Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Koka
Koka 19.01.2016 v 20:27

pobijecmuch - také jsem si toho jevu všimla, ale také jsem si všimla něco, co ti možná uniklo: ti vkladatelé tak otrocky opisují text z obálky, že pokud je celý psaný verzálkami, tak je devadesátiprocentní pravděpodobnost, že jej tak doslova a "dografiky" opíšou, aby se nenamáhali přemýšlením, které slovo z názvu by mělo být psáno malými písmeny a kam dát velké začáteční písmeno.

Text příspěvku byl upraven 19.01.16 v 20:28

ciaram
ciaram 24.01.2016 v 20:32

Zdravím,

nevím, jestli to tady zaznělo, ale jedna věc (dvě, ale druhá mi byla rovnou zamítnuta - hodnocení na 10 hvězdiček), mi tu chybí - hodně uživatelů v komentářích spoileruje - ten umřel, tahle přežila a podobně. Nešlo by to vyřešit třeba tak, jako to má serialzone.cz - část textu označeného jako spoiler se zamodří a text se zobrazí až po přejetím myši?

Díky

Naias
Naias 27.01.2016 v 13:44

Už to tu zaznelo.
http://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/par-napadu-na-vylepseni-webu-593/str-57#id90699
http://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/komentare-vs-diskuze-1542/str-7#id89887
http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/spoilery-aneb-jak-ta-knizka-dopadne-2256/str-1#id87119
Ja som práve narazila na užívateľa, ktorý okrem svojho názoru popíše celý dej knihy vrátane rozuzlenia. Keby som tie knihy už dobre nepoznala, riadne by ma to naštvalo. Zišla by sa nejaká protispoilerová funkcia.

May
May 27.01.2016 v 14:08

Prosba .-) Netuším jak pracné by to bylo ani zda nejsem jediná, kdo by to uvítal .-) Ale moc by se mi líbilo, kdyby bylo možné i v ostatních seznamech (jako např. v knihách co se chystám číst), hledat přes "písmenka" - počáteční písmena knihy .... jako to jde v knihotéce
Děkuji

LordSnape
LordSnape 27.01.2016 v 21:48

Asi se nedá přidat povídka a potažmo i její hodnocení, která byla uvedena v časopise jako je třeba XB-1... Jestli ano, tak nevím jak.

paulhunter
paulhunter 27.01.2016 v 22:29

Lorde, pokud povídka nebyla vydaná i knižně, tak povídku není možné vložit samostatně.


LordSnape
LordSnape 27.01.2016 v 22:33

Já si to myslel, no nic. :-)

ciaram
ciaram 28.01.2016 v 20:03

Aha, takže to tu padlo, ale stejně se nic nezměnilo - takže sem něco psát je ztráta času. Díky za odpověď Naias.

Ruw
Ruw 31.01.2016 v 20:49

Možná jsem jen nevšímavej, ale uvítal bych v duskuzích možnost rychlého přesunu na začátek a konec. Před chvílí jsem se chtěl podívat na žačátek Knížních asociací a docela hloupý proklikávat několik set stránek na desetkrát.

Koka
Koka 01.02.2016 v 17:44

Ruw - žádali jsem totéž, mnozí a mnohokrát, provozovatel zatím kladně nezareagoval. Pravděpodobně se jen tak nedočkáme.

LordSnape
LordSnape 02.02.2016 v 00:05

@pobijecmuch Směruješ to špatněho vlákna, tedy že spíše tady brečíš na špatném hrobě...

pobijecmuch
pobijecmuch 02.02.2016 v 10:23

LordSnape - však jsem to už smazal. Všelijaké výzvy opravdu nemají cenu a ti na které je to směrované, tak to stejně nebudou číst.

Text příspěvku byl upraven 03.02.16 v 16:18

siena
siena 03.02.2016 v 15:57

Pobíječimuch, ani výzvy v OZ:)

pobijecmuch
pobijecmuch 03.02.2016 v 16:16

siena - vyhlášené soutěže je prokletí DK. Od vyhlášení pouze opravuji chyby nebo doplňuji a musím začít brzdit, abych náhodou něco nevyhrál :)
Když si představím, že ještě do 16.2. tu budou tyto závody, tak mám chuť si dát sám sobě na 14 dní zákaz vjezdu (ban) na DK.

