Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Lector
Lector 25.05.2015 v 11:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 25.05.2015 v 11:49

Lector - už jsme tu měli jako autora čokla, tak proč by tu nemohl být uveden např. člověk, který třeba prodává na zdravotním středisku knížky. DK jsou snad solidní stránky, které chtějí mít vysokou úroveň. Nejsme žádný blogísek patnáctiletých děvčat.
A hesla - demokracie a svoboda slova je už obehraná písnička, vyzkoušej nějakou novou.

nightlybird
nightlybird 25.05.2015 v 11:56

Tohle vkládání "autorů", kterým u nás nic nevyšlo a nejspíš ani nic nevyjde, není nic nového, vyskytuje se tady už hezkých pár pátků. Zkraje jsem na to upozorňoval, pak jsem to ale vzdal, bylo to bez odezvy. Možná by bylo zajímavé zjistit motivaci "pachatelů". Na jiných webech jsem se setkal s tím, že u vloženého autora nebo knihy byl uveden nick vkládajícího - tady ta informace trvale k dosažení asi není (možná pro moderátory) a tak není možnost "dotyčné lotrové" kontaktovat a případně jim umýt hlavu.
A s demokracií bych to nijak nespojoval - demokracie neznamená, že si kdejaký moula bude dělat, co si zamane.

Text příspěvku byl upraven 25.05.15 v 11:59

Lector
Lector 25.05.2015 v 12:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 25.05.2015 v 12:59

@Lector Já jsem to třeba hned pochopil. Ono občas číst mezi řádky se vyplatí. Navíc demokracií a podobnými cancy se brání vždy jen ti viníci...

Osobně bych rád, aby to bylo vidět jako třeba na CBDB, kde je uveden i nick u každé knihy atd.

Dan
Dan 25.05.2015 v 13:24

Dobrý nápad. V úpravě autora i knihy je od teď pro všechny dole vidět, kdo záznam vložil.


notburga
notburga 25.05.2015 v 13:52

Tomu říkám rychlost. Za mě taky palec nahoru, užitečné info :)

Lector
Lector 25.05.2015 v 14:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 25.05.2015 v 14:47

danielson - výborně

Lector - omluva já to nepochopil, jsem asi majitel dlouhého vedení :-)

LordSnape
LordSnape 25.05.2015 v 15:17

Funguje to prima. Díky Dane. :-)

Azizi
Azizi 28.05.2015 v 07:06

Veľmi sa mi páči to ozubené koliesko v zoznamoch kníh. Je to teraz celé ešte krajšie a prehľadnejšie! :)

siena
siena 28.05.2015 v 07:09

Azizi, zdá se, že jsme definitivně nastoupili cestu malování místo psaní:-)

Azizi
Azizi 28.05.2015 v 07:13

A tak ja rada kreslím :D

siena
siena 28.05.2015 v 07:14

Já mohu jen závidět...sice ráda, ale koukat se na to moc nedá:)

pobijecmuch
pobijecmuch 28.05.2015 v 17:44

Mám velkou prosbu, zda by se do žánru Sci-fi a fantasy nemohl zařadit nový podžánr - pro dospívající mládež (nebo pro .... náctileté),
Naopak bych vyhodil ze sci.fi a fantasy, podžánr detektivky české a světové, možná i romány historické.
Nějak se nám ty sci-fi pro young adult namnožily a bylo by potřeba je rozlišit, aby zbytečně nepletly skalní příznivce klasického sci-fi.

LordSnape
LordSnape 28.05.2015 v 17:55

@pobijecmuch Já osobně to zařadím jako "Pro děti a mládež" a pak vyberu subžánr sci-fi a fantasy.

pobijecmuch
pobijecmuch 28.05.2015 v 18:13

LordSnape - to jsem si myslel, tak udělat.
Ale, naučil jsem sem chodit 70. letého tchána, který má trochu problém s vyhledáváním. On si podle DK vybere knihu a jde si ji vypůjčit do knihovny. A přinese Selekci nebo nějaký takový "hit" pro puboše a mně potom zvedne mandle, že "je to na té DK špatně zařazené a on chtěl klasiku, něco jako je Harry Harrison".

