Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


kapr
kapr 20.03.2017 v 17:32

Narážím zde často na to, že mne někdo, nebo něco zaujme. Například někdo nabízí v bazaru knihu o kterou mám zájem. Není právě levná, a já ji nechci koupit teď a hned. Přemýšlel jsem jak si to poznamenat. Nakonec si dnes už poznámky vkládám do "Kdo jsem", kde je mohu průběžně editovat.

Text příspěvku byl upraven 21.05.17 v 08:34

Marthas
Marthas 20.03.2017 v 18:31

To kapr: Nač zakládat hned nové vlákno, když na to už máme diskuzní zde: http://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/par-napadu-na-vylepseni-webu-593/str-115#new

Koka
Koka 20.03.2017 v 18:53

Kromě souhlasu s Marthas ještě dodávám:
- vyhlédnutou knihu si lze zařadit ve svém profilu do rubriky "Chci si koupit",
- případně o zamýšlené koupi nebo o čemkoliv jiném, vztahujícím se ke knize, si lze udělat u konkrétní knihy Poznámku. Stačí ve svém profilu si knihu najít (ve své Knihotéce, nebo v rubrice Chystám se číst, najet na "ozubené kolečko" u knihy a vložit si k ní poznámku, kterou jiní neuvidí ),
- sledovat aktivitu jiných uživatelů lze tím, že si je vložíte do Oblíbených a pak přes funkci Aktivita vidíte, kdo z nich si jakou knihu zařadil do Knihotéky, komentoval, ohodnotil, chce číst.
(Také jsem po této funkci volala a dnes jí považuji za dost otravnou a hlavně neúplnou, neboť sice vidím, kdo si jakou knížku zařadil do Knihotéky, ale když někdo z mých oblíbenců napíše nový blog či recenzi případně vloží nabídku či poptávku do Bazaru či přispěje do nějaké diskuze - to se mi v Aktivitách neukáže. :=)
Myslím, že mnohé návrhy na vylepšení webu ze strany nováčků jsou předkládány jen proto, že někteří začnou změny a úpravy webu navrhovat dřív, než se seznámi s jeho funkcemi a možnostmi, a občas navrhnou i něco, co tady dávno je.

Marthas
Marthas 20.03.2017 v 19:01

To kapr: Ano.-) Knihu si můžete přidat do Chci si koupit. A tak máte přehled, co si chcete koupit. Uznávám, že i tak je to trocha víc klikání než by možná muselo být, ale mne to tak vyhovuje.

Marthas
Marthas 20.03.2017 v 19:21

To kapr: Já si myslím, že snad nemáte tak špatnou paměť, abyste si nepamatoval, u koho jste si to vyhlédl. A pokud byste si knihu i zároveň dal do Chystám se číst. Tak tam pokud si přidáte "poznámku", která je čistě soukromá a vidíte ji jen vy, tak tam si můžete uvést u koho si to chcete koupit.-) Tak to tedy myslela koka.
Danielson říká, že možnosti sledování, tak jak jsou teď nejsou konečné ale jak to bude vypadat nakonec, myslím, neví ani on sám.

Marthas
Marthas 20.03.2017 v 19:41

To kapr: Samozřejmě, že pokud jste knihu již četl, stačí si ji dát do Přečtených knih ( nemusí tam být vyplněno, kdy jste ji četl) a když ji budet mít v přečtených, tak si tam tu Poznámku můžete dát taky.-)


Gerty
Gerty 20.03.2017 v 20:47

kapr - asi je nejlepší si cokoliv, k čemu se chceš na internetu později vrátit, dát do záložek v prohlížeči. Dají se třídit do složek podle tématu a zálohovat, takže se ve všem pak snadno vyznáš.

kapr
kapr 21.03.2017 v 07:19

Poznámka - Soukromé sledování libovolné podstránky DK (odkaz, poznámka, úkol) ke které se chceme vrátit. Případně poznámku upravit. Nakonec pak zpravidla smazat. Pod položkou soukromé SLEDOVÁNÍ by se otevřel přehled kategorií, následně už jejich vlastní seznam.
Agenda na papíře nebo v počítači není v tomto případě praktická. K poznámce je možné se vrátit, a přečíst si k jakým došlo změnám. Poznámka by nejčastěji byla jen odkazem v rámci DK, někdy jednoslovným heslem, a jen vzácně stručnou větou. Původně jsem nápad zařadil do volné diskuze, nakonec jsem uznal, že patří sem, a pokouším se ho přesunout. Původní vlákno budu postupně zestručňovat a mazat. Jako začátečník se učím v systému pohybovat a napadají mne přitom jednoduchá řešení možná aktivovat jediným kliknutím uživatele. Poznámka nemusí vždy najít naplnění. Jejím smyslem je právě možnost návratu. Dostal jsem řadu tipů jak si pomoci, děkuji za ně, a pokusím se je využívat. Přesto jsem přesvědčen, že navrhuji důležitou, uživatelsky oblíbenou funkci. V podstatě by to byla taková vybraná historie prohlížení, seznam podstránek ke kterým se chceme z různých důvodů vrátit.

