Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


LordSnape
LordSnape 26.04.2017 v 11:05

Tady teď nejde o obsah, ale o to, že nesplňuje podmínku, že jde o vlastní text proboha.

Takže jestli to chápu správně, je to v pořádku takhle udělat, když se zaručím, že si daný autor brzy založí vlastní profil zde na DK a pak si tu recenzi osvojí? :-D Jako k tomu já nemám už moc co říct. knedlik řekla, že tady nemá co dělat, s čímž souhlasím a přitom tady stále je, navíc uživatel už vymazal z názvu, že je z Pevnosti a navíc ji moderátoři ještě stihli dát na hlavní stránku, namísto aby ji odpublikovali a dohodli se s ním, že bude vidět, až si založí účet sám verbal, což bych chápal jako regulérní smír. Má nějakou lhůtu nebo je jedno, kdy se to autorství přehodí? Nepřipomíná vám to Kocourkov? :-D

Ale tak když není co řešit a pravidla platí pro někoho méně, tak mě napadá jen Quo vadis DK....

Text příspěvku byl upraven 26.04.17 v 11:20

kapr
kapr 26.04.2017 v 12:38

HarmaSan hadr

Dan
Dan 26.04.2017 v 13:13

to LordSnape: Správně to rozhodně nechápeš. Možná jsi to z mého příspěvku nepochopil, nebo to nebylo dostatečně patrné, nicméně vzhledem k tomu, že se to stalo poprvé za letitou existenci webu a asi jsem měl zrovna dobrou náladu, přimhouřil jsem oko.
Sám jsem psal, že by se jednalo o rozhodně velmi nebezpečný precedens - četl jsi to? (jinými slovy je to poprvé a naposledy). Kdyby si uživatel OrthoSan, který recenzi přidal, do svého profilu uvedl nyní dodatečně skutečné jméno a příjmení autora recenze, formálně by to bylo správně a co bychom mu mohli? Porušil podmínky webu, já neměl přimhouřit oko (čehož teď listuji, protože jsem na tom ztratil času, místo abych dělal něco smysluplného...) a název jsem upravil já, protože v něm není potřeba psát, kde se recenze objevila původně. Nechci, aby další recenze měly názvy typu: Z blogu katka.blog atd...

Text příspěvku byl upraven 26.04.17 v 13:28

LordSnape
LordSnape 26.04.2017 v 15:29

@Dan Četl, ale zřejmě mi to zapadlo do sebe až teď. Ostatně, kdyby si OrthoSan změnil jméno či založil fake verbal účet, zavánělo by to, protože sám v diskuzi u recenze psal, že on autorem není a že se mu text jen líbil. Ale nebyl by první ani poslední, páč zakládání fake účtů kvůli nahodnocení knihy a přidávání fake knih už tady také bylo. Vím, že spousta lidí řešila samotný text, jeho úroveň atd. Ale o to mi nešlo. na to máme každý svůj názor a ikomu ho neberu. Jsem teď sám zvědav, jestli a v jaké lhůtě se případná recenze autorsky změní, aby byla formálně správně a dle pravidel. Nicméně ti věřím a doufám, že se nemýlíš. Udělat z toho precedens by byla chyba. Ostatně co já zmůžu? Ty jsi tu šéf a já jen ordinary looser (user). Doufám, že jsem ti tu náladu moc nezkazil. :-)

Tak z blogu katka.bestbooks bys udělal externí recenzi s odkazem, na to nemusíš přepisovat celý text. To už tady také bylo s tím panem Větvičkou.

Text příspěvku byl upraven 26.04.17 v 15:33

LordSnape
LordSnape 26.04.2017 v 15:31

A aby to zbytečně nezapadlo kvůli mně.

@fvalek Podle mě je to dobrý nápad a moc bych se přimlouval, kdyby to šlo posouvat i u oblíbených autorů a doporučených knih, kde často něco smažu, aby na jeho místo přišla jiná položka, kterou chci mít výše a ne až na úplném chvostu. Snad by to šlo doprogramovat.

Text příspěvku byl upraven 26.04.17 v 15:34

siena
siena 26.04.2017 v 16:23

Pánové, ráda se přidám a budu opětovně otravovat...
Uvítala bych, speciálně, kdyby se do "Oblíbení autoři" přiřazovali autoři alespoň za sebe, poslední nakonec, či na začátek. Ne, jak to je nyní, že se do stávajícího seznamu prostě někam vmezeří. Samozřejmě, možnost posouvání by byla přímo ideální a nejen tam:)

Text příspěvku byl upraven 26.04.17 v 16:35


Marthas
Marthas 26.04.2017 v 17:17

I já si přihřeju polívčičku. Nešlo by vyměnit vydání pohým jedním cvaknutím na jakýsi čudlík. Jde mi o to, že když se z českého vydání přes noc stane slovenské a vy si toho nevšimnete týž den, kdy jste to tam vložili anebo jste si to přidali ještě před změnou, tak pak to musíte smazat z knihotéky a máte tam pak jiné datum a dělá to v ní nepěkný bordel.-))

R.E.M.
R.E.M. 26.04.2017 v 18:06

Taky by mi vyhovaly "přesunovací šipky" tak, abych si mohla posunou dříve koupenou knihu tam, kam patří. To samé platí pro další seznamy knih a oblíbených autorů. U vlastních seznamů mi chybí možnost řadit knihy podle data vložení, abecedy, kategorie atd.

kapr
kapr 26.04.2017 v 20:46

U všeho - čehokoliv oblíbeného bych uvítal možnosti rozvrstvení. V úvahu by připadalo řazení, hodnocení i odlišení mezi oblibou a sledováním zajímavých úkazů. Nehrozilo by tak, že se míchají hrušky s jabkama.

