I.Zi... diskuze
Calypso - díky, díky - už jsem si našla knihu, která mi doma leží spoustu let nepřečtená Tajemný Etrusk (1956), ale určitě si jich do tématu přečtu víc.. Agathu, Durrella, Clarka...
Sto roků samoty - Vypsaná fixa - Papírová hyena
zkoušela jsem to na té wiki a je tam v seznamu r. 1956 - Ostrov divokých koní - ale tady na DK je uveden rok 1964 - další dilema...
https://www.databazeknih.cz/knihy/ostrov-divokych-koni-35584
Tak to je fakt výzva! Nemáte prosím tipy na rok 1956 a 1961?
A "z roku" je myšleno kterákoli kniha v tom roce vydaná nebo jen poprvé vydaná?
Díky za seznam, velký výběr! Hodně jsem jich už četla, ale doma z něj mám nepřečtené tyto: Siddhártha, Dům duchů, Svatyně, Walden, Červený stan, Podivný případ se psem, Hrabě Monte Christo (ten se mi hodí i do tématu hudební dílo, nejdříve viděn film a boj za svobodu), takže super!
U mě to bude určitě Gejša a Schindlerův seznam, už spoustu let mi tady leží a odsouvám je právě proto, že jsem kdysi viděla filmy.
Z. Ž.
https://www.databazeknih.cz/knihy/vlcice-kroana-vlcice-7324
Kdo ještě nečetl, doporučuji Osamělou holubici a Vlaštovčí kopec
Tak to patří také k těm jednoduchým, větší výzva by byla - vyšla v evropské zemi mimo EU. Ale nezlobím se, zas si jich tam naházím hromadu :)
Grimik- souhlas. Lenka -nevyjadřují se hlavně ti, co jim je to fuk. Mě DK výzvy od začátku moc baví, ale raději mám jasně daná, neohebná témata, jak píšu výše. Toť vše. Že si to kdekdo pak upraví podle sebe, je asi jedno, protože stejně je v seznamech k tématům vždycky plno knih, které tam nepatří na první pohled, i když je téma naprosto jasné a bez diskuze. Tohle téma je tu prostě proto, aby DK upozornila více uživatelů na tento seznam, to beru, ale výzva to není.
Tak to asi nevíte, co je dlouhá věta a podle toho, co se píše výše, to tak jasné není :)
Grimik, přesně, když už tak to mělo znít: Kniha, která se v roce 2025 objevila v seznamu Dnes přidané knihy.
Jaskr - přesně! Další z témat libovolně ohnutelných. Já mám nejraději ta jasně daná, jak píše někdo výš - oko na obálce, třetí kniha série, francouzský autor... Mno, já to tedy budu brát tak, jako kteroukoliv knihu, která se objevila v tom seznamu v roce 2025.
dá se použít i třeba toto? https://www.databazeknih.cz/prehled-knihy/hanzovni-rodinna-saga-svetla-na-labi-504162
je tam napsáno RED (od kterého jsem ještě 100% nic nečetla), ale po rozkliknutí jsem zjistila, že to patří pod Dobrovského, tak nevím...
Kdyžtak mám ještě v záloze Čaroděj Zeměmoří - nakl. AF 167 - má tu jen 41 knih a žádnou z nich jsem určitě nečetla.
Seriál jsem nesledovala, nezmiňovali tam náhodou Agathu Christie?
škoda, že jsem tohle nenašla předtím, nemusela jsem se tu teď tak divit a blbě ptát: Knihu chtělo původně nakladatelství Argo stáhnout z prodeje kvůli neuvedení jména autora a podnázvu na přední obálce, na které zůstal pouze název celé řady Mycelium. Nakonec kniha zůstala v prodeji.
Vyjádření nakladatelství Argo:
"7. díl Mycelia Vilmy Kadlečkové jsme původně nechali stáhnout z knihkupectví kvůli neuvedení jména autora a podnázvu na přední obálce, na které zůstal pouze název celé řady Mycelium.
Potom, co nás autorka informovala, že vzala knihu v této podobě již na tři besedy a všichni fanoušci se bez výjimky shodli na tom, že jim jde zejména o text knihy a „aspoň více vynikne obrázek“ na přední obálce, jsme se rozhodli uvolnit knihu do prodeje ve stávající podobě. Podnázev je navíc uvedený na hřbetě i všude jinde v knize správně. Jeden z fanoušků pak přišel i s řešením pro následující díl – pokud na posledním, osmém dílu bude už i nápis Mycelium stěží viditelný, bude to evokovat připravovaný konec celého příběhu – vzhledem k vyvrcholení celé ságy jde o řešení zajímavé, ba elegantní. Autorka ságy Mycelium toto řešení plně podporuje.
Zároveň kniha přináší už teď několik experimentálních prvků – jedním z nich je třeba ukončení sedmého dílu uprostřed slova – jeho druhou polovinu čtenáři najdou až v dílu posledním. Podle autorky jde totiž o jeden svazek rozdělený kvůli délce do dvou knih. I proto bude mít díl osmý průběžné číslování a naváže na „sedmičku“ se vším všudy.
Také díky tomu jsme nakonec seznali, že neuvedení jména autora a podnázvu na přední obálce budeme brát jako zásah osudu (Kadlečková tomu v Myceliu říká prsty chaosu) a využijeme nastalé situace k tomu, abychom vyrobili zajímavý a plně funkční knižní experiment i po grafické stránce."
Asi to tak bude, teď se dívám, jak je dlouhá audiokniha a je zhruba stejná jako předchozí kniha, takže asi opravdu to číslování bude začínat 600 :D. Takže to nebude nejdelší kniha, stále vede Bouře mečů. Ale bude teda výjimečná tím, že bude první kniha, která nemá číslované stránky od jedničky. Ani tituly, které mají stejný název a jsou rozdělené do dvou svazků, to tak nemají. Ono to Mycelium už bylo zajímavé tím, že na vydání minule zapomněli napsat název :D. Každopádně děkuji za vyvedení z omylu, jsem teď úplně uklidněná.
aha, tak to mě nenapadlo, se podívat, jestli kniha začíná stranou jedna.. dívala jsem se jen na konec, kolik má stran. Teď nejsem doma, v pondělí to zkontroluji, ale tlustá je docela dost. Tak to by byl docela mazec, kdyby první stránka knihy měla číslo 600
Nevím kam to napsat, není to tak úplně chyba tohoto webu, protože ta chyba je rozšířená na celém internetu a trochu mě to irituje - Jedná se o knihu Program apokalypsy, kde je snad všude napsáno, že má 616 stran. Mám tu knihu doma a má stran přes 1200... Až ji přečtu, tak to bude nejdelší kniha, kterou jsem kdy přečetla, delší než Bouře mečů.. a proto mi to tak vadí, že ani tady ani na Goodreads se mi to ve statistikách neukáže a nevím jak to opravit. (i v různých e-shopech píší, že má 616 stran, fakt to nechápu.