Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


pobijecmuch
pobijecmuch 06.02.2017 v 20:13

Mám jeden dobrý nápad na vylepšení DK - pojďme na DK zrušit vkládání oficiálně plánované knihy a eknihy. Pojďme vkládat jen ty co byly vydány.
Já vím, že to v diskuzi není žádná novinka, ale napadlo mně, že to opět zkusím nadhodit. Doufám, že jsem některým nepřivedl srdečný kolaps. :-)

jirin@
jirin@ 06.02.2017 v 20:20

pobijecmuch - kolaps se nekoná, ba naopak - jsem pro všemi deseti! Databáze by měla být tvořena opravdu jen tím, co už skutečně vyšlo.

tenax
tenax 06.02.2017 v 20:24

pobijecmuch - máš smůlu, ti nadržení, kteří vkládají knížky, u kterých ještě ani neznají název, pod kterým by měla vyjít, by to nepřenesli přes srdce a kolaps by jim to jistě způsobilo.
A ono jich (těch knížek) není zas tak moc, třeba dneska jen dvě a to moderátoři jistě uvedou na pravou míru, vždyť jinak by se ukousali nudou :-))

Koka
Koka 06.02.2017 v 20:27

Souhlasím, ale vidím to jako neprůchodné. Dokud DK bude (a to bude!) nástrojem marketingu knižního trhu, tak ten tlak na avízo a propagaci ještě nevydaných knih bude tak značný, že majitel tohoto webu mu jistě neodolá. Stačí si všimnout ty nabubřelé anotace nově vydávaných knih - jsou to samé literární události století, nevídané a neslýchané, Knihy najednou vydávané v překladech v mnoha zemích (ani se už nečeká, jak si knižní novinka povede doma, práva se rovnou prodají i do mnoha cizích zemí) atd. Ten tlak vzrůstá úměrně s rostoucím objemem produkce a propást měsíc, dva, kvartál nebo i rok masírovací kampaně čtenářů ještě před vydáním - to nikdo neriskuje. Když už kniha vyjde a jsou známé první negativní či vlažné ohlasy - to už by bylo pozdě jí vychvalovat. Musí se to stihnout dřív.

Text příspěvku byl upraven 06.02.17 v 20:29

Marthas
Marthas 06.02.2017 v 20:58

To pobijecmuch: Abys někomu nezpůsobil i něco horšího než je infarkt.-)
Nemohla jsem odolat se svou pseudooponenturou.-)
Jak říkám už po nesčetněkráté, mne se hodí vědět jaké poklady a pseudopoklady vyjdou, do edičáků se nedostanu.
A pokud, jak říká tenax, dneska přibyly pouhé dvě knihy, tak to rozhodně není nějaké extra přetěžování moderátorů, uznávám sice, že je asi okurková sezona, ale i tak...
To Koka: Trend takových anotací k nám přišel z ameriky ne, tam je všechno bestseller těch a těch novin atd.
Aby taky odolal, netušíš, jaké síly za to mohou, v tom bude nějaká černá magie.-) Nemluvě o tom, že mě tu štvou jiné snahy, jaké všechny soc. sítě sem bude chtít tvůrce těchto stránek ještě nacpat,
jak dlouho se bude snažit nafukovat databázi na maximum?

Text příspěvku byl upraven 06.02.17 v 21:02

Eicherik
Eicherik 06.02.2017 v 21:14

Zrušit vkládání vycházejících titulů je krok zpět. Hodně by mě překvapilo, kdyby to prošlo.


pobijecmuch
pobijecmuch 07.02.2017 v 11:33

Děkuji za názory. Vím, že toto téma je takový tvrdý "oříšek" DK. Také, ale vím, že většina pravidelných návštěvníků tu žádné knihy, které mají teprve vyjít, zde nepotřebují.

Skallarix
Skallarix 07.02.2017 v 11:47

To bych netvrdil. Plno lidí se rádo dozví, co za knihy bude v brzké době vycházet. Třeba i já. I proto je tu kolonka "chystám se číst", či "chci si koupit". A pro plno uživatelů je pohodlnější se to dozvědět ze svého oblíbeného knižního webu, než z letáků a všech webů knihkupců. Spíše nechápu, co je na tom na obtíž. Špatně a nepřesně zadaná data a údaje od místních uživatelů? Knihy, co vyšly před X lety mají mnohdy daleko více chybných a lživých údajů, které je třeba dokola opravovat.

knedlik
knedlik 14.02.2017 v 16:49

Nešla by vytvořit Diskuze i u autorů? Teď jsem narazila na Vlastimila Vondrušku a tam je to v Komentářích regulérní chat..

Marthas
Marthas 14.02.2017 v 19:08

To knedlik. To je pravda. Otázkou zůstává, zda by nebyla stejně nevyužívaná jako ta diskuze u knih. Zda by uživatelé byli ochotni diskutovat v diskuzi? A nakonec by to stejně nenacpali k autorovi do komentů.-(

Text příspěvku byl upraven 14.02.17 v 19:09

rafej
rafej 14.02.2017 v 19:42

Možná budou ochotnější diskutovat, když k tomu budou mít podmínky. Zatím zdejší diskuze velký komfort neposkytují:
- neexistuje jednoduchá možnost citace,
- žádná vlákna reakcí,
- nelze si uložit diskuzi bez upozorňování,
- po prokliknutí upozornění na nové příspěvky stále nenajede na nový příspěvek a musím si to odpočítat dozadu!

