Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


LordSnape
LordSnape 01.05.2017 v 16:47

Na jednu stranu docela dobrá věc, ale na druhou moc nechápu. Tedy pokud si přidáváš do knihotéky primárně knihy, které máš doma či v ruce někde. Protože pak asi očividně vidíš, jaká to je kniha, jestli česká či slovenská. :-)

Marthas
Marthas 01.05.2017 v 20:15

To LordSnape. To byla otázka na mne? Nu já jsem měla třeba knihu Zásvětí a nějak se mi díky tomu, že anotace u slovenského vydání i obálka byly český a vydavatelství tam nebylo, a ISBN jsem ze začátku neporovnávala, tak jsem si to tam přidala to slovenský, pak jsem sama po čase přišla, že ty údaje jsou špatně a dala jsem ponuku, aby se to změnilo a až pak jsem zjistila, že se mi tím změnilo vydání...
Prostě to bylo na začátku, kdy jsem se tu teprve rozhlížela.-(

siena
siena 04.05.2017 v 10:17

Měla bych poznámku k novince...
V "Upozornění" se mi vynulují komentáře "U knih" (nyní nově spojené komentáře a diskuze), aniž bych si je rozklikla. Stačí otevřít "Upozornění" a začít např. komentáři v "Diskuzi". Jestli se tak děje, když kliknu na jeden komentář "U knih", nevím, to jsem nestihla vyzkoušet:)

tenax
tenax 04.05.2017 v 10:18

Tak máme nové vylepšení, podle mě zbytečné a kontraproduktivní.
Při kliknutí na Upozornění se jako první zobrazí U knih, kdežto dříve to byla Diskuze. Přitom příspěvků sledovaných v diskuzích je asi mnohem víc než u knih. Takže nezbývá než po každém otevření nových příspěvků překlikávat z Knih na Diskuzi. Ne že by to jedno kliknutí bylo nějak vysilující, ale rozhodně to snižuje uživatelský komfort.

A odskakování stránky při pomalém načítání horní reklamy, to už tady bylo zmíněno a taky mě při tom berou všichni čerti...

To už je nějaká mánie za každou cenu měnit něco, co funguje, zatímco věci, po kterých uživatelé dlouhodobě volají, se neřeší. Zřejmě to má nějaký skrytý důvod, ale jsem nechápavý a marně ho hledám...

denib
denib 04.05.2017 v 10:23

Také bych se přimlouvala, aby se vrátilo, že se při kliknutí na upozornění defaultně zobrazí záložka diskuze. Tam je rozhodně většina sledovaných příspěvků. Děkuji.

siena
siena 04.05.2017 v 11:04

Kdyby šlo jen o to překliknutí, ale tím upozornění U knih zmizí...

Text příspěvku byl upraven 04.05.17 v 11:05


Alienor
Alienor 04.05.2017 v 11:10

Prosím, upravte to miznutie upozornení u kníh, už som takto o ne dvakrát prišla, dosť ma to štve.

siena
siena 04.05.2017 v 12:23

Tak se už stačilo přejmenovat nové označení, možná se vyladí i jeho mizení:)

Jinak souhlasím s Vámi, tenax. Bohužel změny jsou to především kosmetické, tedy změny vzhledu, písma, uspořádání atd. A ty ještě nejsou ani k lepšímu, řekla bych. Ale možná pro mladší uživatele?!? Zajímalo by mě, jestli např. poslední úprava písma je, ať už v chytrých telefonech, tabletech, přínosem, že se lépe čte...

Text příspěvku byl upraven 04.05.17 v 12:51

siena
siena 04.05.2017 v 12:50

...a už i vyladilo:) I opět naskakují jako první Diskuze...

Text příspěvku byl upraven 04.05.17 v 12:54

R.E.M.
R.E.M. 04.05.2017 v 14:12

Siena: Písmo se na chytrých telefonech nečte lépe, ale zdá se mi, že číslovky v upozornění jsou méně viditelné.

Marthas
Marthas 04.05.2017 v 14:14

Jelikož v technických chybách jsem neměla moc úspěch, kopíruji sem.
Marthas 29.04.2017 v 13:25:52

Se zlepšeními se mi zdá, zde na databázi přicházejí mnohdy ruku v ruce i zhoršení. Jako příklad uvádím (nevím, zda to tak nemám jen já) se zvětšením fontu písmen (dobré), zvětšení obálek (méně, už takhle roluju jak magor) a to nejhorší nakonec šedé písmo, kterým je uvedeno třeba ve většině diskusí datum a v sekci Diskuse i jméno diskutujícího a u komentářů u knih to samé - datum... Datum se tak stalo nepotřebným pro všechny slabozraké - luxusem, kterého se díky kontrastu nedostává. Nově jsou tak uvedeny i počty příspěvků v upozorněních.