elfos
elfos 28.05.2015 v 18:13

Nevím, jestli by to nebylo znásobování již existujícího.... Pro mládež máme v kategorii Pro děti a mládež přímo podžánr Sci-fi a fantasy, pro odrostlejší fanynky je tu ve Sci-fi a fantasy podžánr Romány pro ženy, navíc je tu i štítek přímo pro dospívající mládež (young adult). Jako skalního příznivce sci-fi a fantasy od útlého dětství mě tu knihy pro náctileté nepletou a se zařazováním si nových knih nemám problém. Mně tohle přijde dostačující, ale záleží na tom, jak to vidí i další čtenáři.

Návrh stran podžánru detektivky české a světové je taky ke zvážení - určitě bych v kategorii Sci-fi a fantasy detektivní podžánr ponechala, otázkou je, jestli rozdělený na český a světový - i k tomu by bylo zajímavé znát názory z více stran, od více lidí.. :-)

LordSnape
LordSnape 28.05.2015 v 18:18

@pobijecmuch Tak to ale není chyba žánru, ale spíš samotného zařazení dané knihy. To nevyřešíš tím, že to přidáš i pod fantastiku jako takovou. Pro mě je logické, že to je prostě v sekci "Pro děti a mládež" a pak dle žánru sci-fi nebo fantasy. Navíc jak psala elfos jsou tu i štítky. Detektivní i hostorický podžánr k fantastice také patří prostě. Znám spousty detektivních románů z alter světa.

pobijecmuch
pobijecmuch 28.05.2015 v 18:21

elfos - jsem příznivec sci-fi, ale nepamatuji si kdy jsem četl českou detektivku, která byla sci-fi. Možná Kotleta, tam jsou všechny žánry - od erotiky, sci-fi, krimi, fantasy, thriller až po naučnou literaturu. :-)

pajonek
pajonek 28.05.2015 v 19:23

pobijec - třeba Velinský -- napadá mne hned ta první - Hranice pomsty

pavlinda
pavlinda 28.05.2015 v 19:55

pobijec-možná i Jaroslav Boček:Případ doktora Karpety

nightlybird
nightlybird 28.05.2015 v 22:53

Chtěl bych k tomu podotknout jen maličkost = když projekt DK začínal, nastavily se určité mantinely (nebyl jsem sice u toho, ale předpokládám to). S postupem času se DK vyvíjela a košatila. Je jistě jasné, že celá řada věcí se dala řešit jinak a elegantněji (po bitvě je každý frajtr generálem).
Myslím si, že v současnosti by při počtu takřka 1/4 milionů knih v DK bylo docela problematické, ne-li zhola nemožné, zpětně provádět nějaké podstatné změny v zatřiďování knih a změny "za pochodu" by do stávající situace vnesly spíš ještě větší chaos. Asi bude rozumnější s tím moc "nešachovat" a spíš líp využívat stávajících možností, jak o tom mluví elfos.
Ono občas není nějaká ta změna na škodu, t.ř. pro oživení, ale nic by se nemělo přehánět.

Medunkavera
Medunkavera 29.05.2015 v 10:50

Ano, přesně tak. Nic se nemá přehánět. Au !

Ale měla bych takovou nesmělou nabídku:
Ráda si brouzdám v citátech. A když narazím na nějaký zajímavý, tak kliknu a přidám ho ke svým oblíbeným. V tu chvíli, kdy ho ke svým oblíbeným přidám, dostanu se úúúúplně na začátek a já musím rolovat a rolovat a hledat, kde jsem skončila. Pak mohu pokračovat v prohlížení dalších citátů. Nešlo by prosím, aby se mi to po přidání citátu do svých oblíbených zobrazilo v tom místě, kde jsem citát našla ?

dva.v.1
dva.v.1 21.06.2015 v 23:25

Nejspíš to je nereálná představa, ale bylo by možné vyhledávat knihu podle hlavního hrdiny?
Mockrát se mi v vybavil v hodně hrubých obrysech děj i hlavní hrdina,ale už ne autor nebo název knihy



Vložit příspěvek