Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


LordSnape
LordSnape 29.03.2015 v 20:22

Tak primárně je DK prostě databáze a ne další sociální síť, kde si můžeš dělat statusy, lovískovat knížečky a sledovat své "přátele"... Jsem rád, že to opravdu tímto směrem nejde i když mám pořád výhrady ke vzhledu hlavní strany, ale tak co s tím, když jsou tu převážně mobilisti a tabletisti...

Mako123123
Mako123123 29.03.2015 v 21:04

LordSnape: // ale tak co s tím, když jsou tu převážně mobilisti a tabletisti...// to bola akože narážka na mna? pretože ja sem chodím výhradne z notebooku, tablet nemám (ani Ipad) a mobil nemám s netom, (len toľko k tomu) . Ja skutočne nechcem aby sa to tu zmenilo na FB (nemám FB rád) ale tak napríklad jeden moj obľúbený užívateľ má prečítaných vyše 300 kníh a ja skoro tiež, a rád by som vedel v ktorých názoroch sa zhodujeme a v ktorých nie. neviem ako by to bolo technicky možné, možno je to príliž náročné na tento server (neviem bola to len otázka, návrh) Ano čiastočne máte pravdu, môžem to robiť všetko manuálne, ale pri vyše 300 knihách... i ked áno pomáha i to že si to môžme nájsť v knihotéke podla autorov (tam skôr vidíme ktorého autora ten a ten čítal). To je trocha jednoduchšie, hej... O robení statusov a likeov na knihy som vôbec nepísal, a ani to nechcem... čo sa týka výhrad ku vzhľadu hlavnej stránky k tomu sa tiež pripájam ale s tým evidentne nič neurobíme kedže to sa tu už 100x rozoberalo pred tým a doteraz sa s tým nič neurobilo. To svietiace pozadie (biele) kazí oči (ktoré si chcem šetriť na čítanie, to je irónia čo?) a furt nič...

Text příspěvku byl upraven 29.03.15 v 21:08

LordSnape
LordSnape 29.03.2015 v 21:19

@Mako123123 To nebyla narážka na nikoho. Nýbrž rýpnutí do věci, kterou jsme řešili v sobotu na brněnském srazu. Také sem chodím výhradně z ntb. Internet v mobilu nemám a tablet či čtečku nevlastním a ani nechci.

Jinak to srovnání se ti vždy zobrazí, když si rozklikneš jednotlivou knihu. Nevím, co bys ještě po Danovi chtěl. Trošku mi to evokuje funkci "spřízněných duší" na CSFD... Souhlasím s tím, že je tady k řešení spousta důležitějších věcí zkrátka.

Text příspěvku byl upraven 29.03.15 v 21:22

zlovlk
zlovlk 30.03.2015 v 00:40

Snad by nebylo od věci přidat tlačítko "navrhnout smazání" mezi volby "upravit, doplnit údaje", aby se podezřelé knihy nemusely vypisovat.

nightlybird
nightlybird 30.03.2015 v 22:36

Docela by se mi zamlouval tenaxův nápad na sjednocení nejrůznějších oprav a úprav u vložených knih - když nic jiného, zjednodušilo by to práci moderátorů při schvalování - bylo by to všechno na jednom místě.
zlovlkův nápad má taky něco do sebe - to by zase zjednodušilo práci "opravářům". Jenom se ale bojím, aby to víc nezneužívali různí trollové nebo jen prostí pitomci (ne, že bych mezi těmito kategoriemi dělal nějaký zvláštní rozdíl).

Dan
Dan 02.04.2015 v 15:02

Díky za tipy, dal jsem na vaše rady, takže lze od této chvíle u autora nebo knihy v tlačítku "upravit, doplnit údaje" využít poslední odkaz s názvem "nahlásit chybu, úpravu", kde se dají snadno nahlásit duplicity i jiné chyby. Zcela to tedy obejde diskuzi a dostane se to rovnou k moderátorům. Mělo by to ušetřit práci při samotném nahlašování i následném řešení.


pobijecmuch
pobijecmuch 02.04.2015 v 15:09

danielson - moc chválím, výborná věc, hned jsem to využil.

Text příspěvku byl upraven 02.04.15 v 15:10

tenax
tenax 02.04.2015 v 16:35

Ano, zdá se, že to bude "to pravé ořechové", racionální, jednoduché a pro moderátory přehlednější. Díky.

Jejda
Jejda 06.04.2015 v 08:50

Dobrý den, jsem tu poměrně nově a možná jen nevím, kde hledat, ale chybí mi zde u jednotlivých knih ukázky z textu. Je to škoda. O přečtení knihy se většinou rozhoduji 1.podle obalu (kniha mě v regálu upoutá), 2.podle autora (pokud ho znám), 3. Otevřu knihu a přečtu si 1-2 stránky. Je v tom nějaký problém, aby u knih byla kolonka která by se jmenovala třeba "ukázka z textu" ? Děkuji za odpověď!

paulhunter
paulhunter 06.04.2015 v 09:09

Jejda: S ukázkami je to trochu složitější. Abys mohl publikovat ukázky z knihy (pokud pomineme recenzní účely), pak musíš mít svolení vlastníka práv.

