Wendy Higgins
americká, 1977
Populární knihy
Nové komentáře u knih Wendy Higgins
Svůdné zlo
„První díl trilogie z minulé dekády, kdy byli v kurzu andělé, démoni a jejich kříženci. Kniha, respektive celá série, je už nesehnatelná, je spíš jen v knihovnách k půjčení. Čtení jsem dlouho odkládala, tušila jsem, že to pro mne bude složité téma plné bolístek, které ne každý pochopí. A bylo, no. Jako první chci vyzdvihnout, že tahle série bude nejspíš úchvatná a naprosto krásná pro ženy a dívky, které jsou hodně věřící. Myslím, že je tam spousta věcí, které budou rezonovat s jejich pohledem na svět a najdou si tam krásné paralely pro posílení té své víry. Věřícím a nábožensky založeným čtenářkám knížku doporučuji a dál můj komentář nečtěte, ať si zbytečně hezký dojem z knížky nekazíte. Já to mám ale složitější, přesně orámovaná křesťanská víra mi byla v dětství vnucována a vynucována a zažila jsem si nepříjemné okamžiky a to se promítá do mého postoje, kdy pro mne kniha byla rozčarováním a spousta prvků mi tam přišla naprosto nelogická.
Souhlasím s komentářem naty_z_knihy, že prakticky jde o příběh klasického klišé, kdy šestnáctiletá holka se super schopnostmi objevila nový svět a ještě k tomu je jediná, která ho může celičký zachránit. Tohle mám obvykle ráda, takže jsem se pustila do čtení a okouzlila mne andělská povaha hlavní hrdinky v začátku, zamilovanost i milý roadtrip po státech. Jenže po tomhle rozjezdu v dalších dílech autorka pomyslně dupla na brzdy a příběh šel do smyku a z knihy stalo něco jiného. Převládaly nejasnosti, nesmyslnosti a nedomyšlené věci, samé oslí můstky a náhody. Postavy se chovaly nekonzistentně, nevěřila jsem jim jejich postoje a kroky, děj byl plytký. Rozčilovalo mne pojetí hříchů v knize (nechápu, proč by měl být sex mezi dvěma lidmi, co se milují, hřích, když nejsou sezdaní...) i nahlížení na lidi jako na slabé jedince, kterým démoni snadno nakukají, co chtějí. Série se nevyhýbá problematice drog, interrupce, nevěry, znásilnění, nucené prostituce... umírají tu milé postavy, z některých naznačených věcí je člověku špatně. Hrdinka samotná toho vlastně moc sama (v dalších dílech) neudělá, vše za ni organizuje někdo jiný, většinu věcí dostane a nebo je jí dána, o věcech moc nepřemýšlí, jen se prostě pomodlí a ono to pak nějak dopadne. Rozčilovalo mne to, velmi. Přišlo mi, že potenciál knihy nebyl dostatečně využitý.“... celý text
— jitka_dankova
Svůdné zúčtování
„Je tu rozhodující bitva mezi dobrem a zlem. Anna je nefilem čistého srdce, který může ze Země vyhnat knížata démonů. Ti se nehodlají vzdát dobrovolně a udělají vše, aby se jí zbavili jako první. Anna ale má své spojence v potomcích knížat, mezi kterými je i její láska. Podaří se jim zvítězit a bude Anna s Kaidanem jednoho dne opravdu šťastná?
Stejně jako předchozí díly i tento je vyprávěn z pohledu Anny, ke které jsem stále nenašla cestu, ale v tomto díle jsem měla problém hlavně s celkovým příběhem, který si často rozporoval.
Lásce mezi Annou a Kaidanem už nemůžu říct, že bych nevěřila, ale spíš se mnou nic nedělala. A přitom tu nastal zvrat, ze kterého bych jinde byla nadšená. Ale tady jsem si říkala proč? Belialův návrh jakoby najednou spadl z nebe. Proč o tomto řešení Anně neřekl už v prvním díle? Proč za jejími zády spřádal plány (na které měla přijít sama, což nevyšlo), když věděl o jejích citech? Teď mu už její výběr nevadil? A v celkovém důsledku, jeho návrh v závěrečné bitvě pomohl čemu?
Co mi v příběhu vadilo nejvíc bylo opakované neplánování plánu. Neustále jsem četla, jak se připravují k závěrečné bitvě, ale nikdo vůbec nic nevěděl. Kdy? Kde? Jak? Postrádala jsem vymýšlení nějaké strategie, abych se o postavy bála a říkala si, jestli jim to nebo ono může vyjít. Místo toho jsem si říkala, k čemu byl vlastně druhý díl? Proč se dlouze hledali další spojenci, když se s nimi dál nepracovalo?
Tato série má velmi vysoké hodnocení, ale tentokrát jdu proti proudu. Potenciál tu určitě byl, ale za mě nebyl využit. Postavy (kladné i záporné) tu byly dost často naivní a hloupé a v příběhu nebylo nic, co by mě táhlo číst dál. Našlo se i pár světlých momentů, ale neměly tu jiskru.
