Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


knedlik
knedlik 08.02.2016 v 17:49

Dvě zatroubení a při třetím nesprávném vložení i se světelnými efekty přes celý monitor!! :-D

pobijecmuch
pobijecmuch 08.02.2016 v 17:51

knedlik - pěkné :-)

LordSnape
LordSnape 08.02.2016 v 20:59

Prosím, aby to bylo jako u Kočkovic kolotočů.

R.E.M.
R.E.M. 08.02.2016 v 21:12

LordSnape: To je jak? Neznám, bohužel.

LordSnape
LordSnape 08.02.2016 v 22:20

Houká, bliká, svítí a píská... :-D

Koka
Koka 09.02.2016 v 10:50

Až se dopracujeme k výkřiku, kdy z monitoru na nás houkne "světla svítí, stěrače stírají" (filmoví fanoušci jistě znají tuto slavnou větu), tak konečně bude DK, jak má být. Hlavně aby se odsud setřely všechny blbosti, které sem někteří nepoučení, neznalí nebo neodpovědní vkladatelé naládovali. To vůbec nejde stíhat - odstraňovat a opravovat ty chyby!


pobijecmuch
pobijecmuch 09.02.2016 v 11:23

Souhlasím s Kokou.
Na začátku soutěže jsem se snažil doplňovat a opravovat, ale po několika dnech jsem to vzdal. To se nedá stíhat opravovat tolik volovin a chyb. Za moji osobu, prosím soutěže zrušit.

Také překousnu houkající a blikající stránky DK, ale neustále mně "zavzdušňují" uživatelé, kteří sem cpou zahraniční vydání knih. Většinou jsou to mladé uživatelky, které nic pro DK nedělají a potom sem jednou za čas vlítnou a během pěti minut nasází třeba i dvě zahraniční vydání. Na dotaz zda neznají podmínky naší DK se uraženě vymlouvají, že to nevěděli, nebo, že kde je problém, když ta kniha stejně za půl nebo rok v Česku vyjde. A to se opakuje neustále dokola skoro každý druhý den.
V těchto případech navrhuji, aby konečně zde skončila doba být na takové uživatele hodní a zavedlo se nějaká listina těch, kteří nechtějí dodržovat podmínky této komunity.
Howgh.

jirin@
jirin@ 09.02.2016 v 11:40

Sdílím naprosto stejný názor. Tato soutěž v žádném případě DK neprospívá, honba za body naopak její kvalitu velmi zhoršuje.

LordSnape
LordSnape 13.02.2016 v 17:42

Osobně jsem velmi rozlícen nad novým systémem žánrů. Ok, dobře, tak tam jdou dát tři, ale nebylo by přehlednější, kdyby aspoň původní první okýnko zůstalo, aby šlo přiřadit jen jaká je to literatura - jakože Česká, Světová, Sci-fi, fantasy, Naučná, Náboženská atd. Takhle vznikají kombinace úplně šílené a žánrově je to nejednotné a hlavně NEPŘEHLEDNÉ.

Text příspěvku byl upraven 13.02.16 v 17:49

Koka
Koka 13.02.2016 v 18:15

Považuji za naprosto zbytečné se jakýmkoliv způsobem zabývat pojmem "literární žánry na DK". Ten či ta či ti, kteří připouštejí, že jedno literární dílo může být zařazeno ve třech různých literárních ŽÁNRECH, mají o pojmu literární žánr asi takovou povědomost, jako já o programování webových stránek, tedy nijakou.
Že práve literární věda dostává na knižním webu "nářez" a že s literárněvědným pojmem literární žánr se zde zachází jako s knižničním pojmem "štítky" (těch je možné jedné knize přiřadit až deset), už ani nepřekvapuje.
Kdybychom alespoň nežili v době informační revoluce a všeobecné přístupnosti informací z mnoha oborů, včetně literární vědy! Pane provozovateli, je opravdu tak náročné zjistit si, co značí slova "literární žánr" a pak se podle toho zařídit?
P.S. Proč tady plísnit či vysmívat různé "školačky", které sem blbě vloží nějakou knížku, když přímo v informačním systému webu je vklíněn nesmysl v podobě možnosti tří "žánrů"?
Proto všem, které to trápí, doporučuji vykašlat se na to - je marné se zabývat začleněním některé knížky do tří různých, někdy až vzájemně se vylučujících kategorií (= žánrů), když celé je to systémový nesmysl!

LordSnape
LordSnape 13.02.2016 v 18:23

Ježiši, nešlo mi tady o definici žánru, protože je podle mě už dosti zastaralé - rozdíl mezi bájí a legendou už nikdo nezná, ale spíš mi šlo o nějakou ucelenou formu, aby třeba někde na prvním místě nebyl třeba humor, ale spíš o jakou se jedná literaturu... Takhle je to hrozně chaotické. Je mi jasné, že tohle usnadňuje asi vyhledávání a klikání na mobilech. Jinak chápu výtky, protože i mně přijde DK čím dál více jak nějaká zpitomělá sociální síť, kde se hází štítkama jako lajkama a lidi vytváří seznamy jako skupiny na Facebooku. Už chybí jen to pískání při vložení komentáře. Ble.

