Diskuze (5)
Přidat příspěvek
Chudák pan prezident Tomáš Garrigue Masaryk, ten by se musel v hrobě obracet, nebo přímo zvracet kdyby viděl jak při oslavě 100 let československé republiky ve vile pana Dr. Karla Kramáře znovu se už druhý říšský kancléř roztahuje. A co by si pomyslel totéž o hlavě francouzské republiky která nás zradila během první světové války to by mě teprve zajímalo.
Mezi mé oblíbené spisovatele patří i Tomáš Garrique Masaryk. I když je to především pro mě neocenitelný a neopakovatelný státník, tak psal i úžasná filozofická a politická pojednání. Náš milovaný Prezident Osvoboditel, Tatíček Masaryk je a nejspíš i zůstane nelepším prezidentem v dějinách Československé i samostatné České republiky. I když se velice politici snaží do dnešní doby tohoto velikána překonat, pochybuji, že bude překonán.
Hrozně ráda bych se s ním někdy setkala. Možná ne přímo setkala, já bych se někoho jako on totiž styděla i jenom pozdravit, ale chtěla bych ho aspoň chvíli pozorovat při práci, prohrabat se v jeho knihovně... Nebo jen sedět a poslouchat, jak si povídá s Čapkem - to by myslím byla nádhera.
První prezident ČSR.
Filozof, novinář, právník.
Jako filozof zastával učení o malých mravních činech, každodenní službě pro druhé, a podobně jako K. Čapek měl blízko k filozofii pragmatismu.
Tomáš Garrigue Masaryk knihy
Žánry autora
Fejetony, eseje Literatura faktu Povídky Literatura česká Duchovní literatura Náboženství
Štítky z knih
první světová válka (1914–1918) sebevražda historie, dějiny dopisy korespondence filozofie 19. století Rusko 20. století přednášky
Masaryk je 57x v oblíbených.
jaromir z, kancléřka Angela Merkelová a prezident Emmanuel Macron jsou představitelé demokratických zemí, zemí, které jsou součástí Evropského společenství, ke kterému od roku 2004 patříme i my.
Zrada Francie během Velké války? Myslíte jak v prosinci 1917 francouzské úřady potvrdily autonomii československé armády (mimochodem, začleněním do té své, uchránili československé legionáře před trestem smrti za vlastizradu, kdyby padli do zajetí mocnářství) a v červnu 1918 francouzská vláda podpořila právo Čechů a Slováků na samostatnost a uznala Národní radu Čechů a Slováků jako orgán zastupující tyto národy?