Odznaky

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Eldar80
Eldar80 23.07.2024 v 15:52

Mám přípomínku k odznakům. Navrhuju od tama odstranit odznaky za Doporučené knihy. Vždyť je to nesmysl. Doporučených knih má být co nejmenší počet a ne motivovat uživatele ke zbytečnému zvětšování seznamu Doporučených knih. Aspoň já se u uživatelů, kteří tam mají víc než 100 knih vůbec nedívám. Takový seznam mě nezajímá. Jde přece o to vybrat ty nejlepší knihy. Ale něco úplně jiného je, pokud někdo přečetl 1000 knih a má v Doporučených 20 knih. Tak v takovém případě se tam podívám, jakých 20 knih doporučuje.

Eldar80
Eldar80 23.07.2024 v 15:56

A pokud se dávají odznaky za komentáře u knih, tak ať má komentář aspoň 3 řádky. Ať se konečně zbavíme nic neříkajících komentářů ze 3 slov, jak je třeba zde:
https://www.databazeknih.cz/komentare-knihy/kabuky-350531

Eldar80
Eldar80 23.07.2024 v 16:07

Stejně jsou odznaky divný nápad. Čtení má být přece o kvalitě a ne o kvantitě. :-)

ddkk
ddkk 23.07.2024 v 16:16

Asi mi něco uniklo-k čemu odznaky vůbec jsou?

Text příspěvku byl upraven 23.07.24 v 16:16

Eldar80
Eldar80 23.07.2024 v 16:38

ddkk: Praktickou hodnotu asi nemají žádnou. Pochybuju, že se podle toho bude někdo orientovat. Mě u ostatních zajímá co čtou (Přečtené), jak hodnotí knihy, jak moc čtou (statistika), co píší (Komentáře) a občas ty Doporučené knihy. Zbytek už mě většinou nezajímá. Ale dá se to určitě použít k marketingu jako třeba Čtenářská výzva.

Calypso
Calypso 23.07.2024 v 17:00

Na odznacích mě potěšilo, že jsem zjistila, kolik jsem toho oštítkovala, ale to je tak všechno. Na profilu mě zatím trochu ruší, nemám moc ráda změny:-)

Jinak souhlasím s komentářem nahoře, kolonku doporučených knih beru v potaz pouze je-li tak na jednu stranu, pokud na x stran, tak se význam velmi rozmělňuje.


Eldar80
Eldar80 23.07.2024 v 17:04

Calypso: Taky mě to na profilu překáží.
Pokud se už dávají medaile za Doporučené knihy, tak by to číslování mělo být obráceně, aby to lidi motivovalo vybrat co nejmenší počet knih. Tak jsem to měl já, když měla jedna stránka 40 položek. Ale to obnášelo málo klikání a tak se to snížilo na 20. Čím víc klikání, tím víc databazeknih. :-)

Calypso
Calypso 23.07.2024 v 17:12

Jak s tím nedávným přesunem statistik do přehledu. Furt klikat a něco hledat. Radši už bez komentáře.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.07.2024 v 18:15

Přesně! Taky bych to zrušila! Akorát budu mít nevhodné touhy dotáhnout knihotéku na červenej. A to bude fuj! Takhle jsem žila ve sladké nevědomosti. Ale třeba to už tenhle týden doženu! Muha haha! :)

Koka
Koka 23.07.2024 v 19:26

Naštěstí jsem se zdržela zeptat se, o čem to tady mluvíte, že co jsou to ty odznaky. Nejdřív jsem se raději podívala do svého profilu a tam jsem zjistila, o jaký nesmysl jde.
Když jsem se před léty zaregistrovala na DK, tak byl profil uživatele jeho "výsostným územím" a mohl si tam psát a vkládat, co uznal za vhodné (obrázky, sdělení), dokonce v jednu dobu zde byla i soutěž o nejlepší či nejvtipnější profil uživatele. Pak to zaniklo, ale jistá autonomie pořád zůstávala - nikdo jiný mi do profilu nevstupoval (pokud nepočítám změny formátu profilových fotek z hranatých na kulaté, oválné, kockaté ...)
Velmi bych proto uvítala, kdyby to "značkování psů" nějakými nevkusnými odznaky (připomínajícími ty předtištěné zlaté medaile na bestsellerových knihách) zaniklo.
A pokud jde o kolonku doporučených knih - pokud má člověk za sebou 60 let intenzivního čtení a desítku tisíc přečtených titulů, pak pochopitelně je seznam jím doporučovaných knih delší, než třeba u nějakého dnešního gymnazisty. Limitovat tedy počet doporučených titulů nepovažuji za nutné - pokud bych jich měla či mohla doporučovat pouze dvacet, to bych musela každou chvíli přehodnocovat své preference a na úkor nových doporučení vymazávat ty starší. Proč?
Ale odsud již zmizelo tolik jiných užitečných funkcí (a většinou bez jakéhokoliv vysvětlení či alespoň strohého oznámení v Novinkách na webu), že bojovat pro či proti nějaké nově zavedené funkci - honítka na klikání, považuji za marné.

