hadak diskuze
Já bych se k tomuhle nápadu taky rád připojil, také bych stál o API, přimlouvám se.
Vést čtenářský deník nás nutili na gymplu, já se bránil. Protože jsme ho však předkládali povinně k maturitě, musel jsem ho mít a vyřešil jsem to tak, že jsem koupil čtenářský deník od o rok starší studenty, která měla maturitu za sebou. U maturity jsem pak byl pořádně v ouzkých, protože starší kolegyně jej vedla mimořádně pečlivě, vystřihovala si články o autorech a nalepovala si ho do deníku ... nikdo z komise nevěřil, že by ten deník mohl být moje dílo, ale nikdo to nedokázal říci nahlas a tak jsem odmaturoval.
Po výšce jsem se vrátil ke čtení a začal si vést čtenářský deník vlastní a pokračuji v tom do dnes, je to obyčejný notes (dnes už několik notesů), kam si píšu po přečtení autora, název, datum dočtení, stručný obsah, vlastní dojmy, výpisky. Slouží mi dobře pro připomenutí toho, co jsem četl a o čem to bylo. Chci zůstat u papírové podoby.
Mně chyby v příspěvcích až tak moc nevadí, protože jen málo z nás může být erudovanými češtináři.
Chyby v knihách mi vadí hodně. Když vidím chybu v beletrii, hned mám dojem, že přípravě knihy nakladatel nevěnoval patřičnou pozornost a snížil jí tak do jisté míry kvalitu. Když je těch chyb více u knihy cizího autora, přidá se dojem, že ani překlad možná není kvalitní.
Ještě horší pocit mám u literatury odborné, tam při nálezu několika chyb dokonce přestanu důvěřovat obsahu.
Určitě se chyb v současnosti vyskytuje podstatně více, než tomu bylo dříve - dříve než šla kniha do tisku, prováděla se trojitá jazyková korektura. Dnes se všude snižují náklady, redukuje se práce a nahrazuje se nástroji typu "spell check", dáte mi za pravdu, že takový nástroj je spolehlivý jen do podstatně menší míry.
Pokaždé se zasměju u Jirotkova Saturnina a kvůli tomu se také k té knížce rád vracím.
Chevallier - Zvonokosy
Jirotka - Saturnin
Frýbová - Robin
Doporučuji jako autora knih z lékařského prostředí pána jménem Ota Dub.
Vážení knihomilové,
já nejvíc čtu doma o víkendu u stolu, vleže, hodně času na WC. Přes týden pak hlavně ve vlaku a MHD. Zkrátka jako většina ostatních.
V poslední době nejčastěji v Neoluxoru v Praze na hlavním nádraží. Méně často v Neoluxoru v nákupním centru Chodov, tam už teď málo kdy přijdu. Přes internet nakupuji jen odbornou IT literaturu (Amazon), před pár lety jsem si přes web nakoupil nějaké noty.
Počet přečtených knih v měsíci nebo roce je u mě různý. Za rok 2010 to bylo 51 knih, za rok 2009 pak 53, roky předchozí jsem si nespočítal. Tento počet mě prý řadí podle statistik mezi vášnivé čtenáře, kterých je v české populaci 6% (přečtou 50 a více knih).
Vážení knihomilové,
nejsem tu příliš dlouho a objev tohoto webu pro mě je příjemným aktem. Pevně věřím, že mi vyplní nutkavou potřebu mít schovaný přehled o přečtených a vlastněných knihách. Takovou potřebu mám léta, ukájel jsem ji tím, že jsem si vedl jakýsi papírový čtenářský deník - notes, do kterého si vždy zapisuji knížku po přečtení - autora a název, o čem kniha je a jak se mi četla. Děláte to také? Nebo používáte jen tento náš web?