Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Eicherik
Eicherik 20.04.2017 v 20:41

Nebylo by špatné si udělat fajfku u autora, u kterého chceme sledovat jeho nové počiny a chodilo by to do zpráv a ne do mailu. :-)

Text příspěvku byl upraven 20.04.17 v 20:45

Marthas
Marthas 20.04.2017 v 20:45

To Eicherik: Myslíš adresně určitého autora. Souvisí tvůj dotaz se změnou na webu, kdy systém upozorňuje na všechny nové knihy od oblíbených autorů. Já to vyřešila tím, že jsem 1 mázla.-)

Eicherik
Eicherik 20.04.2017 v 20:48

Marthas: přesně tak. Ten můj systém se mi zdá lepší. :-)

denib
denib 20.04.2017 v 20:49

Ta provedená změna je skvělá, moc Danovi děkujeme.
Jak už to chodí, s jídlem roste chuť, takže by bylo super mít možnost si označit autora, u kterého to upozornění chceme. Protože to nemusí být zrovna oblíbený autor, jen se třeba těšíme na právě chystanou knihu apod. No a bylo by fajn, kdyby to šlo dostat formou zprávy nebo nějakého upozornění zde na DK místo mailem.

denib
denib 20.04.2017 v 20:50

Eicherik: Promiň, že jsem ti do toho skočila. Omlouvám se.

Eicherik
Eicherik 20.04.2017 v 20:52

denib: jenom jsi to doplnila. :-)


Maxiimus
Maxiimus 21.04.2017 v 10:39

Dobrý den, nechtějí programátoři webu opět vrátit funkci řazení knih dle autora a k němu vypsat knihy? Tato funkce mi opravdu velmi, velmi chybí. Funkce byla zrušena z důvodů malého využití, ale výpis knih u jednotlivých uživatelů velice zpřehlednila. Děkuji, alespoň za zvážení.

Text příspěvku byl upraven 21.04.17 v 14:29

siena
siena 22.04.2017 v 11:25

Vrátila bych se s poznámkou k hojně diskutovanému vkládání "plánovaných" knih. Když už tu tedy tyto knihy budou, vítám úpravu, v které již nemusí být uvedené přímo datum vydání. Alespoň se to moderátorce Asam povedlo u jedné knihy:) Je to rozhodně lepší, než střílet nějaké datumy, které leckdy nevycházejí ani z informací vydavatelů, a stále se pak mění...

Marthas
Marthas 22.04.2017 v 12:36

To siena: To bych teda já zrovna nevítala. Já naopak ráda vím kdy, co je v plánu, jestli se to posunulo a kdy to mám čekat na pultech a jelikož nejsem moderátor, tak mi neustálé změny datumů vůbec nevadí.-)))
Já osobně datumy nestřílím, ale uvádím ty, kterých se dopátrám.-)
"S.H." Marthas

pobijecmuch
pobijecmuch 22.04.2017 v 13:22

siena - já také zásadně nesouhlasím.
Pokud je tam aspoň nějaké orientační datum, tak je nějaká záruka, že kniha bude vydána. Ty vložené plánované knihy, které jsou bez data vydání jsou stejně z poloviny fejky a různě v translatoru přeložené anglické názvy.
Pokud by nebyl u plánované knihy k vydání datum, tak by jsme mohli v nápovědě DK škrtnout bod 2, které knihy patří do databáze. Nevím co by ze strany některých uživatelek potom následovalo. :o

Marthas
Marthas 22.04.2017 v 13:28

To pobijecmuch: Knihmageddon.-)))) Neboli knižní konec světa, pokud byste tu slovní složeninu nedokázali identifikovat, netvrdím, že umím anglicky,-)))

pobijecmuch
pobijecmuch 22.04.2017 v 18:15

Teď se můžete podívat, jak se jeví vložená kniha bez data vydání:
http://www.databazeknih.cz/knihy/nejvetsi-tajemstvi-341962
Vkladatel vytvořil prostě vymyšlenou knihu.

knihomol5555458
knihomol5555458 22.04.2017 v 18:34

Jak může vědět ISBN když kniha ještě nevyšla?

siena
siena 22.04.2017 v 19:22

pobíječimuch, že se vyplní datum do kolonky, přeci není zárukou, že kniha vyjde. Hezký příklad je následující kniha, viz. diskuze:
http://www.databazeknih.cz/diskuze-o-knize/zivot-ve-staletich-zivot-ve-staletich-17-stoleti-259749#c537096
Co s takovým vložením? Nechci tu být nějakým obhájcem nakladatelství, ale jak ono k tomu přijde, když žádné datum samo neřeklo, tudíž ani neposunulo?!?Samozřejmě, že by bylo lepší, kdyby tu podobná kniha nebyla vložena vůbec, ale...snad nemusím pokračovat:)

Text příspěvku byl upraven 22.04.17 v 19:49

ritterqa
ritterqa 22.04.2017 v 21:24

Leda pak zavést, aby se přidávaly pouze knížky, které se objeví v edičním plánu nakladatelství, ale nevím, zda by to bylo vůbec uskutečnitelné.

EDIT: Navrhuji vrátit zpět odkaz "chybějící údaje".