Marthas
Marthas 04.05.2017 v 14:16

To R.E.M. : Nejen v chytráčích, právě si na to stěžuju, v příspěvku pod tím tvým.-))

R.E.M.
R.E.M. 04.05.2017 v 14:17

Marthas: Ano :-), jen mám pocit, že je to ještě horší než minulé horší.

R.E.M.
R.E.M. 04.05.2017 v 14:18

Psaly jsme příspěvkysoučasně:-).

Text příspěvku byl upraven 04.05.17 v 14:20

tenax
tenax 04.05.2017 v 14:18

R.E.M - Ty méně viditelné číslovky jsou asi nejen na chytrých telefonech, ale i na úplně blbých počítačích a noteboocích :-(...
Prostě zase jedna změna k horšímu.

Marthas
Marthas 04.05.2017 v 14:20

To tenax: Aktualizuj si příspěvky, právě jsem to R.E.M sdělila ale souhlas.

tenax
tenax 04.05.2017 v 14:22

Marthas - nestíhám, ale nevadí. Bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic :-)

Marthas
Marthas 04.05.2017 v 14:23

to tenax: Jasně.-)))

tenax
tenax 04.05.2017 v 14:24

A vida, už jsou číslovky jasnější!!! Však ono se to časem doladí...

Marthas
Marthas 04.05.2017 v 14:30

To tenax: Jak kde, když si roklikneš sekci diskuse a nejnovější příspěvky pod, co vidíš anebo nevidíš? Já to mám furt přibližně stejné.-/

siena
siena 04.05.2017 v 15:02

Marthas, také mám. Realtivně ostré pojmenování a vedle šedivoučké číslo...
Já se na viditelnost v telefonech/tabletech, ptala, protože to by snad bylo jediné vysvětlení zdejších úprav. Zdá se, že i to padlo, tak teď nevím, pro koho přesně jsou tedy dělány?!?

tenax
tenax 04.05.2017 v 15:08

Radoval jsem se předčasně.
Jednu chvíli se mi zdálo, že jsou číslovky jasnější, ale už to zase vypadá jako úprava pro bystrozraké.

Rade
Rade 04.05.2017 v 15:21

Připojuji se, moooc prosím, nešla by nově zavedená světlešedivá barva číslic, příp. i písma zvýraznit? Světlešedivá na bílém pozadí... např. číslo jedna skoro nevidím. :(

kapr
kapr 04.05.2017 v 15:23

Když procházím komentáře konkrétního uživatele, tak je tam název knihy, který mi pravidelně nic neříká, a jméno autora či pseudonym, které by měly daleko větší naději mne oslovit a konfrontovat mne tak s celkovým vyzněním komentáře, úplně chybí. (Tam jsem si toho povšiml, je možné, že tomu tak je i jinde). Když si dělám názor na určitého uživatele, a tedy i na to jak přistupuje ke komentářům, a chci porovnávat jeho názory s mými vlastními, a zjistit, zda je na stejné vlně jako já, tak se chytím spíš u toho autora, kterých je přeci jen výrazně méně než knih které jsem do dnešního dne četl. Je to škoda, protože to vypovídací hodnotu těch komentářů výrazně snižuje. A rozklikávat komentáře kterých má ten uživatel třeba 100, to doopravdy nejde.

soukroma
soukroma 04.05.2017 v 17:49

Změny vzhledu webových stránek: normálně zde průběžné změny čehokoli nekomentuji, snažím se přijít na to, v čem mohou být lepší než původní řešení (tj. často ve smyslu "v čem je pes zakopán"), nebo kontaktuji přímo správce. Ale protože jeho odpověď nikdy nepostrádá dovětek, že se zabývá věcmi mnohem důležitějšími a zásadnějšími pro chod webu, tak se teď opravdu vážně ptám po poslední změně vzhledu "qui bono"? Kdo si něco takového usilovně přál, kdo chtěl a potřeboval takovouto zásadní a razantní změnu, kdo z ní má (mít) užitek? Já jako dlouholetý uživatel tedy opravdu ne - stránka se vzhledově rozpadá, zbytečně roztahuje, písmo se stalo neostrým a nekontrastním (všude), informativní hodnota upozornění a jiných počitadel se limitně blíží k nule...Proč se do toho muselo vrtat, není potřeba něco důležitějšího???



Vložit příspěvek