Eldar80
Eldar80 23.07.2024 v 19:36

Koka: S většinou souhlasím. Honítka na klikání. :-) To je hezké.
Jinak já přece nechci limitovat počet Doporučených knih. Ať si tam každý nafláká, co uzná za vhodné. Mě jen přijde nesmysl za naklikání knih do Doporučených dávat medaile. :-) Nedává to smysl.
Přečetl jsem přes 800 knih, takže naklikat do Doporučených 150 knih bych mohl hned, ale k čemu by to bylo?
Já třeba ty starší vymazávám a snažím se to držet pod 40. (Což byla v minulosti jedna stránka.) To ale nikomu nenutím. Mě jen seznamy Doporučených knih, kde jsou jich stovky přijdou k ničemu. Ale pokud tam někdo dá málo knížek, tak je z toho hned vidět, jaké knihy daný uživatel považuje za zásadní.

Calypso
Calypso 23.07.2024 v 21:51

Ty odznaky jsou na profilu vážně jako pěst na oko.

józi.odkudkam
józi.odkudkam 23.07.2024 v 22:03

celá má bytost křičí "pryč!"...když už musí být, tak ty tokeny angažovanosti aspoň přesuňte někam za roh; tohle je hned jako první věc na profilu děs :/
...pořád ještě chovám naději, že jde o součást hybridní války, zlý sen, nebo tak

Eldar80
Eldar80 23.07.2024 v 22:16

józi.odkudkam: Souhlas. Uvítal bych, kdyby byla v Nastavení možnost to skrýt.
Mě to přijde trapné. Čtení knížek není sport.

elfos
elfos 24.07.2024 v 00:00

Pro mě jsou odznaky milým překvapením. Líbí se mi jejich hravost, a navíc jsem tvor zvědavý, takže jsem si ty své s chutí prohlédla a užasla, kolik štítků jsem přidala ke knihám. Je teda fakt, že občas, když vidím, že u nějakého zajímavého štítku je jen jedna kniha (nebo jen pár knih), tak se bavím tím, že hledám k tomu štítku další knihy, aby jich u něj bylo víc.... Pro mě je vlastně celá Databáze knih zábava a potěšení. Jsem tu ráda.

A když jsem okoukla svoje odznaky, tak jsem se mrkla k pár dalším čtenářům a pokochala se pohledem na jejich sbírku odznaků. :-) Myslím si, že ty odznaky budou pro každého něco trochu jiného. Pro někoho radost, pro jiného další druh statistiky, přehledu, někoho třeba minou úplně.... Čtení není sport, ale potěšení, a Databáze knih je zdroj informací o něčem, co milujeme (literatura, knihy), místo, kde se můžeme bavit každý podle svého, tím, co je nám blízké (a to je u každého trochu jiné, naštěstí nejsme přes kopírák) – možností a příležitostí k zábavě je tu spousta. Někdy si přeju, aby měl den mnohem víc hodin a elfos mnohem víc času se tu toulat, pročítat, pečovat, doplňovat a těšit se tím, co tohle místo nabízí.

MeLeny
MeLeny 24.07.2024 v 00:08

Když už nějaký odznak, tak proč tam není třeba odznak za získané palce k vlastním komentářům, to by aspoň motivovalo k tomu, aby komentáře měly lepší úroveň. Navíc by to byl jakýsi ukazatel kvality uživatele. Naopak informace o tom, kolik kdo napsal komentářů je celkem k ničemu, když jsou ty komentáře na nic.

