Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


pobijecmuch
pobijecmuch 03.04.2017 v 13:40

Marthas - je to tvůj názor, nikdo i ho nebere, akorát jsi nám tu nenapsala důvod.
Nerozumím větě, že se má někdo zeptat ne názor elfos? Připravované knihy jsou tu kvůli jedné uživatelce?

Marthas
Marthas 03.04.2017 v 13:47

To pobijecmuch: Jako důvod ti nestačí, že mi to takto vyhovuje? A pokud vím, tak elfos není pouze uživatelka ale je i moderátorka, která se velmi výrazně podílí na úpravách a opravách.Jak říkáš, más tím spoustu práce navíc.-) A určitě nebude jediná... Myslím, že menšina a většina je obráceně, akorát ta většina, které by to nevyhovalo nechodí do diskuse.
A jak jsem řekla, stejně záleží na Danovi.-)

Dan
Dan 03.04.2017 v 14:25

Mít zde připravované knihy je velmi důležité, protože to je jeden z důvodů, proč sem část návštěvníků chodí; aby zjistili, co jejich oblíbení autoři chystají. I já osobně chodím na stránky o filmech, abych zjistil, na čem pracuje můj oblíbený herec.

Dále se díky tomu dají vytvářet články s chystanými novinkami, které jsou zde rovněž jedny z nejčtenějších článků. Je tedy zřejmé, že lidi to zajímá i přesto, že občas dojde ke změně názvu, obálky či samotného data vydání.

Knihy jsou tu vložené již v předstihu a v okamžiku vydání bude možno uživatele upozornit, že vyšla nová kniha od jejich oblíbeného autora (připravovaná funkce.)

A když je zde teprve chystaná kniha, je nasnadě, že může dojít ke změnám.

Lector
Lector 04.04.2017 v 09:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 04.04.2017 v 09:46

Mně se ten nápad oddělení herních témat líbí.
Denně se dívám pod záložku Diskuze, co je nového v diskusích a na DK. Ale ty novinky v klasických diskusích se mezi těmi herními ztrácejí, jsou jimi odsunuty mimo výpis nejnovějších příspěvků na obrazovce, což mi připadá, že je škoda.

Představuji si něco jako nový tematický okruh (tam, kde už máme O knihách, O autorech, Čtenářská výzva, Volná diskuse, Nápady na vylepšení webu, Chyby na webu....) - tedy, třeba pod Volná diskuze by přibyl okruh Hry a zábava, do kterého by se všechny ty hravé a hádankové diskuse přesunuly, přičemž by se příspěvky diskusí v Hry a zábava nezobrazovaly na stránce diskusí, tak jako se tam teď nezobrazují příspěvky z okruhu Chyby na webu.
Nebo něco na ten způsob.... Takže za sebe říkám, nejsem proti. Podstatné ovšem samozřejmě je, jak to vnímá a rozhodne Dan.

tenax
tenax 04.04.2017 v 09:58

Naprosto souhlasím s elfos. Když už tady ten hádankářský a hrací koutek musí být, měl by být oddělen od toho, co si někteří představujeme pod pojmem DATABÁZE.


Naias
Naias 04.04.2017 v 10:03

To nezobrazovanie niektorých diskusných vlákien tu už bolo a potom bolo zrušené.
http://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/otazky-1547/str-25#id107253

R.E.M.
R.E.M. 04.04.2017 v 10:10

Oddělit hry se zábavou od diskuze je dobrý nápad, stejně jako nezobrazovat tyto hry v přehledu nejnovějších příspěvků.

No, a to, jaký bude poměr her a jiných příspěvků, záleží jen na nás - diskutujících. Není důvod zatracovat hádanky a hry jen proto, že v diskuzích o knihách a autorech diskutujeme málo, důvodem může být, že za ty roky od založení webu už bylo hodně témat probráno a prodiskutováno, nenapadají nás nová témata diskuzních vláken.

elfos
elfos 04.04.2017 v 10:16

To se myslím chvíli nezobrazoval celý okruh Volná diskuse a vzbudilo to nesouhlas, což se nedivím, jsou tam zajímavé debaty o literatuře, různé dotazy na fungování webu i jiné, když někdo potřebuje s něčím poradit - takže se to pak vrátilo zpět na viditelné.

siena
siena 04.04.2017 v 11:10

Dovolím si navázat na nápad oddělit hry od diskuze, zda-li by nebylo možné podobně oddělit hlasování o obálkách z Blogů. Řekla bych, že se ostatní reakce na články v tom hlasování ztrácejí stejně, jako příspěvky do diskuzních vláken:)

siena
siena 04.04.2017 v 11:20

Myslela jsem tím, že když si otevřu nové komentáře - blogy, tak mi v jistý čas, docela často, vyjedou pouze příspěvky do hlasování. Samozřejmě, mohu si označit ty blogy, které chci sledovat, ovšem, to je potom úplně stejné, jako kdybych si označila diskuzní vlákna, které chci sledovat. Takže, když se uvažuje o tom, že by se hádací vlákna skryla a nebyla po rozkliknutí Diskuze vidět, napadlo mne, zda-li by to nebylo možné i zde...