2,5*“... celý text
— adela.hol
Svůdné nebezpečí
„Od událostí prvního dílu uběhlo několik měsíců a z nevinné Anny se stala královna večírků, co svádí ostatní k závislosti na alkoholu a drogách. Dělá to, protože nemá na výběr. Nečekaným způsobem zjišťuje, že je součástí dávného proroctví a že právě ona může zlomit moc démonů nad světem lidí. Její otec ji spolu s Kopanem posílá po světě, aby přesvědčili další nefily ke spojenectví. Ale během cest není Anniným problémem jen řešení proroctví. Je tu křehký vztah s Kopanem a to, že nezapomněla na Kaidana. Mohou ti dva být vůbec někdy spolu?
Kniha je vyprávěna znovu z pohledu Anny a mně tu strašně chyběl ten Kaidanův. Hlavně co se týče jeho citů k Anně, které pro mě byly dost matoucí.
Sice jsme v průběhu děje o Kaidanovi něco věděli, a i když se nakonec ukázalo, že to bylo jinak, nemělo to na mě takový efekt. U jiného páru bych to milovala, u nich dvou mi pořád něco chybí.
Zápletka s Kopanem byla předvídatelná, ve spoustě situacích mu Anna svým jednáním ubližovala, i přes tvrzení, že se musí držet zpět a nemůže se k němu chovat jako k Jayovi. Váhala jsem, zda mi víc nesedí Anna nebo její otec, u kterého mé pochybnosti přetrvávají.
Na závěr se musím vyjádřit k tomu proroctví. Smysl spojenectví všech nefilů je jasný a chápala bych ho pro začátek u těch, které Anna znala. Přesvědčovat ale ke spojenectví cizí lidi, kterým při prvním setkání prozradí úplně všechno a doufat nebo spíš rovnou věřit, že nebudou zrazeni? Že se to neobrátí jednou proti nim? To mi nepřišlo moc smysluplné.
První dvě třetiny knihy byly zdlouhavé, nic se nedělo, jen poslední třetina to vylepšila. Anna s Kaidanem konečně byli spolu a pár zajímavých momentů měli. Kdyby takové momenty byly už v prvním díle, nejspíš bych na příběh reagovala jinak.“... celý text
— adela.hol
Svůdné zúčtování
„Poslední, závěrečný díl série Svůdná triologie. Za sebe můžu říct, že tento byl pro mě docela zklamání a nejvíce se mi líbil první díl. Přesto jsem ráda, že jsem sérii dočetla a vím, jak dopadla. Děkuji za štafetu @knizniinstac
Co mě nejvíce štvalo byl Kaidan. Z sexy badboye se stal beránek. A závěrečný boj jsem si představovala lepší, jiný. Konec knihy - závěrečný epilog mě ale dostal. Slzy jsem měla na krajíčku, krásné.
Postava otce Anny se mi stále líbila asi ze všech nejvíce. Na seznam oblíbených postav jsem přidala ještě Ginger, v tomto díle byla úžasná a ve spojení s Patti? Ach
Autorka píše opravdu čtivě, tento díl se ji moc nepovedl. Čekala jsem od něj něco více. Smrt důležité osoby měla potenciál, ale vůbec ho nevyužila. Škoda. Jinak se mi celá serie dohromady moc líbila a určitě bych ji doporučila.“... celý text
— Mamka_cte
Svůdné nebezpečí
„Druhý díl série. První díl mi přišel o trochu lepší než tento, ale jinak, jinak jsem moc spokojená. Moc se těším na závěrečný díl. Jak to asi vše dopadne? Opět děkuji za tuto štafetu! @knizniinstac
Pohnula se romantická linka a to správným směrem. Konečně se začalo něco dít. V tomto díle bylo více chemie, akce a taky nebezpečí.
Scéna v moři byla dost hrůzná. Tu si budu s touto sérii asi dlouho spojovat a připomínat
V tomto díle se mi líbila postava táty Anny. Dostal více pozornosti a prostoru, prospělo mu to. Hlavně on a Patti dohromady. Skvělá dvojka.
Kopano je kapitola sama o sobě a vůbec by mi nevadila kniha jen o něm. Srdcová záležitost.
Kai se konečně trochu otevřel a Anna se stala větším tvrďákem. Nic jiného ji taky nezbývalo.
Kniha se opět krásně (a až moc rychle) četla, nedokázala jsem ji odložit. Těším se na závěr série a musím jen a jen doporučovat.“... celý text
— Mamka_cte
Wendy Higgins - knihy
2015 | Svůdné zúčtování |
2013 | Svůdné zlo |
2014 | Svůdné nebezpečí |
Žánry autora
Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Štítky z knih
drogy zlo přátelství láska americká literatura cestování nebezpečí andělé pro dívky démoni
Higgins je 169x v oblíbených.
Osobní web autora