAK SE NĚKOMU MŮŽE LÍBIT NÁSILÍ.
Musím uznat, že kniha vzbuzuje silné emoce. Nejsem žádná puritánka a nevadí mi násilné ani zvrhlé scény, ale to co mi vadí je nelogické chování hlavní hrdinky. - umím pochopit nějaký Stockholmský syndrom a pokus o nápravu a polidštění Egila, ale tohle bylo fakt za čárou, asi jako- "sice mě brutálně znásilnil a zfackoval, ale mám orgasmus"
A o moci, kterou Sigrid vládne se toho vlastně taky moc nedozvíme.
3* dávám za čtivost knihy.“... celý text
— WaspSalander
Dcera bohů
„Brutalita byla v knížce vysoká . Ale pojďme si říct že to nebyla úplně totální pohádka ,ale jakoby severský příběh . A nasilích na ženách bylo denním chlebem . Ten to příběh se mi opravdu líbil , nikdy jsem nevěděla kam se obrátí.“... celý text
— Salvatoreanne
Dcera bohů
„Jakože cože!? Sakra nemám slov!!! Uf! Tohle byl totální masakr. Čekala jsem, že to bude temné a trochu násilné. Ale tohle jsem opravdu nečekala. Je to zvrácené, jakože hodně, ale svým způsobem zajímavé, že vás to nutí číst dál.
Sigrid mi byla hodně sympatická. A oblíbila jsem její odvahu a kuráž. A to že se nebála Egila a snažila se s ním bojovat a popřípadě ho částečně změnit i po tom všem, co si z jeho strany vytrpěla.
Egil byl parchant! Fakt krutý a bezcitný člověk. Když jsem si chvílemi říkala, že by se mohl trochu změnit, tak bum a zase to byl prvotřídní hajzl, kterého máte chuť něčím probodnout.
Vím, že by se mi to nemělo líbit. Už jen kvůli tomu násilí a zvrácenostem. Ale nemůžu si pomoci. Tenhle příběh mě zcela pohltil a já žrala každou jeho stránku. Takže jo, tohle je fakt něco.
Nicméně tenhle příběh rozhodně není pro každého. Je to temné, násilné, zvrácené a plné tvrdšího sexu. Takže k příběhu přistupuje opatrně a s varováním.“... celý text
— TerryDee
Dcera bohů
„Na tuto knihu jsem byla hrozně zvědavá, protože recenze na ni se velmi rozcházely. Na začátek je vhodné si říct, že kniha opravdu není vhodná pro každého a citlivějším lidem se bude číst hůř. Kniha obsahuje násilí na ženách, spoustu explicitních scén (souhlas tu úplně nehraje roli) a spoustu dalšího.
I přesto, že některé části se i mi samotné četly velmi těžce, kniha je napsaná strašně čtivě a děj vám hezky ubíhá. Osobně si myslím, že autorka velmi dobře a uvěřitelně zpracovala Stockholmský syndrom. Z pohledu čtenáře jsem krále celou dobu ze srdce nesnášela, ale zároveň jsem měla pochopení pro hlavní hrdinku, že se její postoj měnil.
Také bych chtěla ocenit, že i přes množství explicitních scén se autorka zvládla vyhnout všem šíleným výrazům pro různé části těla, které dostáváme hlavně u překladů z angličtiny (nebo mi to tak alespoň přijde). Při čtení jste se tedy nemuseli cítit trapně, takže za to moc děkuji.
Co mi trochu chybělo, bylo více informací o bozích a toho, co všechno dcery a synové bohů umí. A také provedení map v knize mi přišlo trošku nešťastné. Byla jsem moc ráda, že tam mapy jsou, ale bohužel jsou z části nečitelné.
Celkově se mi ale kniha i přes těžká témata velmi líbila a můžu ji doporučit. Jen je potřeba dopředu počítat s tím, co se v knize vyskytuje. Navíc ve vás kniha vyvolá spoustu emocí, sama jsem u některých částí cítila frustraci, naději, odpor ale také soucit, ne jen s hlavní hrdinkou.“... celý text
— elii.reads