Eldar80
Eldar80 24.07.2024 v 00:08

elfos: Sdílím tvoje nadšení pro databaziknih. Také ji vnímám jako zdroj informací o knížkách. Vidím to podobně. Já jsem však člověk racionální a zajímá mě praktická užitečnost. Trávím tady spoustu času, takže tvrdě pocítím každé zbytečné kliknutí navíc. Mě třeba mnohem víc zajímají statistiky a právě tam bych odkaz na odznaky umístil. Já bych měl vpředu raději rubriku Statistiky než Odznaky. Zvláště když v některých případech nedávají moc smysl.

Eldar80
Eldar80 24.07.2024 v 00:11

MeLeny: Souhlasím. To je určitě lepší nápad, že dávat medaile kolik palců jsem naklikal. No právě. Pokud někdo dostane odznaky, když ke každé knize napíše: "Perfektní kniha", tak to určitě není zlepšení databazeknih.

elfos
elfos 24.07.2024 v 00:44

Děkuji, Eldare.
Máš pravdu, že jsem hrozně nepraktická.... a pohyb kdekoli na celém netu nepovažuji za klikání, to vůbec nevnímám, ale za postup, kterým se dostávám na určité místo, často a denně i velikou oklikou nebo se ztratím úplně a zatoulám se na místa neplánovaná, ovšem kouzelná. :-) V pohodě, každý to má jinak - a každý to má nějak.

Ale to je v pořádku. Chápu, ty bys to chtěl mít takhle. Ale...... nevím, jestli se vyjádřím přesně, ale např. míst, kam ty odznaky lze umístit, je víc - a lidi by je chtěli mít na různých místech. Dan to promyslel a rozhodl se pro to místo, kde teď jsou (časem třeba mohou být jinde).... a už neřeším, že to je tam, kde to je. Nejen na Databázi knih, všude na netu. Prostě to je tak, jak to je, a podstatné je, že to najdu, když chci (jasně, občas bloudím a hledám, protože mi to přesunuli nebo změnili).

Eldar80
Eldar80 24.07.2024 v 00:56

elfos: Tak je doufám pochopitelné, že pokud člověk 100x denně zbytečně klikne, tak mu to vadí, protože se nikam nedostává. :-) Chápu, že někomu zbytečné klikání nevadí.
A proč pro vytvoření odznaků nevznikla nějaká anketa, za co vlastně chtějí být čtenáři odměňováni? Určitě by bylo lepší vyjít vstříc. Hele, pokud tobě přijdou Odznaky super. Já s tím nemám problém. Ale proč by někdy nemohlo být něco super podle mě? :-) Já přece taky chci, aby databazeknih byla lepší. Proto mi třeba chybí žebříčky. A myslím, že nejlepší nápady se berou z nějaké rozumné diskuse.

elfos
elfos 24.07.2024 v 01:03

Mně by se líbilo, Eldare, kdyby něco někdy bylo super podle tebe. :-)
Co a jestli přibude v žebříčcích nevím, ale souhlasím, že by to bylo fajn.

Eldar80
Eldar80 24.07.2024 v 01:06

elfos: Děkuji za podporu. :-) Uvidíme. Třeba nám Dan udělá radost. :-)

Eicherik
Eicherik 24.07.2024 v 06:15

Mně se ty odznaky líbí. Zjistil jsem třeba, že když přečtu ještě 50 knih, tak dostanu další platinovej. :-)

mi-nul-o
mi-nul-o 24.07.2024 v 07:14

Eldar80: S doporučenými nesouhlasím. :) Za mě nejlepší odznaky ignorovat, buď se splní samovolně nebo holt nesplní. Já třeba nepoužívám bazar, dva lidé se tu na me doporučení registrovali, ale ne přes můj odkaz.. No a co? Nejde přece o odznaky.
K tomu seznamu doporučené - dřív jsem tam měla ty nej, cca 30 knih, ale pak mi došlo, že se mi nelíbí, jak moc je ten seznam osobní, že se nechci takto vystavovat.. Proto jsem to předělala a mám tam všechny knihy, kterým jsem dala 5*. Přijde vám to ok?

Text příspěvku byl upraven 24.07.24 v 09:49

mi-nul-o
mi-nul-o 24.07.2024 v 07:19

A ano, prosím, také bych ocenila možnost odznaky v profilu skrýt. !!



Vložit příspěvek