Sebastian Rainer
česká, 1940 - 1973
Nové komentáře u knih Sebastian Rainer
Mysterium tremendum
„Neviem čo k tejto knihe dodať . Hlavne to, že v týchto končinách mala úžasný priam ,,Záhada Blair Witch"marketing. Dokonca aj natočený,, autobiografický "dokument o tomto fiktívnom spisovateľovi, ktorý svoje jediné dielo,, zviaže,, do kusov svojej kože urezanej z bokov a chrbtice krátko pred smrťou .
A o čom tato kniha je? Mladý maliar spôsobí drastickú dopravnú nehodu. Samozrejme má výčitky a to sa odzrkadlí aj na jeho obrazoch. Už v detstve ho zaujal Tizzianov obraz,, Apollo a Marsyas" a vďaka ktorému sa dostáva viac a viac do temnoty svojej duše. (obraz sa naozaj nachádza v Kroměřížskom zámku a je o ňom v knihe veľa popísaného)
Posledných asi 50 strán knihy je totál jizda a úlet.“... celý text
— matogeminimato
Mysterium tremendum
„Kniha se mi líbila.“
— Emma27
Mysterium tremendum
„Tak na tuhle knihu opředenou fabulací o tom, jak originální rukopis autor svázal do vlastní kůže, kterou si uřezal z těla chvíli před tím než zemřel, jsem se těšila právě díky téhle pohádce.
Lákala mě představa, že by to tak mohlo být, že si autor svého díla cenil natolik aby mu obětoval vlastní tělo a zklamalo mě (nejen) zjištění, že je to pouze marketingový tah i když moc hezky promyšlený. Vždyť oni mají udělané i webové stránky, videa a trailery o údajném originále v lidské kůži...
Příběh jako takový, kdy je mladý umělec posedlý obrazem a touží vytvořit něco stejně tak obdivuhodného až příliš nápadně připomíná Obraz Doriana Graye od Oscara Wildea v kombinaci s povídkou Pickmanův model od H. P. Lovecrafta (kterou jsem viděla ve zfilmované podobě a moc se mi líbila).
Je to ovšem celé podané tak nějak těžkopádně, nedomyšleně a chaoticky. Nehledě na to, že té omáčky kolem je zbytečně moc. Konec je jeden velký šmodrchanec a autor s pochopením vůbec nepomohl.
Tohle mě prostě nebavilo...
⭐⭐ - a to jen díky fabulaci o lidské kůži, která zafungovala.“... celý text
— SamMarešová
Mysterium tremendum
„„Jsi tvořivej,
intuitivní a umělecky nadanej,
a proto tě,
ty magore,
nikdo nechápe“.
POZOR – Komentář není vhodný pro těhotné, kojící a citlivější postavy a pro děti do 15 let.
„Hmyz v kůži, hmyz ve vlasech, hmyz v krvi!“
Pár věcí mě na této knize zarazilo. Ta první byla cena. Knihu jsem koupil za 30 kč? Žádný antikvariát, ale plnohodnotné knihkupectví. Druhé zaražení se týká image, (což berte s nadhledem) ale je fakt, že kniha není balena v lidské kůži. A to je logické, že jo? Ovšem, originál je jen jeden. Dalším takovým otazníkem je přiznání tvůrců a nakladatele, že v tomto přepisu není použito doslovně všechno, co pan Sebastian Rainer napsal. Prý, abychom tomu lépe porozuměli. The Plastic People of the Universe by původní obsah příběhu určitě pochopili. (viz: Hmyz)
Malá ochutnávka: (viz: POZOR)
To je něco. Kdo si něco takovýho troufnul namalovat? Obraz na plakátě působil pohádkově i děsivě zároveň. Skupina šesti postav stahovala z kůže sedmou, uprostřed visící za nohy na stromě. Sakra, vždyť ty nohy nejsou lidský, jsou zvířecí! „A to malý děcko?“ Malé dítě drželo psa a další malý raťafák lízal krev ze země. Co ho uhranulo, byl smířlivý výraz visícího ubožáka.....
Příběh v této knize je dost brutální. Je to hodně o krvi, fanatismu, odplatě, sexu, chlastu a životním cílům. Hlavní postava románu je malíř, kterého fascinuje Tizianův obraz „Apollón a Marsyás“. Sám se pak snaží vytvořit podobné dílo. Ono, když se podíváte na ten obraz (teď googlit).. chvilku počkám ...máte ho? Síla, co? A tohle máme v Kroměříži. Přesně tak, jak násilná scéna na vás z obrazu „vyleze“, je násilí i v této knize. Vše je bravůrně rozděleno, dávkováno, nasekáno a pak na čtenáře vylito ve strhujícím a šokujícím konci.
Citát: Chlap, co přežil první i druhou světovou válku, pozná křik člověka, kterému jde o život.
Příběh o lidském šílenství jsem už dlouho nečetl. Možná se ptáte, proč to pan spisovatel zabalil do vlastní kůže, kterou si stáhnul z boků, inu, podívejte se znova na ten obraz. Pravdou také je, že v roce 1973 by tohle klasický čtenář prostě nedal. Takové násilí, to ještě nikdo nebyl zvyklej číst. Kniha tedy musela čekat, byla kdesi schovaná, až jí našel (Nebo se nechala najít) současný majitel a rozhodl se jí vydat. Ovšem, pokud už není pozdě, protože mezi tím se na celém světě staly horší zvěrstva. Je to však napínavý román, který rozhodně maniakům doporučuji.
Citát: Cokoli, co označíte za ohavnost, můžete stejně tak označit za krásu.
Jo, a pokud si vy uživatelé, co to čtete, myslíte, že jsem při psaní tohoto komentáře poslouchal The Plastic People of the Univerze, tak to se hodně pletete. Při poslechu této skupiny totiž hrozí, že zmagořím, zešílím a pak budu chtít napsat nějakou vlastní knihu. Nůž mám taky. Tím nechci nějak „urážet“ památku na Sebastiana Rainera, jen tím chci říci, že vše k něčemu vede. Šílenství má každý v sobě, jen někdo ho však dokáže vyvést až na povrch a ještě o něm napsat.
Citát: Každý prožitý trauma ti něco dá, něco tě naučí.“... celý text
— Terva
Mysterium tremendum
„Náhoda tomu chtěla, jednou jsem se zas rozhodla koupit knihu podle anotace. Jestli jsem čekala všechno, tak to rozuzlení ne. Pecka.“
— Nazli
Sebastian Rainer - knihy
2015 | Mysterium tremendum |
Žánry autora
Štítky z knih
thrillery tajemství české horory
Rainer je 0x v oblíbených.