Text příspěvku byl upraven 22.04.17 v 21:31

tenax
tenax 22.04.2017 v 21:41

Připojuji se k návrhu na návrat Chybějících údajů.

siena
siena 23.04.2017 v 08:57

ritterqa, ano také mne to napadlo. Jak by to bylo složité, či nesložité, nemám představu. Možná by se to mohlo pořešit stejně, jako se nyní mohou vkládat knihy bez ISBN. Místo kódu se vkládá odkaz, např. na Národní knihovnu.

Text příspěvku byl upraven 23.04.17 v 09:03

LordSnape
LordSnape 23.04.2017 v 12:56

@knihomol5555458 Některé knihy mají přidělená ISBN od NK již před vydáním. Jsou to většinou tituly, které už stačí jen vytisknout v tiskárně.

LordSnape
LordSnape 23.04.2017 v 18:19

Mohou se sem vkládat cizí autorské rezence i když teda uvedeš jeho jméno? Mně to přijde dosti ujete, páč to máš přiřazené stejně u svého profilu... http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/lze-se-hygienicky-vytrit-mrtvymi-klasiky-7822

Marthas
Marthas 23.04.2017 v 18:26

To LordSnape: No, už jsem se tu s tím jednou setkala, kdy si odhaduju autor knihy, pod vlastním profilem zveřejnil recenzi někoho jiného s tím, že tam uvedl jeho jméno. Podle mne to je ale blbost, v sekci recenze by měly být, pokud vím, vlastní recenze, je to v pravidlech, když se zveřejňuje... Koneckonců, odkaz na recenzi se se dá umístit taky, ale to se dělá trochu jinak.
Ale nechtěla jsem se v tom tenkrát rejpat, abych některým uživatelům nepřidávala munici...

LordSnape
LordSnape 24.04.2017 v 14:38

Tak už jsme to s uživatelem vyřešili. Takhle je to cajk, páč je jasně vidět, že se nejdná o autorskou recenzi daného člověka a navíc má i svolení autora textu, a na můj popud to tam dopsal už.

Marthas
Marthas 24.04.2017 v 15:36

To LordSnape: Viděla jsem, ale nemyslím, že je to vyřešeno.
Citace z pravidel: "Recenze se nejprve uloží a až po vaší kontrole ji můžete publikovat (vkládejte pouze vámi napsaný text). Nebo můžete vložit odkaz na externí recenzi." Když má člověk externí recenzi, tak holt zmáčkne ten odkaz "vložit odkaz na externí recenzi"
Např.: Kdybych chtěla napsat recenzi na Návrat kouzelnice od Chrise Colfera, a psala bych to já, použila bych první postup, ten který použil diskutovaný přispěvatel, ale měla- li bych externí recenzi použila bych druhý postup http://www.databazeknih.cz/index.php?stranka=addrecenze&;cislo=327262
Problém je asi pouze v tom, že daný člověk není dostatečně seznámený s databází.
Problém by byl, kdyby na recenzi neexistoval extrerní odkaz.
Chápala bych, kdyby pro to tu nebyl žádný speciální foch, ale takhle se z toho dělá akorát nepřehledné smetiště nebo odkladiště .-)

Text příspěvku byl upraven 24.04.17 v 15:36

LordSnape
LordSnape 24.04.2017 v 15:40

Ok, ale já nejsem moderátor, co má tohle hlídat. Ohledně pravidel jsem si toho vědom, ale v podstatě se objevují názory, že radši tohle, než recenze typu "kniha se mi líbila". Já také myslel, že to není v souladu s pravidly, ale očividně to nikomu nevadí, když ten text tady pořád je a byl dokonce i předtím v té strohé verzi bez upozornění, že je z Pevnosti, na hlavní straně webu.

Externí odkaz samozřejmě neexistuje, páč to je text z časopisu a ne z internetu. Je tedy jediná volba jej takto přepsat. Osttaně jsem tento rozpor měl též v plánu naspat pod tou recenzí samotnou.

Text příspěvku byl upraven 24.04.17 v 15:44

denib
denib 24.04.2017 v 15:45

Narazila jsem na problém s datem vydání knihy. Vím, že byla nasazená kontrola, že datum neodpovídá víkendu, což je super. Nešlo by to prosím upravit tak, aby se to kontrolovalo jen u budoucích vydání? Případně jen v případech, kdy se datum zadává nebo mění? Jde o to, že jsem např. chtěla upravit překlepy v popisu knihy, ale nepustilo mě to dál, protože datum odpovídá víkendu. Jenže kniha je vydaná už dva roky a tady je zřejmě založená už taky delší dobu. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby i u ní bylo datum správně, ale já ho nevím a takto nemůžu opravit ani nic jiného. Takže se bojím, že kvůli datumu uživatelé nebudou u takových knih provádět žádné opravy.

Marthas
Marthas 24.04.2017 v 15:49

To LordSnape: Jo, očivividně tu to nikomu nevadí... Tady nevadí spousta věcí, tak proč by měla vadit tato... V podstatě jsem to nenahlásila, a tak se nic neděje, ale to je paulova věc, ne moje, on si to má hlídat.
Koneckonců je to stejný jako tahle recenze http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/david-gruber-vetvicka-jak-jej-neznate-7771
Pokud se nemýlím, taky to není autorský počin a nikdo to nesmazal.

Zdraví Marthas

PS: Jo, to jsem si myslela.-)))



Vložit příspěvek