Text příspěvku byl upraven 02.04.17 v 00:38

poz3n
poz3n 22.03.2017 v 10:18

Zdravím, předpokládám, že se to tu už muselo někdy řešit. Fotografie spisovatelů a pod. stále nemají pevný formát poměru stran tak, aby se nedělo to, co se stále děje, že se automaticky různě roztahují a deformují. Přijde mi, že to degraduje úroveň webu, vypadá to amatérsky (na žádném profesionálním se nic podobného neděje) , přitom jinak databáze knih funguje výborně. Díky

kapr
kapr 23.03.2017 v 16:44

Ještě krátce. Díval jsem se na diskuzi. O knihách 1059 témat. Volná diskuze 772 témat. Nápady na vylepšení webu 293 témat.
Máme moderátory. To by přece byla práce pro ně jako dělaná. Možná by se postupně našli i nějací další vhodní.
Prostě myslím si, že by bylo dobré do budoucna roztřídit tyto skupiny, do menších uskupení, asi tak mezi 100 až 200. Na přesném počtu bych vůbec netrval. Spíše si myslím, že je určitě řada témat, která jsou nadhazována opakovaně, aniž by autoři jednotlivých příspěvků o sobě, svých názorech a návrzích vůbec věděli.
Pro začátek bych z volné diskuze zvlášť vyčlenil hry a srazy.

Text příspěvku byl upraven 02.04.17 v 00:39

Marthas
Marthas 24.03.2017 v 18:28

to poz3n: Souhlasím, s fotkami je tu problém a nejhorší je, že tomu tak dříve nebylo. Byla to jedna z těch Danových změn a rozhodně nebyla k lepšímu, myslím si, že je naopak kontraproduktivní. Tvrdím to furt.

Text příspěvku byl upraven 24.03.17 v 18:33

LordSnape
LordSnape 24.03.2017 v 19:41

Ty fotky se řešily mockrát. Je to na Danovi, nikdo jiný s tím nic neudělá. :-)

Marthas
Marthas 24.03.2017 v 19:48

To LordSnape: A na nás je zase to sem tam Danovi připomenout, že není neomylný a že ne každá změna je vždy k lepšímu. Nikdo není neomylný ale, jak to tak vypadá, někteří jsou velmi tvrdohlaví. Jen jde o to, kdo má tu palici tvrdší:-)

Eliška_Florbal
Eliška_Florbal 31.03.2017 v 17:27

Napadlo mě že by se tady mohlo přidávat ke knihám kolik stránek té dané knihy přečteš... A nebo že by tu bylo něco jak instagram že by se tu pridavaly fotky knih autorů atd. A mohlo by se tp různě lajkovat.

knihomol5555458
knihomol5555458 31.03.2017 v 17:48

První nápad by nemusel být špatný, ale ten druhý se mi moc nezamlouvá fotky knih a autorů jsou již tady.

siena
siena 31.03.2017 v 18:14

Vždyť ke knihám se může dopisovat do "Poznámka" co se komu zlíbí...

Eliška_Florbal
Eliška_Florbal 31.03.2017 v 18:24

já tam žádné poznámky nevidím tak nwm.

siena
siena 31.03.2017 v 18:27

Jestliže máte knihy např. v Přečtených, v jakémkoliv seznamu, tak vpravo je ozubené kolečko. To si rozklikněte...

Eliška_Florbal
Eliška_Florbal 31.03.2017 v 18:54

Aha díky moc.

siena
siena 31.03.2017 v 18:57

Není zač.

evickakyticka
evickakyticka 31.03.2017 v 19:23

Jenom ne lajkovat. jak já tuto činnost i samotný název nesnáším...

Marthas
Marthas 31.03.2017 v 21:34

Prosím jen ne lajkování a podobmé výmysly.-)

Prosím máme na to už jedno vlákno, tak proč zakládat nové?

Prosím sloučit s http://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/par-napadu-na-vylepseni-webu-593/str-115#new

kapr
kapr 02.04.2017 v 00:59

Díval jsem se na štítky. Je to příšerně nepřehledné, a v praxi nepoužitelné. Velice jim chybí vertikální členění.
Například u učebnice češtiny pro 3.třídu základní školy by to vypadalo následovně:
učebnice - učebnice češtiny
a
škola - základní škola - 3.třída základní školy
Vybíralo by se ze štítků všeobecných, nazvěme je například I.třídy v tomto případě by šlo o štítky učebnice a škola.
Po kliknutí na takový štítek by se nabídly podřazené štítky II.třídy. (učebnice češtiny + základní škola), atd.
Pokoušel jsem se všechny existující štítky dostat do excelu tak, abych se je mohl pokusit vertikálně seskupit.
Bylo by možné tuto funkci - export do .xls - aktivovat?
Až by se v nich udělal pořádek, tak by napříště už další nové štítky schvalovali moderátoři.
Nemuseli by to být ani ti HLAVNÍ moderátoři, mohlo by jít o jakési moderátory druhé třídy s předem danými pravomocemi, omezenými na určité konkrétní oblasti - problémy.

Eicherik
Eicherik 02.04.2017 v 08:52

Co je na štítcích nepřehledného? Jsou seřazené podle abecedy, Občas je používám pro vyhledávání určitých knih a jsou pro mě užitečné.

denib
denib 02.04.2017 v 09:24

Myslím, že největší problém štítků není to, jak fungují, ale to, že je skoro nikdo nepoužívá. Jednak jsou skoro neviditelné - nový uživatel si vůbec nemusí všimnout, že existují (přiznávám, že i mně to trvalo celkem dlouho). A jednak tím, že je málokdo používá, se zase až tak moc knih podle nich nenajde, takže to nemotivuje k většímu používání - ano, začarovaný kruh. Např. jsem zjistila, že existuje štítek "Boj s nemocí" a jsou tak označené pouze 4 knihy.
Spíš než úpravu funkce nebo řazení štítků bych uvítala jejich zviditelnění. Např. jejich uvedení v hlavičce knihy místo v pravém menu, kde se snadno přehlédnou. Nebo třeba v dialogu u hodnocení knihy (při přesunu z rozečtených knih do přečtených) možnost přidat štítek - to je kniha ještě v dobré paměti.



Vložit příspěvek