Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


tenax
tenax 29.04.2015 v 19:18

Já jsem taky všemi deseti pro to, aby tady bylo co nejvíce knih. Ale zdůrazňuji KNIH. Ne pouhých titulů. Jsme databáze knih, vydaných v Česku/Slovensku a(nebo) v češtině/slovenštině. Tak nepovažuji za omezení, když tady nebudou knihy, které vyšly třeba ve finštině, někdo přeložil jejich název a vložil ho do databáze navzdory tomu, že u nás kniha nevyšla. Od toho jsou encyklopedie a slovníky spisovatelů. Když někdo vloží takový titul, jsou možné jen tři důvody:
1. Kniha toho názvu neexistuje
2. Jde o vklad nedočkavých (zpravidla) fanynek, které se nemohou dočkat svého oblíbence
3. Kniha existuje, ale vkladatel je líný cokoliv dalšího vložit a pouze potřebuje knihu dostat do bazaru. A takovým lenochům bychom snad neměli vycházet vstříc. Když chtějí obchodovat prostřednictvím DK, tak ať pro ni taky něco udělají. Jsme především databáze!

pobijecmuch
pobijecmuch 29.04.2015 v 19:21

tenax - plně souhlasím s vaším příspěvkem.

reader.007
reader.007 29.04.2015 v 19:30

tenax: hřímáš krásně, ale před špatným tribunálem... dokud bude databáze otevřená, budou kiksy přibývat, žádné tresty ani blokace nepomohou

tenax
tenax 29.04.2015 v 19:37

reader.007 - A právě proto vítám dnešní úpravu vkládání knih, protože si myslím, že to mnohým kiksům zabrání automaticky. Nejde o trestání, ale o regulaci v souladu s podmínkami DK, které bychom měli respektovat.

reader.007
reader.007 29.04.2015 v 19:39

to nerozporuji - sama jsem ráda že mám "na první klik" najednou víc údajů. Po delší době úprava která mi udělala opravdu radost.

Koka
Koka 29.04.2015 v 19:39

Při tolika chybách, nesmyslech, vkladech "nedočkavých fanynek" - jak výstižně píše tenax, bych čekala, že alespoň jednou za čas (třeba na 5 minut v každé hodině) se na TIULNÍ stránce DK objeví místo těch věčných reklam a nejnovějších obálek důrazná, hezká, vlídná a přísná výzva provozovatele, kterou by se v hodně barevném rámečku obracel na vkladatele s poděkováním, jak moc si jejich práce váží a cení, a s tvrdým požadavkem, aby při vkládání knih respektovali základní pravidla DK pro vkládání n ových titulů, a to ..... , jinak že o jejich práci DK nestojí. Jistě by to nezabránilo všem nesmyslům, ale alespoň u odpovědných uživatelů, kteří jsou jenom nezkušení nebo trochu líní, by to mohlo zabrat.


reader.007
reader.007 29.04.2015 v 19:42

Koka: minimálně by upozornění že je to opravdu JEN československá databáze mohlo zavřít pusu troubům vykřikujícím hlouposti o nesvobodě a rovnosti :-)

pobijecmuch
pobijecmuch 29.04.2015 v 19:51

Takže Česko-slovenská databáze knih - ČSDK.

eraserhead
eraserhead 30.04.2015 v 10:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 30.04.2015 v 10:38

eraserhead - ty jsi už asi druhý co tady napsal, že se tu bude něco mazat. A kde jste to četli? Předpokládám, že co už tady jednou je, tak tu zůstane, akorát vložení nové knihy se bude řídit nějakým pravidlem.

eraserhead
eraserhead 30.04.2015 v 10:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 30.04.2015 v 10:43

Taky jsem si teď prolétl diskuzi a nechápu, o jaké čistce se tu píše. To bych o tom asi měl něco vědět, ne? :-)

eraserhead
eraserhead 30.04.2015 v 10:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 30.04.2015 v 11:19

Všechny změny na webu jsou vždy dole patičce webu, v odkazu "Novinky na webu".