Lector
Lector 04.04.2017 v 11:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 04.04.2017 v 11:34

Lectore, za pokus to zajisté stojí, v tom s Vámi naprosto souhlasím. Je pravda, že se tu už probralo hodně témat, ale zase se DK rozrostla o nové uživatele, kteří by mohli k těm starým tématům dodat něco nového. My sami jsme, jestli to mohu říci, zestárli a také možná vidíme věci jinak...

pobijecmuch
pobijecmuch 04.04.2017 v 11:41

elfos - ano příspěvky k - souboj knižních obálek jsou v Nejnovější komentáře pro mně zbytečné. Resp. blogy a jejich příspěvky se dají sledovat jinde. Osobně Souboj knižních obálek nesleduji a při otevření odkazu Nové komentáře pro mně jsou tyto příspěvky rušivý element

elfos
elfos 04.04.2017 v 11:48

Sien, souboje obálek by nešlo převést do diskuse, protože mají charakter článku - zobrazuje se tam devět v tu chvíli soutěžních obálek, které by se do diskuzního příspěvku v nějaké diskusi (byť v sekci Hry a zábava) nedaly vložit.... si myslím - aspoň jsem tu ještě v žádné diskusi obrázky neviděla. Neumím si to technicky představit - a jsem ráda, že to paulhunter technicky provádí v tom blogu, protože antitechnická elfos neumí vkládat obrázky apod. ani do těch blogů. ;-)

siena
siena 04.04.2017 v 12:00

No, co se dá dělat...

LordSnape
LordSnape 04.04.2017 v 16:22

Jako v blozích mi Obálky nevadí, sám občas hlasuju, ale je fakt, že to pak ten news feed zanáší, páč je to článek udělaný ke komentování. :-) Jak nechodím do volné diskuze, tak mi ani nedošlo, že máme nějaké herní vlákna. :-D

Skallarix
Skallarix 04.04.2017 v 17:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 04.04.2017 v 18:33

Prosím doplnit jméno autora:
Občas procházím komentáře ke knížkám podle jednotlivých uživatelů. Trochu mi vadí, že fotografie obálky je sice čitelná, ale jméno autora na ní bývá často malým písmem, nebo nekontrastní barvou. Přitom název knihy bývá v titulku každého komentáře zopakován. Jméno autora bohužel ne. V první řadě se zaměřuji pouze na komentáře ke knihám které znám, které jsem byť před delší dobou četl. U těch jsem schopen posoudit, do jaké míry jsem s komentujícím podobně naladěn. V druhé řadě, s určitým časovým odstupem se pak budu naopak zaměřovat na jejich hodnocení titulů, které neznám, a budu to brát jako inspiraci pro vlastní četbu.
Proto jsem chtěl poprosit, až se bude na webu něco měnit, bylo by možné, aby u komentáře bylo vždy uvedeno také jméno autora?
Uvítal bych také, kdyby bylo možné si u takového prohlížení komentářů buď zapnout filtr a zobrazit jen ty s určitým hodnocením, nebo je prostě jen setřídit podle počtu hvězdiček.

Ještě se k tomuto příspěvku znovu vracím.Proč?

Protože když v knihovnách procházím regály tak se ORIENTUJI PODLE JMÉNA AUTORA - ta si často pamatuji dobře. Jméno knihy zdaleka není tak důležité (u toho komentáře je samozřejmě nezbytné), ale schválně kolik si z hlavy pamatujete názvů knih - možná pár stovek, ale do tisíců to určitě nepůjde.

Výborně - jméno autora se tam už objevilo, díky! Možná ještě vypsat celé křestní jméno, u běžnějších příjmení si často zapamatujeme právě to, a pak iniciála nestačí.

Text příspěvku byl upraven 21.05.17 v 08:07

LordSnape
LordSnape 04.04.2017 v 21:27

@Skeeve Já do volné diskuze nechodím od chvíle, kdy jsem se regnul, páč mě to nebaví. Rád si s lidmi povídám IRL, proto chodím taky na ty srazy. Vůbec nic jsi nespustil. Co se týče hraní, tak radši hraju deskovky nebo karetní věci s přáteli. Mě ze svého povýšeného šovinismu vynech, prosimtě.

Text příspěvku byl upraven 04.04.17 v 21:38

siena
siena 05.04.2017 v 11:27

Jen malou poznámku k mé připomínce ad Souboj knižních obálek. Nyní jsem otevřela nové příspěvky k blogům a z 25 jich je 24 právě k němu...:) O tom jsem včera psala, ale jsem srozuměna s tím, že to tak bude i nadále:)

Text příspěvku byl upraven 05.04.17 v 11:28

knedlik
knedlik 05.04.2017 v 18:03

mimo téma:

Osobně bych urgentně potřebovala funkci průběžného ukládání komentáře při jeho psaní, protože už se mi asi podvacáté stalo, že jsem se překlikla a sáhodlouhý koment skončil tam, kam paprsek slunce nedolétne..

*povzdech*

LordSnape
LordSnape 05.04.2017 v 18:23

@knedlik Trpěl jsem na to samé co ty, a od té doby, radši průběžně ukládám přes CTRL + C do schránky. :-)

Text příspěvku byl upraven 05.04.17 v 18:23

knedlik
knedlik 05.04.2017 v 18:27

LordSnape: Já se snažím, fakt se snažím.. Ale opakovaně zapomínám, obzvlášť když je to po delší době (a po vytěsnění z paměti toho, jak jsem se strašně vztekala při posledním překliku).

LordSnape
LordSnape 05.04.2017 v 19:17

knedlik: Já si vzpomínám, jak se mi jeden delší komentář takto ztratil, když jsem ho dal odeslat zrovna během výpadku webu kvůli aktualizaci...



Vložit příspěvek