Text příspěvku byl upraven 03.02.16 v 16:18

eraserhead
eraserhead 03.02.2016 v 16:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 03.02.2016 v 16:45

eraserhead - já nevím, sice jsem tu pouhé dva roky, ale ještě se nestalo, že by v soutěži byla kniha o kterou bych usiloval. Bohužel, je to dané asi složením této komunity.

eraserhead
eraserhead 03.02.2016 v 17:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 03.02.2016 v 17:23

Tak odvolávám, bylo na OZ reagováno:)

Souhlasím s Vámi eraserhead. Také bych přivítala jiné formy soutěže, ale to není to meritum problému. Tím jsou právě jen ty chyby, a proto mne vždy potěší, když se na první místa nakonec dostanou i ti, kteří vkládají/opravují v "normálních" obdobích:)

pobijecmuch
pobijecmuch 03.02.2016 v 17:25

eraserhead - v něčem můžu souhlasit, ale otázkové soutěže, to asi nebude ten správný směr, zvlášť v době, kdy se dá najít na netu skoro všechno. Taková soutěž by nebyla zrovna regulérní.

To bodování bych, ale určitě změnil. Např, za vložení knihy, která ještě nebyla vydáno 0 bodů (až po vydání), zvýšil bych počet bodů za některé rubriky, např. foto autora nebo obálku. Nebo zvýhodnění těch, kteří doplňují nebo opravují.
Možná by bylo také lepší určitou výši bodů proměnit za slevu na knihy do určitého knihkupectví. Nevím možností je hodně, ale záleží na realizaci.

eraserhead
eraserhead 03.02.2016 v 17:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 03.02.2016 v 17:43

eraserhead - asi ano, to bodování je podivné.
Ale přece musíš uznat, že ty, kteří zde odvedou nějakou práci je potřeba nějak odměnit. Bohužel, že nemáš tolik volna pro DK je pouze tvůj problém. Je to tak zavedené i jinde. A to se mně zdá, že ty zdejší podmínky jsou hodně přívětivé. Jinde si musíš něco odpracovat, aby jsi mohl být součástí té společnosti.

tenax
tenax 03.02.2016 v 17:53

eraserhead, pobíjecmuch - s tím bodohoničstvím (krásný termín) máte oba pravdu, souhlasím a připojuji se. Bohužel systém soutěží zatím funguje tak, že uživatel A vloží špatné nebo neúplné údaje a obdrží za ně body. Uživatel B je opraví a dostane ...prd. Řešením (ovšem nevím, jak technicky schůdným) by bylo, kdyby body za opravené údaje byly původnímu vkladateli odečteny a naopak tomu, kdo špatný údaj opraví by byly body přidány a třeba zdvojnásobeně. Pak by si někteří soutěžní bodohoniči a bodohoničky dali aspoň pozor a nevkládali nesmysly, protože by na to mohli spíš doplatit.

eraserhead
eraserhead 03.02.2016 v 17:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 03.02.2016 v 18:02

teenax - v podmínkách soutěže je napsané, cituji:
"Jakmile zjistíme, že někdo úmyslně vkládá údaje, které sem nepatří nebo jsou duplicitní, bude ze soutěže vyřazen".
Jen duplicitních autorů je tu denně aspoň 4-6. Jenže pozor je tam slovo "úmyslně".
Někteří vkladatelé zjistí, že je to duplicita, ale už to po sobě neumí ani smazat (nebo nemají čas).

tenax
tenax 03.02.2016 v 18:23

pobijecmuch - právě, zakopaný pes je v tom slůvku "úmyslně". Jenže jak prokázat, že je něco úmysl a ne jen nechtěný omyl či chyba? Zatím se asi nikdy nestalo, že by někdo byl kvůli tomu ze soutěže vyřazen. Ale nejde o nějaké vyřazování, díky soutěžím se sem dostanou i knihy, které by jinak asi nikdo nevložil, takže jde vlastně o rozšiřování databáze. Jen je problematická kvalita některých vkladů a jejich důvěryhodnost.
Mimochodem, poslední příspěvek eraserheada (s tím zneviditelněním) by rozhodně stál za úvahu.



Vložit příspěvek