LordSnape
LordSnape 27.04.2017 v 14:05

U knihotéky nevím, zdali by to šlo, páč tam je ten filtr, ale třeba u oblíbených autorů a doporučených knih, kde se to řadí tzv. "na poslední uvolněné místo" by mi to bodlo. :-)

Zdendin
Zdendin 27.04.2017 v 20:27

Zdravím.
Používám knihovničku na DK pro evidenci mých knih a do poznámky si píši pozici umístění v mé knihovně. Když se však pokusím na DK nějakou mnou evidovanou knihu nalézt nevidím onu poznámku nikde v profilu dotyčné knihy. Nebylo by tedy možné, aby se mi u profilů knih tyto mé poznámky zobrazovaly?
Také bych si rád zařadil knihy v knihotéce za sebou, tak jak je mám v knihovně, abych např. věděl, že tuto knihu mám vrátit vedle tamté. Tomu by napomohlo. Nějaké lepší řazení, např přidat sloupek s očíslováním (podobně jako v excelu) kde by si mohl uživatel měnit pomocí čísla řazení za sebou. Nyní je jediné řazení pouze od nejstaršího po nejnovější.

Koka
Koka 28.04.2017 v 09:50

Zdendin - osobní poznámky uživatele ke konkrétní knize se zobrazují pouze v Knihotéce toho uživatele. Nelze je tedy hledat u profilu knihy, ale je zapotřebí jít do svého vlastního profilu, rozkliknout si vlastní Knihotéku a pak k jednotlivým tam zařazeným knihám osobní poznámky vkládat, nebo již vložené číst. Takové poznámky jsou pak cizím očím nedostupné.
Má to jen tu nevýhodu, že osobní poznámku si lze udělat ke knize, kterou mám zařazenou do Knihotéky. Když knihu např. prodám nebo jinak se jí zbavím, a vyřadím ji ze své Knihotéky, nemám už možnost k tomu knižnímu titulu např. napsat, komu a kdy se jí prodala a pod. Stejně tak si nemohu dělat poznámky ke knihám, které nevlastním, vlastnit třeba ani nechci, ale osobní poznámku bych si k nim potřebovala zapsat.

Zdendin
Zdendin 28.04.2017 v 10:17

Nebyl jsem pochopen. pokusim se vysvetlit lepe. To co pisete samozrejme vim a v tom je ten problem. nechci aby moje poznamka byla videna vsemi. to je samozrejme nesmysl, ale aby se v profilu knihy zobrazovala jen me pokud jsem prihlasen. To ze najedu do profilu a pak knihoteky a tam u jednotlivych knih ony poznakmy vidim je dosti neohrabane vyhledavani, kdyz tam mam nekolik stovek knih. takhle bych jednoduse napsal do hlavniho vyhledavace D.K. napr Babicka a uz bych videl profil knihy ve kterem by (pokud jsem prihlasen) mohla byt zobrazena ma poznamka. jiny uzivatel by tam videl svou poznamku nebo pokud si ji ke knize nedal tak zadnou.

kapr
kapr 28.04.2017 v 10:53

Jak to tak čtu, tak každá položka (kniha) by u každého uživatele měla 2 poznámky, soukromou a veřejnou. Uživatel by mohl psát do obou polí. Soukromá by se zobrazovala pouze jemu, veřejná každému. Pouhým překopírováním soukromé do veřejné by se soukromá data překlopila u té jednotlivé poznámky mezi data veřejná. Při exportu by se exportovala volitelně jak vlastní soukromá poznámka, tak veřejné poznámky ostatních uživatelů. V případě potřeby by proto veřejná poznámka mohla být limitována určitým počtem znaků.

Naias
Naias 28.04.2017 v 11:14

Načo verejné poznámky? Veď každý sa môže vyjadriť v komentároch, či v diskusii. Aby sa v profile knihy zobrazovalo ešte niekoľko desiatok verejných poznámok, to už je trochu moc, nie? Okrem toho ak by tie verejné poznámky boli také prínosné ako veľa verejných zoznamov, ktoré majú čisto súkromný charakter, tak ďakujem, neprosím.

