Litocha
diskuze
Každé léto chodím do lesa na maliny, ostružiny, borůvky i jahody, i když jahody jsou tak maličké, že je sbírám jenom do pusy, a maliny na sběr raději ze zahrady.
Nejraději mám mléčný nugát Nuxor od Lindtu, ale ten je tak drahý, že jsem si ho sama koupila jen asi dvakrát. Jinak taky Tatianu, Croccantini z Lidlu a z jednotlivě balených sladkostí Snickers.
Hepburnová Katharine, nebo Audrey?
Jestli make-up jakožto líčení, pak jen při zcela výjimečných příležitostech, tak dvakrát až pětkrát do roka. A i tehdy dost minimalisticky: řasenka, stíny, oční linky, lesk na rty. Jestli make-up jako podkladový krém, ten jsem měla na sobě v posledních deseti letech jednou.
Plavete raději v bazénu, nebo v přírodě (ať už ve sladké, nebo slané vodě)?
Naias - Úžasné, díky moc, tohle mi uniklo.
StanLeee - Já tomu rozumím, ale jednak se vždycky najdou takoví, kteří rádi prudí a mrskají odpad/ztrátu času zleva, zprava, jednak to může někdy pramenit z nutnosti ohodnotit určitý počet knih před možností komentovat. S rostoucím počtem hodnocení by se tohle mělo do značné míry neutralizovat. Nejsem si ale jistá, že by povinnost sepsat komentář tohle negativní hodnocení nějak ovlivnila.
Na druhé straně, já zhusta narážím - zvláště u začínajících autorů vydávajících třeba u Pointy nebo vlastním nákladem - na přehršel pětihvězdičkových hodnocení a úplné chvalozpěvy, jako by dotyčný byl nový Shakespeare. Mnohé profily jsou účelově založené, aby knize uměle zvýšily hodnocení, jindy zase hodnotí všichni Hujerovi. Zkrátka, není to dokonalé, ke zkreslení dochází na obou pólech, ale moc se s tím asi udělat nedá. Mně se osvědčilo najít si uživatele z podobným vkusem a brát v potaz jejich hodnocení.
StanLeee
Vzhledem k tomu, že je možná tady přidávat i kraťoučké komentáře, by to asi bylo k ničemu. Stačilo by pak jen napsat "úplná blbost" a bylo by.
Já bych hodně ocenila možnost zaznamenávat opětovné čtení stejné knihy.
Já jsem se učila dobře, postupně dokončila dvě vysoké školy a nelituju toho. O vydělávání peněz mi nějak nikdy moc nešlo.
Taháky jsem nepoužívala. Jednak jsem je většinou moc nepotřebovala, jednak mi to nestálo za ty nervy.
A taky se hlásím k milovníkům červené barvy.
Pokud se myslí buchty plněné, ne na plech, pak koláče, nejlépe ovocné.
Umělá inteligence mě trochu děsí, ale jejímu používání se tak docela nevyhnu.
Ze seriálů jsem zrovna dokončila poslední sérii Cormorana Strika, rozkoukané mám Západní křídlo (na Newsroom to sice nemá, ale i tak ční nad běžnou produkci a vůbec nevadí, že je to natočeno na přelomu tisíciletí) a ještě se dívám na americkou verzi Accused (Obžalovaných), o které ještě nevím, co si vlastně myslet.
Zimu nemám ráda a jsem radši zalezlá. Když už by to muselo být, tak asi běžky. (Ale raději jen pěší procházka.)
Hudebka, výtvarka, nebo tělocvik?
Pochutnám si i na mnohých nemasitých jídlech, ale maso je maso.
Zeměpis, dějepis, nebo přírodopis?
Ne, naposledy jsem byla jako pedagogický doprovod s žactvem v Holandsku - a to je už aspoň patnáct let. Raději jezdím po vlastní ose.
Máte raději mrazivou zimu se sněhem, nebo mírnou, "anglickou"?
Ano, napočtvrté jsem našla to pravé.
Chtěli byste znát svou budoucnost (co vás čeká, kdy a jak zemřete...)?
Onen mazlíček se vyznačuje dlouhýma ušima, strakatým kožíškem a touhou všechno okusovat a název knihy tvoří rovnou celá věta.
Do galerie bych určitě zašla třeba na impresionisty nebo některé expresionisty (Mám v oblibě Marca nebo Čapka), naživo mě ale uchvátily i obrazy Picassa nebo Kupky, což bych podle reprodukcí neočekávala. A Slovanskou epopej bych si taky klidně prohlédla znovu. Viděla jsem ale i několik výstav fotek z National Geographic, ty taky stály za to.
Z měsíců asi nejraději červenec. Nejmíň ráda mám únor, to už výrazně teskním po jaru.
V týdnu mám nejraději sobotu.
V koupelně sprchový kout.
Jednoznačně světlý režim.
Máte raději pastelové odstíny, nebo výrazné, syté barvy?
Rovněž knížka o domácím mazlíčkovi. Vtipný i dojemný životopis jednoho chlupáče napsala a nakreslila jako svou první autorskou knihu původně ilustrátorka, která vystupuje pod jednoslovným pseudonymem odvozeným od jejího příjmení.
Dášeňka, čili Život štěněte, Karel Čapek
Ono zařízení na výrobu celosvětově nejoblíbenější sladkosti je součástí názvu (a nejen u hledané knihy, ale i u té notoricky známé parafrázované, která slavila velký úspěch i ve filmové verzi).
Název tohohle zvířecího, převážně obrázkového příběhu vtipně parafrázuje mnohem známější knihu. Objevují se tady slepice a majitel zařízení vyrábějícího oblíbenou pochoutku.
Krtek ve městě (Zdeněk Miler a J. A. Novotný)