Nové komentáře u knih Winifred Watson
Slečna Pettigrewová začíná žít
„Ke slečně Pettigrewové se jednou za pár let ráda čtenářsky vracím. Tato konverzační komedie ze 30. let je v českém prostředí málo známá. - K tomu určitě přispívá i obálka českého vydání, podle které čtenáře zřejmě nenapadne, že se jedná o britskou pohádku o postarší Popelce, spíše něžnou humoresku.“... celý text
— alzbeta4340
Slečna Pettigrewová začíná žít
„Kniha mě velmi pobavila a Pettigrewové jsem celou dobu fandila.“
— niki-chan
Slečna Pettigrewová začíná žít
„Nevím. Takový malá, plachá, šedivá myška a zvládne tak dlouhý den?
Přijde mi to moc neuvěřitelné.
I když uznávám, že místy je to hodně vtipné.“
— madem
Slečna Pettigrewová začíná žít
„Náhodou nalezená kniha, mile mě překvapila. Humorná, svěží, zábavná. Odpočinkové čtení, ale v tom nejlepším slova smyslu. Určitě stojí za doporučení.“
— ut.la
Slečna Pettigrewová začíná žít
„Nejen počet i termíny recenzí ukazují, jak je tato kniha přehlížena. Škoda. Snad je film z r.2008 více v povědomí. Tip na ni byl náhoda - kniha Pařížská knihovna, z níž mám další cenné knižní tipy (ověřeno:o) Bohužel dost z nich nebylo česky vydáno. Promiňte, že se snad poprvé zmíním o recenzích ostatních.
Spíše než knihu LaCucaracha hodnotí morálku (hrdinka má 40 let), Madluska zase společnost (současnou) jakoby jim uniklo pojetí, vydání v r.1938 i autorka. Nikdo nezastírá, že to byl, je a bude příběh jako o Popelce, a tedy pro děti pohádka a pro některé dospělé červená knihovna. Jenže v té knize je mnohem víc.…
Podobně jako Atuin či Toffee mne kniha pohladila na duši lehkostí, nadhledem, důvtipem, příjemným smyslem pro humor i tzv. náhodou. Nemusíme „chodit“ do ČB filmů britských či amerických stačí náš Kristián a myslím, že diváci si u tohoto filmu cení životní nadhled, jistý styl a duchaplnost spíše než dobu či mravy. A možná kdyby se i nad nimi 1 zamyslela, tak by si v nich Popelku ráda „střihla“:o)“... celý text
— Josh