Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Koka
Koka 22.05.2015 v 13:00

http://www.databazeknih.cz/knihy/sheldon-h-harris-japonske-tovarny-na-smrt-japonska-biologicka-valka-1932-1945-a-jeji-celkove-hodnoceni-prumer-0-0-z-5-0-hodnoceni-me-hodnoce-250028

binysek: K vložení této knihy mám tyto konkrétní výtky:
- do názvu knihy nepatří jméno autora
- slova "a jeji celkové hodnocení průměr 0,0 z 5,0 hodnocení mé hodnocení" taktéž zcela jistě nemají být součástí názvu knihy. Proto doporučuji, prosím, oprav to sama, nejlépe budeš vědět, kde končí název knihy.

pobijecmuch
pobijecmuch 22.05.2015 v 14:16

No jo, ono se to tam dostalo "samo". :-)
Opravoval jsem to já a vložil jsem tam i obálku, která byla jako první odkaz v Googlu. Doplnil jsem u autora nějaké další informace.

Text příspěvku byl upraven 22.05.15 v 14:16

pobijecmuch
pobijecmuch 22.05.2015 v 14:38

binysek - já vím vy jste jednička a v literatuře se vám nikdo nevyrovná. Ale až se naučíte vkládat knihy, tak zase ozvěte. Tímto opět na vás přestávám reagovat.

notburga
notburga 22.05.2015 v 15:07

binysek: Už svoje malé děti učím, aby si po sobě provedenou práci dvakrát zkontrolovaly. Takto podobně odevzdával syn úkoly v první třídě, ale bohudíky už z toho docela vyrostl. Dostával za dobře odvedenou práci lízátka, kupte si jich taky pár. Třeba to pomůže ;)

Jinak poznámka k bazaru knih; bazar byl první, co mě sem navedlo a docela dlouho to v rámci uživatelské aktivity zůstalo jen u něj. Kdyby bylo třeba pro vložení knih nejdřív nasbírat nějaké hodnocení tak nevím nevím. Asi bych zůstala na bazoši a tady to nijak zvlášť neobjevovala. To jen tak na okraj... Ale co uživateli vkládajícími evidentní nesmysly tedy neporadím...

rafej
rafej 22.05.2015 v 17:37

mhutani, tenax
Bohužel máte pravdu a já už když jsem to minule psala, tak jsem si říkala, že se určitě zase najde nějaká skulina, na kterou jsem nepomyslela.

Jinak blokovat jsem samozřejmě myslela jen chronické potížisty, co si prostě nedají pokoj a ani po opakovaném varování se neřídí tím, co by měli.

Zakázat volné vkládání nových knih je právě nejlepší cesta do pekel. Taky jsem o tom na chvilku uvažovala, ale jak už bylo zmíněno výš, tak jsem na podobné databázi a dokonce i na vlastní kůži ;-) zažila, že to vede akorát ke zpomalení přidávání obsahu a přetížení těch, kteří vkládat mohou a většinou to špatně končí. Ale ideální řešení asi neexistuje, pokud uživatelé nevezmou rozum do hrsti a trochu se nekrotí.

LordSnape
LordSnape 23.05.2015 v 12:19

Koukám, že se tu to docela rozjelo. Souhlasil bych s rafej. Asi bych pozastavoval nebo blokoval jen chronické potížisty. A to po upozornění. I když je mi jasné, že budou používat výmluvy jako třeba tady binysek.


siena
siena 23.05.2015 v 12:57

O nějakém "postihu" chronických potížistů se tu píše již delší dobu. Viděla bych jako možné takové 3x a dost...to by odpadly i podobné výmluvy, jak píšeš LordeS:)
Neříkám, že jsem nikdy nevyrobila žádnou chybu při vkládání, stane se, ani jedna neví jak:-) Myslím, že jsem ji ale hned na sebe "napráskala"...

Text příspěvku byl upraven 23.05.15 v 12:59

LordSnape
LordSnape 23.05.2015 v 18:30

Nesoutěžím ve vkládání. Ostatně jako ve všem ostatním se snažím hrát spíše na kvalitu, než kvantitu. Navíc když už něco přidávám, tak vždy podle údajů z Národní knihovny anebo knihy, kterou fyzicky mám před sebou.

