Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


LordSnape
LordSnape 18.01.2016 v 16:47

Možná rejpu, ale poté, co dám knihu do přečtených, vyskočí opět ono klasické okno. Dám hodnocení a komenty píšu pak většinou později, tudíž jsem vždy klikl na "zavřít". A ejhle, ono už to tam není. Trvalo mi asi dvě knihy, že musím kliknout někam mimo okno, aby tohle zmizelo. Možná jsem retardní a technicky negramotný, že to nechápu, ale proč ono kouzelné "zavřít" zmizelo?

Plútarchos
Plútarchos 18.01.2016 v 18:47

Přikláním se k LordSnape - mám stejný problém. Tlačítko "Zavřít bez komentáře" mi tam prostě chybí. A když si tam vkládám ještě poznámku při čtení tak mám dojem, že mi zmizí, pokud knihu přesunu do přečtených a neuložím komentář ke knize!

Marthas
Marthas 18.01.2016 v 20:02

to eraserhead: Nemýlím - li se tak něco podobného jsem tu už nadhazovala i já. Myslím tím rozlišit slovenská a česká vydání, takže se tu pak zaběhlo dát třeba za vydavatelství ČR či SK...Jinak nejsem proti...

ritterqa
ritterqa 19.01.2016 v 12:56

Mám takový dotaz (možná, že i nápad).
Všimla jsem si, že mám v Přečtených knihách jiné vydání knihy než bych chtěla. Jenže abych mohla zařadit správné vydání, musím knihu ze seznamů úplně vymazat a vložit znova. Neexistuje jednodušší způsob? Pokud ne, co tak zařadit tlačítko "Změnit na toto vydání" a tak si jednoduše přidat vydání, které chci já.

Aiwa
Aiwa 19.01.2016 v 13:46

ritterqa: mám stejný problém, tlačítko na změnu vydání by se hodilo

Plútarchos
Plútarchos 19.01.2016 v 14:25

Tak vydání si pečlivě kontroluji již při vložení do "Právě čtu" :-) Pak při přesunu do "Přečteno" jsem v pohodě.


LordSnape
LordSnape 19.01.2016 v 14:51

kdybyste hodnotili, či dávali do čtených jen to vydání, které jste opravdu četli, nestalo by se vám to. :-)

eraserhead
eraserhead 19.01.2016 v 15:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Aiwa
Aiwa 19.01.2016 v 15:30

LordSnape, Plútarchos: smekám před vaší dokonalostí, leč my, omylní smrtelníci, občas zapomínáme, jaké vydání jsme četli. Když jsem přišla na DK, tak někde mé vydání chybělo, a jako osoba nesmělá jsem se bála přidat byť jen příspěvek do diskuze, natož knihu.

ritterqa
ritterqa 19.01.2016 v 16:04

Stalo se mi to v době, kdy jsem se tepr po DK rozkoukávala a o různých vydáních jsem neměla tušení.

Omlouvám se, že jsem se vůbec ozvala.

LordSnape
LordSnape 19.01.2016 v 16:10

Mně to přijde jako blbost a naprostý výmysl vašich hlav.... Stačí knihu smazat z přečtených, přidat znova ono vydání a nastavit cca datum, kdy jste asi tak knihu četli a ona se už sama pak zařadí v tom seznamu přečtených. Jasně, zním jako píčus, ale dávám zde (občas) i konstruktivní rady namísto pouhého tlachání.

Text příspěvku byl upraven 19.01.16 v 16:10

Atuin
Atuin 19.01.2016 v 18:12

LordSnape: Amen:-)

