Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


pobijecmuch
pobijecmuch 21.04.2015 v 16:36

Aha, já to špatně pochopil.

BigReader
BigReader 21.04.2015 v 16:41

Azizi: Ano, tak jsem to myslela.
pobijecmuch: Nevadí, měla jsem to napsat srozumitelněji :D

Azizi
Azizi 21.04.2015 v 16:54

Ešte mi nenapadlo, či nemáš nainštalovanú starú verziu prehliadača, ja keď som kedysi mala starý prehliadač, tak sa mi niektoré veci na niektorých stránkach zobrazovali nesprávne. Tak som nainštalovala Google Chrome novú verziu a bolo všetko OK. Ale radšej sa do toho nejdem príliš vŕtať, nie som veľmi technický typ :D

Koka
Koka 21.04.2015 v 17:02

BigReader - mám podobný problém vlastně se všemi rubrikami, které je nutné nějak "zakliknout", včetně Přečteno. Přišla jsem, myslím, na to, proč tomu tak je. Tato DK je jaksi "pomalá". Když na něco kliknu, aby se otevřelo a já abych pak do toho otevřeného něco odklikla, musím nejdřív čekat, až se při otevírání ta stránka úplně, docela načte. Jako pomůcka mi slouží na monitoru vlevo nahoře taková záložka, ve které - dokud ještě načítání probíhá - se točí zelený kruh. Až se dotočí, objeví se místo něj to ornamentální Déčko (jako symbol Databáze kni), a až pak mohu otevřít příslušný číselník a zakliknout do něj svoji volbu. A pak zas musím čekat, až se zelené kolečko dotočí a moje volba se uloží. Až pak mohu odejít. Pokud bych to zavřela či odešla předčasně, před úplným otevřením stránky či uložením volby, hodilo by mě to zpátky, nebo by se ta volba neuložila. Chce to trpělivost a trochu pozorovat, kdy se nějaká operace zdaří a kdy ne.

pobijecmuch
pobijecmuch 21.04.2015 v 17:13

Já bych také vyzkoušel jiný prohlížeč - Chrome, Opera nebo Firefox.
Internet Explorer vůbec nepoužívám (to je magnet virů)
Načítání stránek může brzdit reklama (odstraní ji např. doplněk pro prohlížeč Adblock), nebo je potřeba v nastavení prohlížeče vyčistit - vymazat údaje o prohlížení a cookies.
Ale je pravda, že občas má DK nějaké problémy s rychlostí, např. při vkládání knih a autorů.

BigReader
BigReader 21.04.2015 v 17:14

Azizi: Jak jsem psala, mám starý počítač a je dost možné, že mám některé programy zastaralé. Možná je to tím. Díky.
Koka: Taky moc děkuji za radu. Co nejdříve to vyzkouším a pak když tak napíšu, jak to dopadlo.


BigReader
BigReader 21.04.2015 v 17:15

pobijecmuch: Taky díky. Možná se budu přihlašovat z jiného pc. Uvidím podle toho, jestli se to zlepší nebo ne.

BigReader
BigReader 21.04.2015 v 18:05

Koka, tvá rada funguje. Vždy nějakou dobu čekám, dokud se vše nenačte a zatím to pomáhá. Ještě jednou díky :)

Text příspěvku byl upraven 21.04.15 v 18:06

Koka
Koka 21.04.2015 v 18:07

Tak to mám radost! Vytrvej, ono se to chytne a pak si budeš moci hezky sem zapsat celou svoji Knihotéku :=)

BigReader
BigReader 21.04.2015 v 18:22

To jo :)

LordSnape
LordSnape 21.04.2015 v 23:00

Abych se přiznal, a ač je mi to blbý, už jsem to vzdal. Je toho moc. Občas něco opravím, ale cíleně už ne... Navíc moje žádosti kolikrát nebyly vyřízeny.

hanucha
hanucha 23.04.2015 v 10:03

Možná to tu někde už jako nápad je, ale já bych uvítala, kdyby se u oblíbeného autora někde zobrazovalo, co jsem od něj četla. Některé knihy jsem četla už dávno a tak si to moc nepamatuju, a u těch, kteří toho napsali fakt hodně, je to hrozně moc klikání.. ale nevím jestli by to šlo nějak jednoduše udělat.. třeba jak je u názvu knihy ten barevný čtvereček dle hodnocení, tak vedle mít nějakou značku přečteno/nepřečteno.

