Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Alienor
Alienor 19.01.2017 v 11:37

Podľa mňa nie úplne. Odporučiť môžem nielen obľúbené knihy, ale aj neobľúbené, ale nejakým spôsobom zaujímavé.

knedlik
knedlik 19.01.2017 v 11:45

LordSnape: rozhodně ne. Já do doporučených dávám většinou knihy, o kterých si myslím, že je mohu doporučit každému bez ohledu na osobní preference a že jim něco dají. Všechny ale rozhodně nejsou mými nejoblíbenějšími knihami.
Naopak v oblíbených mám spoustu knih, které bych doporučila málokomu, nebo spíše jen lidem, u kterých vím, že mají podobný vkus a podobnou zálibu.

LordSnape
LordSnape 19.01.2017 v 11:47

Já to mám tak, že v doporučených mám knihy, které mě něčím změnily a zaujaly a přál bych ostatním to samé. Zároveň jsou to i oblíbené knihy. Nevím no. Každý to má jinak. A jde asi spíš o slovíčkaření. Já seznamy nejedu, přijde mi to zbytečné.

Richie1
Richie1 19.01.2017 v 13:28

Seznam Doporučuji bych změnil na Oblíbené knihy.
Doporučovat by se totiž mělo adresně, takto obecně to nemá moc význam.

Do seznamu Doporučuji jsem nasypal své oblíbené knihy. Doporučení to může být jen pro někoho, kdo mě zná a má podobný vkus.

Eldar80
Eldar80 19.01.2017 v 15:32

Myslím, že z významu slov plyne, že Oblíbené je zcela úplně něco jiného než Doporučené. Když jsem se díval na seznamy - je to podle mne fiasko, protože lidé dávají jako veřejné seznamy, které by měly zůstat osobní. Proti přidání této záložky bych nic neměl, ale seznamem se dá asi vyřešit okamžitě. Ale bylo by to fajn, byla by to další funkce v oddíle "Uživatelé mají knihu", kam se často u jednotlivých knih dívám. Bylo by tam navíc "v Oblíbených" a asi bych tady zabíjel o trochu víc času :D
Ale jsem rozhodně proti přejmenování, protože pak by můj seznam doporučených ztratil smysl. Ale otázka je, zda by někdo za rok nepřišel s myšlenkou, že když máme doporučené a oblíbené knihy, zda nepřidat i doporučené autory :D

R.E.M.
R.E.M. 19.01.2017 v 15:38

Mě se nápad se složkou Oblíbené knihy líbí. U knihy by pak mohla informace nejen o tom, kolik a kteří čtenáři mají knihu v knihotéce, kdo se ji chystá číst, kdo má knihu mezi oblíbenými knihami. Muselo by se jednat o oficiální seznam od administrátora, oblíbené knihy v soukromých seznamech by byly mimo takovou evidenci a statistiku.

I já vnímám rozdíl mezi doporučenou a oblíbenou knihou.

Text příspěvku byl upraven 19.01.17 v 15:39


Atuin
Atuin 19.01.2017 v 15:46

Mě se nápad také líbí a stejně tak vnímám rozdíl mezi Oblíbenou a Doporučenou knihou, ačkoliv teď jak to tu padlo je to možná alternativa. Ovšem pouze alternativa. Je to určitě zajímavý nápad.

Text příspěvku byl upraven 19.01.17 v 15:46

LordSnape
LordSnape 19.01.2017 v 19:53

To tady pak budou zas lidi rozřazovat knihy mezi oblíbené a doporučené. To už tu rubriku rovnou přejmenujme a bude. :-)

Atuin
Atuin 19.01.2017 v 20:47

A jo LordSnape, máte pravdu, já jsem na tu kolonku Doporučené nahlížela trochu jinak, ale pokud jak to tady padlo dochází mi,že je to v mnohém to samé....

Gnomo
Gnomo 20.01.2017 v 12:10

Záložku navíc, bych se vůbec nebál přidat. Čím víc indicií posbírám, tím si utvořím lepší představu o důvěryhodnosti a doporučení uživatele. Osobně vidím rozdíl oblíbená vs doporučuji velký. Mnou některé oblíbené knihy bych rozhodně nedoporučoval a záložku Doporučuji vidím jen jako "zajímavost" pro jiné. Je to subjektivní názor, vidím však, jak vyplývá z příspěvků, že pohled na věc je různý a nová záložka by mohla udělat řád. Když už je řeč o Seznamech, ten na mě působí trochu jako moloch (řekl bych pomsta uživateli), ale berte to s humorem:-)

Naias
Naias 20.01.2017 v 12:26

Řád? To akože k tej položke bude presný návod, aké knihy tam vkladať? Lebo ak nie, tak si tam každý vloží, čo mu napadne. Presne tak, ako je to u iných položiek.