Text příspěvku byl upraven 06.04.15 v 10:54

Jejda
Jejda 06.04.2015 v 09:16

Díky za rychlou reakci! To chápu. Existují ale přeci i oficielní ukázky, tak jak bývají v e-shopech. S tím by snad nemusel být problém, kdyby se tamodtud převzaly.

eraserhead
eraserhead 06.04.2015 v 10:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 06.04.2015 v 10:19

Jejda, myslím, že zas jde o nápad z rodu těch, které mají uživateli DK všechno přinést "až pod nos". To už ani nekritizuji. Napadlo ale někomu, že v DK jsou i tisíce knih, které nejsou momentálně nabízené v e-shopech a už nikdy ani nebudou? Našel by se někdo, kdo by je přečetl a kvalifikovaně dovedl vybrat ukázku z textu takovýchto knih a přepsal by jí do DK? To asi sotva, že? Takže by vějička v podobě ukázky z textu byla jenom výsadou nové knižní produkce. Poněkud nesystémové.

LordSnape
LordSnape 06.04.2015 v 10:43

Jejda: Stačí prostě jít, zavřít internet a přečíst si v knihkupectví ty ukázky sám. :-)

pobijecmuch
pobijecmuch 06.04.2015 v 10:50

Ano, tyto stránky nejsou žádné knihkupectví nebo knihovna. Jmenujeme se "databáze" - organizovaný soubor informací a údajů (takto to říká ujo Google). :)

Text příspěvku byl upraven 06.04.15 v 10:52

Jejda
Jejda 06.04.2015 v 11:12

Fajn! Už jsem zticha. Nebijte mě. ;-)

LordSnape
LordSnape 06.04.2015 v 11:14

Problém je hlavně v těch aut. právech, jak už tady bylo naznačeno. Navíc není lepší zábavy (jako třeba pro mě osobně), než se toulat mezi knihami a listovat jima. :-)

pobijecmuch
pobijecmuch 21.04.2015 v 11:33

Denně se tu setkáváme s nově vloženými knihami, které nejsou v českém nebo slovenském jazyce. Jde většinou o nováčky, ale i také o delší dobu zaregistrované uživatele, kteří asi nikdy nečetli podmínky DK.
Copak není možné, aby podmínka pro ukončení registrace bylo odsouhlasení podmínek tohoto webu - přečtení nápovědy, zejména části "Které knihy patří do databáze" ?

Text příspěvku byl upraven 21.04.15 v 12:06

siena
siena 21.04.2015 v 13:28

Pobiječimuch, máte můj obdiv za trpělivost, že jste to ještě nevzdal...a samozřejmě nejen Vy...

Text příspěvku byl upraven 21.04.15 v 13:29

pobijecmuch
pobijecmuch 21.04.2015 v 14:45

siena - také se někdy divím, že mně to ještě baví. :)

tenax
tenax 21.04.2015 v 16:02

Tak mě už to pomalu bavit přestává. Zvlášť když vidím, že některé připomínky a opravy jsou sice vyřízeny během několika minut (čerstvá včerejší zkušenost), ale některé leží dokonce od května loňského roku...a nic :-((.
Ale jak říkával Werich, boj s blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy se v něm nesmí ustat. Tak bojuju a opravuju dál, jen už se tolik nebavím...

BigReader
BigReader 21.04.2015 v 16:15

Tento web jsem si zamilovala a ohromilo mě, že tu jsou snad opravdu všechny knížky. Ale jedna věc mě strašně otrávila, nevím jestli je to problém mého počítače nebo tohoto webu. Jedná se o to, že po registraci jsem strávila několik hodin tím, že jsem tu vkládala mé přečtené knížky. Ze 300 se mi jich nakonec přičetlo asi 50. Co to je? Pořád mám s tímto problémy a dost mě to štve. Snažím si ty seznamy vyplňovat, ale vážně to nejde. Máte někdo podobné problémy?
Jo a ještě bych ocenila, kdybysme si v jednotlivých skupinách (Přečtené, právě čtu atd.) mohli měnit pořadí a knihy přesunovat. Chtěla bych si třeba všechny knihy jedné série dát k sobě atd.

pobijecmuch
pobijecmuch 21.04.2015 v 16:24

BigReader - nevím, ale to se nestává, aby 250 knih zmizelo. Třeba už tu byly vloženy dříve a vy jste vlastně dělala duplicitu. Při vkládání knih musíte nejprve zjistit zda už tu ta kniha není vložená. Duplicity se mažou.

Text příspěvku byl upraven 21.04.15 v 16:25

BigReader
BigReader 21.04.2015 v 16:26

Kniha tam určitě vložená nebyla :( Ale pokusím se to nějak vyřešit, jestli někdo nemá stejný problém, myslím že chyba je asi opravdu v mém počítači.

Azizi
Azizi 21.04.2015 v 16:31

BigReader: Myslíš to tak, že keď pri detaile nejakej knihy zaškrtneš přidat do mých knih: přečteno, tak sa tá kniha v tom zozname neobjaví? Ani sa ti tam neobjaví taká tá kvačka, keď to zaklikneš? Dobre som to pochopila? Neviem, čim to môže byť, nemala som ešte taký problém.

Text příspěvku byl upraven 21.04.15 v 16:32



Vložit příspěvek