Text příspěvku byl upraven 23.05.15 v 18:30

siena
siena 23.05.2015 v 20:03

Víte binýsku, já už tak trochu z principu nemám snahu "dohnat, předehnat" kohokoliv v čemkoliv. Všechny mé přidané knihy, jsou knihy, které mám buď doma, nebo bych si je ráda opatřila.
Možná by bylo příště vhodnější, kdybyste si přečetla příspěvky i více dozadu, neb těmi chronickými potížisty opravdu nemyslíme ty, kteří udělají nějaký překlep. Ovšem to je Váš, řekla bych, chronický problém, viďte...A kdybyste si přečetla ten můj komentář celý, tak tam jsem se ke svým chybám doznala:)

Text příspěvku byl upraven 23.05.15 v 20:03

pobijecmuch
pobijecmuch 23.05.2015 v 20:10

LordSnape - souhlasím s tebou.
Ano chyba se může vloudit každému, ale rozhodně je čestné si to přiznat a neříkat tu dětskou výmluvu, že to samo. A také dávám přednost kvalitě něž kvantitě. Já např. sem nepřidám knihu bez obálky.

Text příspěvku byl upraven 23.05.15 v 20:14

LordSnape
LordSnape 23.05.2015 v 20:46

Já si myslím, že jste se už zase, tudíž opakovaně v té diskuze hezky ztrapnila a můžeme toho nechat. Rád si s kýmkoliv pohovořím, ale ne v diskuzi, kde bychom měli řešit jiné věci, než jen válku trollů. Jestli chcete, můžeme to probrat na nějakém srazu DK. Navíc jsem nikdy nepoukazoval na to, že jste chronický potížista, co sem vkládá chyby, na to tady máme myslím jinačí experty. Škoda jen, že se Vám to v hlavě opět přepnulo a začala jste jako vždycky útočit, když jsem jen řekl, že jste jen použila rétoriku vymlouvání oněch lidí...

Text příspěvku byl upraven 23.05.15 v 20:47

pavlinda
pavlinda 23.05.2015 v 21:23

Lorde,zdravím a dávám palec nahoru za Tvé příspěvky v této diskuzi.

Azizi
Azizi 24.05.2015 v 18:41

To prechádzanie na prvú a poslednú stránku je skvelý nápad, tiež mi to tu už dlhšie chýba.

R.E.M.
R.E.M. 24.05.2015 v 18:55

Petrstik, Azizi - jsem ráda, že by "tlačítka" první a poslední stránka uvítalo více uživatelů. Navrhovala jsem to už min. před půl rokem. Ale asi to není prioritou webu.

Azizi
Azizi 24.05.2015 v 19:06

R.E.M. Mne sa aj zdalo, že to tu už bolo kedysi navrhované, ale nebola som si istá.

R.E.M.
R.E.M. 24.05.2015 v 20:49

Azizi: Já jsem ráda, že je nás víc.

rafej
rafej 24.05.2015 v 20:50

Petrstik
Štítky u povídek by bodly, ale víc mi leží v žaludku systém žánrů.
Dělení na světová, česká a slovenská literatura mi nepřipadá příliš praktické, většinou stejně hledám jednotlivé žánry a jestli je autor světový nebo náš je mi jedno.
Neříkám, že to nemůže být potřebná informace, ale prezentovala bych ji jinak. Třeba jako tag nebo filtr v rámci vyhledávání než jako kategorii v žánrech. Dělá to potíže i při prohlížení profilů. Když potřebuji vidět, co kolega v rámci žánru četl, tak si musím zvlášť zobrazovat žánr v kategorii světová, česká i slovenská literatura - to mi přijde jako zbytečná komplikace.
Prostě bych z toho udělala beletrii a hotovo. A oddělení Scifi a fantasy uplně zvlášť taky nechápu.

Mně teda spíš vadí, když sleduji nějaké téma, že po kliknutí na upozornění o nových příspěvcích musím pracně hledat, kde ty od minule nové příspěvky začínají. Většinou mě to hodí na správnou stránku, ale příspěvek si musím dohledat sama.
Jak to funguje vám ostatním?

