epete
diskuze
Další možností je program Calibre. Umí pracovat i se soubory MS Office (*.docx) nebo HTML (např. export z MS Office). Obsah, kapitoly, obálka a poznámky v mobi (Kindle) a epub bez problémů. Kvalita vytvořených knihy je, bohužel, lepší než u kupovaných e-knih.
Nepletu-li se, tak původ "ze z Plzně" lze vystopovat u Spejbla, resp. u Josefa Skupy.
Nelly: Nebyla to kniha Z pohádek Šahrazádiných? Ilustroval ji Václav Fiala.
https://www.databazeknih.cz/knihy/z-pohadek-sahrazadinych-42106
hana7006: Možná za to může nový Občanský zákoník, viz. odkaz:
http://www.cz-museums.cz/news/amg/titulni/12077-informace-amg-dary-do-muzejnich-a-galerijnich-sbirek-ve-svetle-noveho-obcanskeho-zakoniku
E-knihy v latině (zdarma, různé formáty, legální zdroj):
http://www.gutenberg.org/browse/languages/la
Vlastním Kindle 3 (displej 6") a PDF nepoužívám. Ne, že by to nešlo, ale s úpravou souboru do dobře čitelné podoby je relativně hodně práce.
Hana H.: Milí zlatí, tlučete na špatný keř...
To bych si nikdy nedovolil, snažil jsem se keř podepřít a ne porazit :-) A na Calibre nedám dopustit (popravdě řečeno, všechny koupené eknihy jsem si s jeho pomocí musel upravit, aby se blížily kvalitě na kterou jsem si zvykl).
Není to málo? Jen 7 000? Co třeba 44 824? A zcela zdarma na Gutenberg.org (aktuální stav http://www.gutenbergnews.org/20140205/pg-monthly-newsletter-2014-02-05/). Próza, poezie, eseje - královský výběr z 19. století... A ano, autoři z toho opravdu nic nemají (kromě toho, že jejich dílo je dostupné k přečtení a nezůstalo ztracené ve skladech knihoven).
Originál komiksu Muriel a andělé měl být prodáván s vyvolávací cenou 5,9 milionu korun.
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-61674620-kaja-saudek-policie-zabavila-komiks-muriel
Originální kresby...
http://grinderman.rajce.idnes.cz/Kaja_Saudek_-_Muriel_a_andele_1969_Legendarni_komiks%2C_original_kresby/
Prima postup, to si pak musíš upravovat i koupené eknihy aby byly ve stejné kvalitě, že? :-) Jinak převod DOCX v Calibre funguje dobře i v Linuxu a tam MS Office nemám (domácí verze MS Office pro Windows se dala pořídit cca do 3000,- a používám ji už skoro 10 let...).
Pokud si v Calibre převádím upravený HTML soubor je výsledek také excelentní - záleží jen na tom vstupu, kolik si s tím dá člověk práce a kolik obětuje času...
Poznámka k programu Calibre: Nové verze, 1.0 a vyšší, umí pracovat s DOCX, tedy není nutné převádět text do ODT.
Robert Graves: Zlaté rouno
http://www.databazeknih.cz/knihy/zlate-rouno-87313
Démon alkohol od Jacka Londona...
http://www.databazeknih.cz/knihy/demon-alkohol-133
medunkabezova: Pro práci s knihami (archivace, převod, hodnocení) lze použít například program Calibre. Ke stažení je zde: http://calibre-ebook.com/
Konvertovat umí prakticky všechny formáty: epub, mobi, doc, rtf, html, txt a další. Převod mobi (Kindle) např. do epub funguje bez problémů.
Mělké sibiřské hroby to nebudou, autorem této autobiografie je Polák Michaela Krupa.
Převod Amazonu funguje velmi pěkně. Čeština je samozřejmě plně funkční. Zpracovat lze soubory DOC, RTF, PDF, TXT atd. Dokument se odesílá na adresu adresačtečky@kindle.com. Při převodu PDF stačí do předmětu zprávy uvést "convert" a ve výsledném souboru pak funguje podtrhávání, poznámkování, syntéza řeči i zoomování. Pro textová PDF je to použitelné. Otázkou je, jak se budou chovat soubory se "špatnými" znaky.
Více zde: http://technet.idnes.cz/tipy-pro-kindle-3-ktere-v-manualu-nenajdete-cesky-slovnik-a-knihy-zdarma-13v-/tec_technika.aspx?c=A101223_134908_tec_technika_pka
111moni: Jedno z řešení je konverze do TXT (s kódováním UTF-8) a pak špatné znaky nahradit s funkcí najít/nahradit (SEARCH/REPLACE). Opravený soubor lze konvertovat např. do MOBI. Pokud se do TXT doplní značky kapitol pomocí MARKDOWN, budou ve výsledku funkční kapitoly i obsah ( http://daringfireball.net/projects/markdown/basics ).
Dovoluji si přidat několik tipů k vylepšení webu:
1. doplnit více prodejců knih (např. integrovat do tlačítka "koupit"),
2. možnost koupit použitou knihu - např. vyhledávání v antikvariátech http://muj-antikvariat.cz/
3. možnost vložit informace o nakladatelství (podobně jako knihovna nebo autor).
Dovoluji si k diskuzi doplnit dva odkazy na tématicky podobné (a asi největší - uživateli i obsahem) weby ze světa: goodreads a LibraryThing.
http://www.goodreads.com/ http://cz.librarything.com/
Neřekl bych, že si dělají starosti s logem...