Azizi
Azizi 23.04.2015 v 10:08

hana6084: Ide to, klikni na svoj zoznam Přečtené knihy a zvoľ autora. Zobrazia sa všetky knihy, ktoré si od neho čítala :)

hanucha
hanucha 23.04.2015 v 12:32

Aha, díky, to jsem nějak asi přehlídla, zmátlo mě, že jsou tam všichni autoři a ne jen oblíbení :-) Ale stejně bych ocenila, kdyby byl někde celý seznam a v něm rozlišené co jsem četla a co ne, tady vidím co jsem četla, ale co bych si ještě přečíst mohla, to nevidím :-)

Text příspěvku byl upraven 23.04.15 v 12:34

RADOST
RADOST 23.04.2015 v 12:47

hana6084: Pokud přečtené knihy také hodnotíš, není problém. Po rozkliknutí položek Autor - Knihy, se objeví seznam jeho knih, zařazených v DK. Zároveň je tam vidět, kolika hvězdičkami jsi je ohodnotila. Z toho se lehce získá základní informace, o tvorbě autora i titulech, které jsi přečetla.

hanucha
hanucha 23.04.2015 v 15:34

Jo je pravda, že u nově přečtených knih to asi bude fungovat. Ale i tak, nějak se zdráhám ohodnotit knihy, které jsem četla před více než dvaceti lety a už si opravdu vůbec nepamatuju, o čem byly a jestli a jak moc se mi líbily, jen u těch opravdu top. A znovu je kvůli tomu číst nebudu. Ale asi jsem zbytečný detailista, každopádně díky za radu, tohle mě taky nenapadlo :-)

pobijecmuch
pobijecmuch 24.04.2015 v 12:02

Děkuji moderátorům za rychlé řešení.

Text příspěvku byl upraven 24.04.15 v 15:09

pobijecmuch
pobijecmuch 28.04.2015 v 10:53

24.4. jsem poděkoval moderátorům, že včas zareagovali na jednoho blázna, který tu vystupuje jako kuky5. Neuběhl týden a kuky se vrátil a opět řádí. Prosím, o nějaký důrazný zásah, ať si jde hrát třeba na web alik.cz.

Dan
Dan 28.04.2015 v 14:13

Díky, kuky5 byl zablokován.

pobijecmuch
pobijecmuch 29.04.2015 v 16:46

Musím pochválit nový způsob vkládání knih. Pokud uvedené rubriky v úvodním okně jsou podmínkou (mimo ISBN knih starších r.1989), tak odpadne spousty oprav. Děkuji.

tenax
tenax 29.04.2015 v 17:02

Taky jsem s potěšením přivítal novinku ve vkládání knih, myslím, že se osvědčí a z testovací fáze přejde do trvalého stavu. Teď ještě musíme postupně vymýtit ty spousty neidentifikovatelných titulů, opsaných z blogů, slovníků spisovatelů a encyklopedií, bez jakéhokoliv bližšího údaje o vydání. Konečně je zase naděje, že budeme víc DATABÁZE a méně SEZNAM TOUŽEBNÝCH PŘÁNÍ. Díky moc.

tenax
tenax 29.04.2015 v 18:23

binysek - u velké většiny starých knih ty údaje jsou dohledatelné v databázi NK (tedy pokud skutečně existují). Naopak tady máme spoustu titulů, které zjevně u nás vůbec nevyšly a někdo vložil jen autora a název, přeložené a opsané z nějaké encyklopedie. Konkrétně jsem se s tím setkal u Antoona Coolena, který má v seznamu knih 17 titulů a přitom 5 z nich u nás evidentně nevyšlo. Tak co je lepší?

Azizi
Azizi 29.04.2015 v 18:37

Nevravím, že táto novinka nie je užitočná... Mne sa však takéto obmedzovanie vkladania nepozdávalo už od prvej chvíle, keď tu bolo navrhované. Jednoducho sa mi zdá lepšie, ak je tu aspoň názov nejakej knihy, než akoby tu tá kniha nemala byť vôbec. Viem, že takých prípadov bude asi veľmi málo, ale aj tak.

pobijecmuch
pobijecmuch 29.04.2015 v 19:01

Já jsem zastánce kvality než kvantity. Různých pouhých seznamů knih od jednotlivých autorů existuje na internetu spousta. Netvrdím, že nevěřím pouhému názvu publikace, ale pokud jinde o ní není k dohledání ani písmeno, tak je to nějaké divné. Jsme snad solidní databáze a ne nějaký literární stránky několika fanatických blogerek. :-)

reader.007
reader.007 29.04.2015 v 19:07

Taky bych nebyla nadšená z toho kdyby se mazaly staré knihy (většinou českých autorů) u kterých chybí podstatné údaje, budeme doufat že se čistky budou týkat jen těch "nedočkavců" které sem vkládají fanoušci cizích originálů, ale myslím že je tady tolik práce že na to moderátoři tolik času zase nenajdou.

Ale napadlo mě tohle: když nevložím údaj protože v knize prostě neexistuje (počet vydaných výtisků, ilustrátor...) zobrazí se díky tomu kniha v registru scházejících údajů. Nešlo by vkládat i něco jako "prázdný", aby k tomu nedocházelo?



Vložit příspěvek