Text příspěvku byl upraven 13.02.16 v 18:25

Azizi
Azizi 13.02.2016 v 18:44

Verejné zoznamy sú asi jediná sekcia na DK, ktorá ide úplne mimo mňa. Čo som si všimla, tak buď sú tam zoznamy typu "naj" podľa osobných preferencií, alebo zoznamy nahraditeľné štítkom. Ono tam vlastne ani nič iné veľmi byť nemôže. Aj keď verím, že mnohým sa verejné zoznamy môžu páčiť, inak by to tu asi nebolo.

Text příspěvku byl upraven 13.02.16 v 19:24

Richie1
Richie1 13.02.2016 v 19:46

Možnost tří žánrů u knihy mi nevadí. Někdy je to dokonce dobře - kniha je lépe charakterizovaná. Problém je spíše v tom, že uživatelé ty žánry dávají občas nesmyslně. S tím se asi bude bojovat pořád.

knedlik
knedlik 13.02.2016 v 20:04

Náhodou takový Roryin seznam.. Na to mi nesahejte :-) a za ty soukromé jsem taky ráda.

Azizi
Azizi 13.02.2016 v 20:43

knedlik, áno uznávam, sú aj výnimky :) Ale zrovna tento seriál som nikdy nepozerala, takže ma to ani...ehm nezaujíma. A súkromné zoznamy sú perfektné, podľa mňa by sa to možno ani nemuselo rozlišovať - myslím verejné a súkromné. Aj tak vo verejných pribúda množstvo zoznamov, ktoré by mali byť asi skôr súkromné.

pobijecmuch
pobijecmuch 13.02.2016 v 21:02

Vrátím se k těm žánrům. Je pravda, že teď je z toho takový velký mišmaš a člověk hledá a hledá. Nejlépe to řeší ti uživatelé, kteří na to kašlou a nedávají žánr žádný. Však si tam vložte co chcete, i když v anotaci je napsáno, že je to kniha fejetonů.
Já bych rád přivítal rozlišení žánru zvlášť na sci-fi a zvlášť na fantasy, ale je mi jasné, že zde má přednost žánr jiný, takový, který brzo z knihy Eduarda Štorcha Minehava udělá román pro dívky. :-)

Richie1
Richie1 13.02.2016 v 21:32

Sci-fi a fantasy by určitě mělo být zvlášť.

knedlik
knedlik 13.02.2016 v 21:53

A já se vrátím k tomu, že mi tady v diskuzi pořád chybí možnost jedním tlačítkem přeskočit úplně za začátek anebo kamkoli jinam do nižších čísel, aniž bych se uklikala k smrti!

lenkaknel
lenkaknel 13.02.2016 v 22:01

Také si myslím, že by sci-fi a fantasy měly být odděleně, navíc bych byla pro možnost uvedení žánru dystopie (antiutopie).

R.E.M.
R.E.M. 13.02.2016 v 22:04

knedlík: Návrh na zavedení první a poslední stránky u diskuzí tu byl mnohokrát (jen můj tu byl vložen 2-3x, a to min. před rokem). Už jsem víceméně rezignovala, když to provozovatel nepovažuje za důležité.

Text příspěvku byl upraven 13.02.16 v 22:05

knedlik
knedlik 13.02.2016 v 22:09

R.E.M.: Aha, děkuji za reakci. V tom případě se nebudu většiny diskuzí účastnit, protože ztrácet čas proklikáváním se k úvodnímu příspěvku opravdu nehodlám.

Azizi
Azizi 13.02.2016 v 22:13

Tiež som to tu už myslím viac krát navrhovala. Naozaj to preklikávanie je nekonečné...

R.E.M.
R.E.M. 13.02.2016 v 23:11

knedlik: Při jakémkoliv otevření vlákna, které nesledujete, se dostanete na první příspěvek, nebo po rozkliknutí dole v seznamu diskuzí. Na konec diskuze se dostanete rychleji, když otevřete diskuzní vlákno, zaškrtnete sledování, zavřete vlákno a pak ve svém profilovém Upozornění kliknete na název vlákna. Není to úplně elegantní řešení, ale je rychlejší než proklikávání do bezvědomí. :-)

Text příspěvku byl upraven 13.02.16 v 23:16

knedlik
knedlik 13.02.2016 v 23:18

R.E.M.: Ano, já vím, díky. Ale narazila jsem tu na pár dalších zajímavých témat, lépe řečeno zajímavě znějících, kde ale nechci naskakovat do rozjeté konverzace, navíc když ani nelze posoudit, jestli je ještě k věci nebo už se odbočilo jinam.

A pak třeba i v téhle diskuzi jsem měla tendenci to procházet, abych se neopakovala nebo neupozorňovala na něco, co už se tu řešilo (protože vím, jak je to otravné)...

R.E.M.
R.E.M. 13.02.2016 v 23:24

knedlik: Kdyby všichni brali diskuzní vlákna vážně jako Vy, to by bylo dokonalé. :-)

Ale tady je nás hodně, kteří nemáme čas, (jiní chuť) pročíst důkladně všechny příspěvky od první strany. Semtam se opakujeme (opakování - matka moudrosti) a docela často odbočujeme od tématu, nebo téma pojmeme velmi široce, košatíme a větvíme ho. Přiznám se, že mě často ty volné asociace a odbočení baví, velmi často se "zvrhnou" do velmi zajímavé diskuze a inspirativních názorů.

Text příspěvku byl upraven 13.02.16 v 23:25



Vložit příspěvek