kapr
kapr 28.04.2017 v 11:24

Mým problémem jsou dvojičky. Jednu a tu samou knihu téhož autora mám často v několika různých vydáních, a velmi vyjímečně dokonce i stejné vydání v několika exemplářích. Jeden exemplář vypadá jako by právě vyšel z tiskárny, druhému chybí přebal, třetí vykazuje nějakou závažnější vadu. Toto samozřejmě není cílový stav. Každou knihu chci mít jen jednou. Vyjímkou jsou srdcovky, u kterých je zajímavé porovnávat vývoj knihy, rozdíly v průběhu jedenotlivých vydání, u překladů je pak velice zajímavý přístup různých překladatelů.
Lámu si hlavu jak vlastní knihovnu dostat do takové podoby databáze, která by byla opravdu užitečným podkladem pro další práci s ní. Současně by systém měl sloužit i k evidenci uskutečněných i plánovaných výpůjček v knihovnách do kterých mám přístup.
Každou položku bych při tom chtěl hodnotit z několika kritérií, u knih ve vlastnictví právě z hlediska dvojiček i po stránce technického stavu publikace - míry opotřebení, poškození, chybějících příloh a podobně.
Narazil jsem na TabbyBook, ale ten je opravdu zaměřen především na výpůjčky směrem ven ze systému, a pro mnohé výše uvedené funkce zřejmě není vůbec stavěný. Mimo to při výpadku, nebo i ztrátě přístupu na internet je v základní variantě nepoužitelný.

Naias
Naias 28.04.2017 v 11:36

Ja mám vlastnú tabuľku v exceli a tam si môžem vložiť knihy dvojmo, trojmo, štvormo, aj cudzojazyčné knihy, položiek, čo mi srdce ráči (žáner, stav knihy, či je z kníhkupectva/antikvariátu, v akom je jazyku, či som sa jej pri čistke zbavila, atď, atď...), môžem filtrovať, zoraďovať a nepotrebujem na to internet. Iba obrázok kníh tam chýba, ale bez toho fakt prežijem.

LordSnape
LordSnape 28.04.2017 v 12:11

@kapr A to ti nestačí už takhle ty poznámky? Možnost vytvořit si vlastní seznam (veřejný a soukromý) či udělat report do excelu, kde si můžeš dopsat kolik vydání čeho máš?
Jinak se obávám, že takových jako ty bude minimum a proto si budeš muset vystačit s tím, co ti může momentálně DK poskytnout a to je docela dostačující.

Nedokážu si představit, kdyby se u knih ještě měly zobrazovat jakési poznámky. Už tady padnul i návrh na okénko, aby bylo vidět kdo a kde má danou knihu v nějakém seznamu.

Text příspěvku byl upraven 28.04.17 v 12:12

Naias
Naias 28.04.2017 v 12:20

To okienko tam je, pod názvom „uživatelé mají knihu“, ale mám dojem, že ktosi chcel, aby tam boli zahrnuté aj vlastné zoznamy.

LordSnape
LordSnape 28.04.2017 v 12:22

Mně by ke štěstí momentálně stačily ty posouvací šipky. :-)

Naias
Naias 28.04.2017 v 12:37

Ja by som zas rada upozorňovanie na novú knihu pri autoroch podľa vlastného výberu, nie buď pri všetkých obľúbených autoroch alebo nič.

kapr
kapr 28.04.2017 v 13:01

to Naias:
Já také a jejím základem je právě export knihotéky. Jenom se snažím, aby ten export byl 100%, když vložím autora, knihu, a k té vyplním dalších x položek, tak mne export, kde jsou k té knize jen 2-3 položky poněkud zklame.

Koka
Koka 01.05.2017 v 09:00

Prosím uživatele, kteří do DK vkládají další knihy a zařazují je do jedné z nabízejích se kategorií (nesprávně nazvaných "žánry") aby si uvědomili, že ne každá kniha vytištěná ve slovenštině je Literatura slovenská. Za slovenskou literaturu by měly být považovány pouze knihy slovenských autorů (a to i v případě, že jsou vytištěné česky :=)

Kniga47
Kniga47 01.05.2017 v 10:29

Me by se libilo kdyby byli seznamy odskrkavaci tka jska jsou ve ctenarske vyzve. Proste je tu treba seznam knih z Gilmorek, tak bych si rada "odskrkavala" co z nej jsme uz precetla..
Jinak bych uvitala nejake propojeni s Tellico - nejak by to jit melo, to je program na spravu knohovnck,y umi vse co chcete, ale je offline, u vas na kompu, ale lze ho nejak skriptem provazat,a by si bral data z takovychto webu...

Marthas
Marthas 01.05.2017 v 14:39

To fvalek: Tuším, že je to ta druhá nepopulární možnost, smazat a nahradit. Na DK můžeš mít pouze 1 vydání z mnoha, které se nabízejí a prohodit je nejde.
Proto jsem tu před nedávnem navrhovala toto: " I já si přihřeju polívčičku. Nešlo by vyměnit vydání pohým jedním cvaknutím na jakýsi čudlík. Jde mi o to, že když se z českého vydání přes noc stane slovenské a vy si toho nevšimnete týž den, kdy jste to tam vložili anebo jste si to přidali ještě před změnou, tak pak to musíte smazat z knihotéky a máte tam pak jiné datum a dělá to v ní nepěkný bordel.-))"



Vložit příspěvek