pobijecmuch
pobijecmuch 30.04.2015 v 11:22

Dane, dovolím si citovat z včerejších "Novinek na webu" -
"Nasazeno testovací upravené přidávání nové knihy. Od této chvíle vyžadujeme vyplnění nakladatelství a roku vydání knihy".

tenax
tenax 30.04.2015 v 11:25

Zdá se, že pachatelem fámy o čistce jsem zřejmě já, za to se omlouvám, kaju, sypu popel na hlavu atd. To by byl samozřejmě nesmysl. Tou poznámkou o vymýcení nesmyslů jsem měl na mysli postupnou eliminaci titulů, které tady skutečně nemají co dělat, protože prostě neexistují, nevyšly v češtině/slovenštině nebo na území ČR/SR. A pouze jako příklad jsem uváděl Antoona Coolena, kde ze 17 titulů je 5, které u nás nebo v češtině/slovenštině nevyšly, jen někdo pro nějaký slovník spisovatelů nebo encyklopedii přeložil do češtiny/slovenštiny jejich originální názvy a kdosi hyperaktivní je vložil na DK, aniž by knihy kdokoliv mohl vzít do ruky - prostě neexistují. A takové "pseudoknihy" tady nemají co dělat (aspoň já si to myslím...). Takže žádná čistka, jen úklid.
A naopak u skutečných knih bez údajů doplňovat, doplňovat a doplňovat :-)

pobijecmuch
pobijecmuch 30.04.2015 v 11:53

teenax - já nevím, ale já váš předešlý příspěvek pochopil správně. Mně bylo hned jasné, že tu nejde o žádné "libri prohibiti", nebo snad nějaké veřejné "pálení" knih. :-)

eraserhead
eraserhead 30.04.2015 v 12:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Plútarchos
Plútarchos 30.04.2015 v 12:51

Ahojte, na titulce DK je frame "Oblíbené knihy". Chci se zeptat odkud se čerpá obsah této rubriky? V žebříčcích jsem podobnou podrubriku nenašel. Děkuji za informaci...

LordSnape
LordSnape 30.04.2015 v 14:54

Ten rok vždycky najdeš v katalogu či fondu JAKÉKOLIV knihovny. Je to otázka pár kliknutí. Změnu schvaluji a děkuji Danovi za úpravu!

pobijecmuch
pobijecmuch 30.04.2015 v 14:59

eraserhead - tu připomínku o "bujné inteligenci" jste si mohl odpustit.

eraserhead
eraserhead 30.04.2015 v 16:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

notburga
notburga 30.04.2015 v 18:08

S rokem vydání... teď babo rad´. Vložila jsem tuto knihu
http://www.databazeknih.cz/knihy/zaponsko-247937

V nabídce ji mají tři antikvariáty, je tam rok vydání NEUVEDEN a v katalozích knihoven asi neumím hledat :( Aby mi knížka prošla, musela jsem dát rok 0000 . Nebylo by lepší dát tam někde kolonku NEUVEDEN? Takové knížky by pak mohly ještě projít přes kontrolu moderátorů - ono jich zase tak moc nebude. Podobné staré cestopisy sbírám a v jednom z nich opravdu nikde rok uveden není, takže to asi bude tento případ. Tak bohatá bohužel zatím nejsem, abych si uvedený cestopis koupila a údaj ověřila.

Ovšem pokud bude někdo hledat v katalogu knihoven lépe, ráda se přiučím :)

Ještě doplním link http://aleph.nkp.cz/F/F8SISDMK6RY8M8EBFGRL7FP7XRMA96L9EIBXL37CHUPM3VPFQL-00818?func=full-set-set&;set_number=079612&set_entry=000001&format=999

je tu jen datové rozmezí ;)

Text příspěvku byl upraven 30.04.15 v 18:14

reader.007
reader.007 30.04.2015 v 18:15

notburga: v katalogu knihoven možná ne, ale teta wiki říká, že to Otto vydal r. 1899

notburga
notburga 30.04.2015 v 18:17

Tak wikipedie pro mě není zrovna věrohodný zdroj informací, ale díky



Vložit příspěvek