pobijecmuch
pobijecmuch 19.01.2016 v 19:21

Zcela s LordSnape souhlasím v jeho příspěvku. Někdy se tady řeší jen drobné kosmetické vady DK a na ty důležité se zapomíná. Možná se budu opakovat, ale jsou tu opravdu daleko důležitější věci k řešení. Např. skutečnost, že vánoční volno a čtenářská výzva sem navála několik nových uživatelů, kteří zřejmě nepochopili poslání DK a neumí si ani přečíst nápovědu tohoto webu. Už jsem několikrát navrhoval, že by registrace na DK měla být podmíněna osobním potvrzením přečtení podmínek práce na těchto stránek. Kdyby se tato maličkost realizovala možná by nebylo tolik chyb při vkládání autorů a knih. Méně práce pro dobrovolné opravovače chyb a samozřejmě i méně práce pro moderátory. Poslední dobou opravdu co 4-5 vložená kniha, to chyba. Uživatelé neumějí ani pořádně opsat název knihy, nesprávně uvádějí žánr, neznají křestní jméno autorů, atd, atd. Je toho dost a o neustálém vkládání zahraničních vydání ani nepíšu. Chápu, že žádný učený nespadl ze stromu, ale když je toho moc, tak je toho přespříliš.
Tak jsem se vyplakal a můžeme pokračovat dále. Jo a ještě dodám amen, ať je ten příspěvek komplet.

Text příspěvku byl upraven 19.01.16 v 19:37

Marthas
Marthas 19.01.2016 v 19:25

To pobijecmuch: Amen...

pobijecmuch
pobijecmuch 19.01.2016 v 19:28

Marthas - to už jsem si tam dal v závěru příspěvku.

Text příspěvku byl upraven 19.01.16 v 19:37

Marthas
Marthas 19.01.2016 v 19:30

To pobijecmuch: To bylo jen takové na souhlasnou.....-)

paulhunter
paulhunter 19.01.2016 v 19:31

pobijecmuch: mazat a editovat svůj příspěvěk lze. Kdyžtak dej F5, aby se ti načetla poslední verze stránky.

pobijecmuch
pobijecmuch 19.01.2016 v 19:33

Marti - díky. Já mám občas dlouhé vedení a pořád si na něho šlapu. :)

Marthas
Marthas 19.01.2016 v 19:34

To paulhunter: A nepočítá to náhodou s lepším softem? U mě F5 ještě nikdy na nic nepomohlo... Jinak díky za snahu...

pobijecmuch
pobijecmuch 19.01.2016 v 19:35

paulhunter - ano už to zase jde. Děkuji.

Marthas
Marthas 19.01.2016 v 19:39

Jo, jde to i bez F5. Slovy písně: Stal se zázrak skály mají chuť kvést....-)

Koka
Koka 19.01.2016 v 19:39

Vy ámenologové, a co tak šalom nebo salám alejkum? :=))
Přikláním se k jedné i druhé straně - také mě štve, že občas, když zřejmě dojde k nějakému masivnímu nahazování obálek k dosud bezobálkovým knihám, tak se mi najednou v databázní Knihotéce či v seznamu přečtených objevují obálky, které v žádné své vitríně doma nanacházím ani náhodou. Je to pak hrozně matoucí, zejména, když náhodou jdu takovou knihu nabídnout v bazaru a vizuálně jí vůbec nedovedu "ztotožnit", jak se kriminalisticky říká.
A také souhlasím s pobijecmuch, že ten nárůst špatných vkladů je opravdu enormní. Před pár dny jsem dosáhla svou pětistou vloženou knihu, ale oprav jsem snad už udělala tisíce, jenomže mám pocit, že snad každá pátá anotace či vydavatelské údaje jsou špatně nebo nejsou úplné. Pak se mi ta opravářská činost zajídá, neboť nevidím konce tunelu, ani tendenci k lepšení.

Marthas
Marthas 19.01.2016 v 19:43

To Koka: Bohužel to není nešvar pouze nových uživatelů, odfláklé přidávání údajů.-/

pobijecmuch
pobijecmuch 19.01.2016 v 19:49

Koka - salám alejkum bude asi aktuálnější.

Přesně jsi vystihla moje pocity. Také mám chuť s tím opravováním někdy seknout, zvlášť u jednoho uživatele, který sem během hodiny vychrlí 10 knížek, kde vyplní žánr pouze - román nebo ostatní. Nic jiného nezná, nebo spíše je lenivý ho najít (nebo nad tím asi vůbec přemýšlet).

pobijecmuch
pobijecmuch 19.01.2016 v 19:53

Marthas - a nějak nám narostl počet uživatelů, co si myslí, že používání verzálek je na DK projev velkého důrazu na název knihy.



Vložit příspěvek