LordSnape
LordSnape 20.01.2017 v 12:29

Beztak je to pořád jen slovíčkaření. A jak vidno, každý to máme jinak.

knedlik
knedlik 20.01.2017 v 12:39

A nikdo nikomu nebrání okomentovat si na profilu, co si kam přidává...

Gnomo
Gnomo 20.01.2017 v 12:42

Byl to jen nápad...:-)

knedlik
knedlik 20.01.2017 v 12:43

Já to myslela spíš obecně, ne vztažené přímo ke konkrétnímu příspěvku :-) Ostatně já bych s tou záložkou navíc taky neměla problém, ale to už jsem psala výš.

R.E.M.
R.E.M. 20.01.2017 v 13:20

Založka Oblíbené knihy mi přijde jako dobrý nápad. Kdo bude chtít využívat využije, kdo ne, tomu to vadit snad nemusí.

A k těm soukromým seznamům - řazení pouze podle názvu knihy není úplně šťastné. U seznamů je velký prostor pro zlepšování, pro zapracování více možností k organizaci položek atd.

LenkaWal
LenkaWal 20.01.2017 v 13:33

Já si oblíbené dávám do knihotéky. Ty co se mi opravdu líbily a při nějaké příležitosti, bych si je chtěla přečíst znovu.

Marthas
Marthas 20.01.2017 v 16:14

To LenkaWal a Gnomo: A já mám v knihotéce knihy, které vlastním a některé z oblíbených mám v doporučuju, kdybych si nepamatovala ani, jaké knihy se mi líbí, to bych teprve byla případ.
Jediné u čeho se, zde uplně neřídím tím, jak to dělají ostatní je rubrika Chystám se číst, do té dávám knihy, které jsem si právě přinesla z knihovny a knihy, které se chystám číst, si dávám do rubriky Chci si koupit a též netrvám na tom, aby se přidala nějaká nová položka. Protože vím, že by to bylo na úkor položek jiných stávajících.

Text příspěvku byl upraven 20.01.17 v 16:15

Atuin
Atuin 20.01.2017 v 17:06

Marthas : Já v tom taky podobně zavedené, tohle už jsou takové detaily, hlavně že se v tom vyznám já co se těch složek chystám se číst a chci si koupit týká.:-))

Text příspěvku byl upraven 20.01.17 v 17:07

eva-lupen
eva-lupen 24.01.2017 v 07:09

Bylo by fajn, kdyby šlo u knih, jako samostatné vydání, přidat audioknihy. Pak by v profilu mohlo být Právě poslouchám a Poslechnuto. Řekla bych, že poslech je něco jiného něž samotná četba, člověku to přináší zase jiné dojmy a přitom (pokud je audiokniha kompletní) je to plnohodnotně "přečtená" kniha. Co vy na to?

Lector
Lector 24.01.2017 v 08:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 24.01.2017 v 08:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Atuin
Atuin 24.01.2017 v 08:28

Souhlasím s Lectorem. Také ráda knihu poslouchám, jak v amaterském tak profesionálním provedení.

eva-lupen
eva-lupen 24.01.2017 v 08:32

Je fakt, že už tu někdo zmiňoval, že si člověk nemůže přidávat do přečtených různá vydání stejné knihy (což je asi chyba), takže by asi vznikl problém s tím, když si nějakou knihu poslechnu i přečtu. V komentářích ke knihám teda vždy zmiňuji, že byla poslechnuta. Ale nevidím problém v tom, že "by vznikl tlak na to, aby se k audioknize zde zmíněné přidávala i kopie přebalu, informace o vydavateli audiopodoby...". Nevím co by to bylo za problém, prostě by to bylo další vydání knihy. Aspoň by to lidi nemuseli řešit v diskuzi.
Podle mne audioknihy na Databázi knih patří. A že jsou některé krácené... když to neubere nic ději, tak je to skoro i jedno (nemyslím dramatická zpracování třeba pro rádio, to je něco jiného), protože i čtenář knihy může některé nudné pasáže vynechat.

Atuin
Atuin 24.01.2017 v 08:40

Skeeve - a poslouchal jste někdy nezkrácenou audioknihu?
Když budete poslouchat pasivně, tak z toho nic mít nebudete, to není hudba. Navíc je řada situací ( jako v životě) které člověka vedou k tomu sáhnout po audioknize a není důvod se za to stydět.

Text příspěvku byl upraven 24.01.17 v 08:44



Vložit příspěvek