LordSnape
LordSnape 24.05.2015 v 20:56

@rafej Zrovna já bych sci-fi a fantasy zvlášť nechal, osobně v tom vyhledávám nejvíce a předělávám knihy, které do tohodle ranku spadají. Pod co bys to chtěla hodit? Snad ne taky do beletrie. :-)

rafej
rafej 24.05.2015 v 21:02

No ať už se to někomu líbí nebo ne, vlastně to beletrie je. ;-)
Nebo to prostě nedávat do žádné škatulky a ty žánry, které jsou zanořené do světové, české a slovenské literatury, vytáhnout nahoru na první úroveň. Byla by pak do budoucna i rezerva pro nějaké další jemnější žánrové rozdělení.

LordSnape
LordSnape 24.05.2015 v 21:26

Ano, beletrie to je, ale nedokáži si nějak představit, že bych měl v jednom ranku space operu společně třeba s Odstíny šedi nebo Alexandrou Potter. To Sci-fi a fantasy tady své místo prostě má. Za to se budu rvát třeba i do krve...

rafej
rafej 24.05.2015 v 21:31

Myslím, že jsme se nepochopili.

Prostě v žánru by bylo vyplněno např:
Beletrie - Scifi a fantasy - Urban fantasy

+ povolit v podrobném vyhledávání filtrování až do druhé úrovně a nebo ještě lepe možnost vyfiltrovat jakoukoli úroveň.
Občas se může hodit prohledat celou beletrii - např. když ti někdo špatně zařadí sci-fi román pod uplně jiný žánr a občas zase potřebuješ úzkou specifikaci. Chybí mi to i u odborných knih.

Měl bys s tím takhle problém?

Text příspěvku byl upraven 24.05.15 v 21:40

LordSnape
LordSnape 24.05.2015 v 21:34

Já si myslím, že se dá teď dobře vybírat právě díky funkci "podobných knih". Nicméně dělení na českou a světovou je prostě nesmysl, ale budiž. Osobně mi v naučné chybí i některé další subžánry.

Text příspěvku byl upraven 24.05.15 v 21:35

rafej
rafej 24.05.2015 v 21:45

Podobné knihy fungují dobře pro typické představitele žánru. U specifických věcí je jasné, že fungovat nebudou. Část problému je i v tom, že se dá přiřadit pouze jeden žánr a dneska jednožánrové knihy skoro neexistují. Ale nakonec máme tagy, takže si myslím, že se to dá dohnat alespoň tím.

Marthas
Marthas 24.05.2015 v 23:33

To rafej: Jo hledání nových příspěvků je fakt švanda, vždycky si musím z upozornění pamatovat, kolik mám nových příspěvků a pak je od konce odpočítat, ale alespoň si tak zopakuju jednoduchou matematiku.)

K té české, slovenské a světové literatuře, nu spokojená se stávajícím stavem nejsem ale nemám nápad, jak to zjednodušit, to nechávám na pomazanějších hlavách.)

Důležité taky je, aby se s tím člověk jednoduše sžil, to, jak to popisuješ, se mi zdá složité až až... Ale jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti...

Máš ale pravdu v tom, že jednožánrovky, aby lupou pohledal, co s knihou, která je pro dívky a přitom je v ní obsažen humor a nebo s knihou, která je pro ženy ale je v ní obsažena i detektivní dějová linka, vždycky se nelogicky musí jedna z linií ignorovat, nemluvě o knihách, které jsou křížené s ještě více žánry... Leda, že by se ta ignorovaná linka hodila do štítků...

pobijecmuch
pobijecmuch 25.05.2015 v 11:28

Opět se chci zeptat odborníků na tuto DK proč se do nových autorů přidávají jména a nemají tady vloženy žádné knihy?
A pochybuji, že někdy v budoucnu budou mít.
Např. dnes sem byl vložen nějaký právník Vladimír Prášil, nebo Filip Faja, který vlastní nějaký literární blog - oba bez publikace. To každý, kdo je autorem nějaké recenze na webu, tak je hned spisovatel ? To bych se mohl já také do seznamu autorů uvést. Denně sem uživatelé vloží 2 - 5 jmen, které pouze v seznamu autorů straší, protože nic nenapsali.



Vložit příspěvek