Diskuze u knih a autorů můžou mít smysl, ale musí být pohodlně ovladatelné (viz nedostatky výše) a taky snadno viditelné. Radši bych brala malý box s výpisem cca 3 přízpěvků z diskuse u knihy/autora a odkaz zobrazit více, než celou diskusi pod záložkou. To přepínání otravuje a co oči hned nevidí...

Možná by pak mělo smysl i "přebrat" stará témata v diskusích a ty, které se týkají
jednoho autora nebo knihy, přesunout k nim/sloučit nebo propojit s autorem/knihou a umožnit vkložení nového příspěvku z detailu knihy nebo autora.

Já sama do diskuzí moc nechodím, protože je to hrozný chaos, většinou si všimnu jen aktuálních v bočním sloupci.

Geri.g
Geri.g 16.02.2017 v 09:23

Dobrý den, nejde mi vložit autor knihy zároveň jako ilustrátor. Předpokládám, že tedy musím založit další profil, kde bude veden jako ilustrátor? Nebylo by praktické, aby to spadalo pod jeden profil?

pobijecmuch
pobijecmuch 16.02.2017 v 09:24

Geri.g - ano musí být zvlášť jako autor i ilustrátor.

LordSnape
LordSnape 16.02.2017 v 09:27

Pokud má autorský profil, stačí jej přidat jako autora a jako ilustrátora pak přidat při procesu vložení dalších údajů knihy. Praktické? Jako jak? Většina autorů tady nejsou ilustrátoři, jsou to prostě autoři, scénáristé, editoři...

Pokud je autor zároveň ilustrátor, stačí to napsat do jeho bio.

Text příspěvku byl upraven 16.02.17 v 21:59

knedlik
knedlik 23.02.2017 v 09:17

Ad ta diskuze u autorů - přinejhorším by tam ty diskuzní příspěvky šly aspoň přesouvat z těch komentářů.. Narazila jsem na další a další a docela mě to štve.

LordSnape
LordSnape 03.03.2017 v 12:45

Občas si říkám, že ta diskuze u autorů je fakt potřeba. Teď jsem dal nové info u Prilepina a je to spíše informace, než nějaký názor na autora. :-)

Koka
Koka 07.03.2017 v 08:36

Doporučuji, aby zde byly pouze recenze knih a ne "recenze blogu Pohoda lahoda":
http://www.databazeknih.cz/bloger/sharys-83676
- to si zas někdo dělá reklamu

LordSnape
LordSnape 07.03.2017 v 12:24

V čem jsou ty recenze konkrétně tak závadné? Pokud jsem viděl správně, tak na žádný blog tam neodkazuje.

knedlik
knedlik 12.03.2017 v 14:00

Nové komentáře u knih: Odkaz na úvodní stránce velmi vítám, bylo by ale fajn, kdyby tam komentářů šlo zobrazit víc, například všechny dnešní nebo včerejší.
Strašně rychle se to obměňuje a zpětně něco dohledat je obtížné, někdy nemožné...
Hm?

siena
siena 12.03.2017 v 17:09

knedlik, to se již "řešilo" krátce po úpravě a mlhavě si vybavuji závěr, že prý komentářů není nyní méně, o mnoho méně, než bývalo před ní. Také bych se přimlouvala za rozšíření. Nezbývá nic jiného, než si zaškrtávat knihy do upozornění. A ještě bych se ráda vrátila k dalšímu, zde již několikrát propíranému, zobrazování, nové komentáře k blogům. Vzhledem k tomu, že do blogů jsou zařazeny i jednotlivé "Souboj knižních obálek", tak prakticky jiné komentáře ve výpisu není možné nalézt...

Text příspěvku byl upraven 12.03.17 v 17:15

knedlik
knedlik 12.03.2017 v 17:18

Nojo, jenže já mezitím kolikrát něco dělám s tím, že se k tomu vrátím a... známe se, no :-) Ale díky za info.

Zkrátka a dobře chtělo by to ty Komentáře u všeho zpřehlednit. Ty souboje knižních obálek bych klidně vyčlenila i zvlášť, taky se mi tam kolikrát zbytečně pletou.

Text příspěvku byl upraven 12.03.17 v 17:19

siena
siena 12.03.2017 v 17:21

...že se k tomu vrátím, uložím, abych to našla...jsem ráda, že v tom nejedu sama:)

pobijecmuch
pobijecmuch 12.03.2017 v 17:26

Nerozumím co chcete s komentáři dělat. Mně osobně ta rubrika na titulní straně stačí - pořád dokola číst slova - jako výborné, úžasné, nebo vložené odkazy jako teď u knihy Dracula mně nijak nezajímají. Pokud hledám komentáře, tak jdu přímo ke knize.

knedlik
knedlik 12.03.2017 v 17:33

No, já když hledám konkrétní, tak samozřejmě taky. Ale když člověk jen tak brouzdá a chce si číst zajímavé komentáře u novinek nebo u knih, ke kterým se normálně nedostane a na které by jinak nepřišel...
A když už ta rubrika existuje, tak mi nepřijde až tak na překážku, aby byla trochu časově a prostorově přehlednější.
Jen návrh.

knedlik
knedlik 12.03.2017 v 17:34

Ty jednoslovné jde navíc velmi snadno přehlédnout a přeskočit, těmi taky neztrácím čas ;-)



Vložit příspěvek