Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Lector
Lector 26.03.2016 v 08:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 27.03.2016 v 14:39

Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt, jinak byste lezli jako vopice po stromech...

woodward
woodward 27.03.2016 v 14:42

kní: taktak, kdykoliv přijdu na Karlák, vždycky koukám po stromech, jestli je všechno v pořádku.

Raksa.A
Raksa.A 28.03.2016 v 13:30

Děkuji za přemístění svého komentáře u knihy Andersenovy pohádky do diskuse, neb to fakt nebyl komentář ke knize. Byl to výkřik na adresu pachatele umístění knihy pod Autor neznámý. Objevila jsem to náhodou a omlouvám se, že jsem místo toho nepožádala moderátory o odstranění té blbosti z databáze.

Koka
Koka 28.03.2016 v 13:49

Raksa.A - copak je to za postup? To opravdu nevíš, že při přesunu tvého příspěvku z komentářů do diskuze se máš začít válet po koberci, trhat zuby třásně závěsů, vylít si vztek na každého, kdo přijde pod ruku, podat stížnosti na postup, dále podat opakované stížnosti na postup i na jeho aktéry, prokádrovat všechny zúčastněné, zjistit si, kdo byl čeho tajemníkem a pak to přes osobní zprávy sdělovat dál, umlčet třídní nepřátele, vyhrožovat vendetou, odvětou, mstou a vyburcovat své spolubojovníky k témuž?
Jedině tím si lze získat respekt a uznání, a až přijde, pak se tvářit jako významný přispěvatel obohacující DK hodnotami, které by jiný člen - korespondent nenabídl.
A na závěr takového vítězného tažení vyhledat a na DK pověsit z cizích textů zas něco výstižného, co "dovede mluvit za nás, kteří to neumíme".
Návod, jak se to dělá, je snadno dohledatelný.

Naias
Naias 28.03.2016 v 14:05

Raksa.A, načo by si žiadala moderátorov o odstránenie? Svoje vlastné príspevky si predsa môžeš odstrániť sama.

Text příspěvku byl upraven 28.03.16 v 14:05


LordSnape
LordSnape 28.03.2016 v 14:14

Nechcete se už prosím držet tématu vlákna této diskuze?

woodward
woodward 28.03.2016 v 14:34

abychom se drželi tématu vlákna: navrhuji vylepšit tento web tím, že ho přestaneme vylepšovat. zatím funguje dobře a jak praví klasik, lepší bývá nepřítelem dobrého.

tenax
tenax 28.03.2016 v 14:45

Ale tady přece nejde o vhodnost nebo nevhodnost zařazení Raksina "výkřiku" v komentářích nebo diskuzi. Jde o blbost vložení NEZNÁMÉHO autora k Andersenovým pohádkám.
Schválně - kdopak asi napsal Máchův Máj?
A mimochodem ta blbost tam je stále!

woodward
woodward 28.03.2016 v 14:54

Andersena jsem tam vložil, ovšem slovo neznámý vymazat nejde, takže jsou tam "oba". nahlásil jsem to jako chybu a systém slíbil, že se na to někdo podívá.

tenax
tenax 28.03.2016 v 15:13

Tak to určitě bude napraveno.
To je jediné, co bych moderátorům trochu zazlíval - tu nedůslednost. Příspěvek sice správně přesunuli do diskuze (mohli i vymazat), ale chybu už neopravili.
Což je taky běžné u nově vložených zahraničních knížek. Po upozornění knihu odstraní, ale nevymažou autora, i když má tím vymazáním knihy nulové knižní i povídkové "konto". Takže se na takové autory musí následně upozorňovat znovu.
Ale chápu, mají toho moc.

woodward
woodward 28.03.2016 v 21:50

už je to hotovo.

pobijecmuch
pobijecmuch 29.03.2016 v 10:36

Nešlo by u knih, které ještě nebyly vydány, aby při zadávání údajů - kniha už vyšla, ale datum budoucí, aby se nedala do databáze vložit?
Viz. dnešní Oživlý kámen
http://www.databazeknih.cz/knihy/ozivly-kamen-290683
uživatel David_Vesely zadal, že kniha už byla vydána, ale datum 3.7.2016 - systém to spolkl a ještě tu knihu vyhodil jako knižní novinku, což vlastně není pravda.

Teď se mně stalo úplně to stejné u vložené knihy: Čuňa, Zulu a Ferda
Vložil jsem údaje, že kniha má vyjít až 11.4. a nevím zda jsem nechal, že vyšla nebo dal, že ještě nevyšla, ale ve finále je, že vyšla, ale s termínem 11.4. To bude chyba systému.

Text příspěvku byl upraven 29.03.16 v 13:54

Medunkavera
Medunkavera 29.03.2016 v 11:06

Proč není možné dávat palce u "Oblíbená kniha tvého dětství?"

siena
siena 03.04.2016 v 08:48

Nejspíše to tu už padlo, ale přimlouvala bych se za rozšíření možnosti vyhledávání, vyhledat překladatele...

woodward
woodward 03.04.2016 v 11:46

Bylo by dobré, kdyby se u jména autora při kliknutí na "knihy" objevilo opravdu všechno, co je v systému vloženo - což se bohužel neděje. A totéž je problém při kliknutí na "vydání" u jednotlivých knih. Nikdy se neukáže úplně všechno. Dneska ráno jsem vkládal do DK první a druhý díl Vančurových Obrazů z dějin národa českého, vydání z r. 1946. Ještě předtím jsem našel torzo posledního dílu (r.1948), u kterého nebyl obrázek, tak jsem ho tam připojil. Když jsem pak začal vkládat první a druhý díl a opakovaně jsem vstupoval a vystupoval do seznamů Vančurových děl , najednou na mě tentýž obrázek vykouknul u PRVNÍHO dílu vydaného v roce 1949. Napadlo mě, že jsem to nějak zvojtil a nacpal obrázek tam, kam nepatřil, zvlášť když v tom seznamu žádný jiný záznam se stejným obrázkem nebyl. Poslal jsem zprávu Danovi, omluvil jsem se a za chvíli jsem našel ten třetí díl i s mým obrázkem na správném místě. Za žádných okolností se mi nepodařilo vykouzlit seznam všech vydání všech dílů tak, aby bylo vidět, že u dvou různých knih je zobrazena stejná obálka.

HTO
HTO 03.04.2016 v 22:51

Sieno: to by se mi taky líbilo. Můžete zatím, pokud znáte aspoň jednu přeloženou knihu tím, koho hledáte, využít toho, že jsou překladatelé klikací. http://www.databazeknih.cz/prekladatele/viktor-janis-12

siena
siena 04.04.2016 v 13:12

HTO, díky, vím a používám. Jen jsem si četla nějaký článek o překladech, chtěla se podívat a zjistila jsem, že mezi "Ostatní" překladatelé nejsou. Bylo by fajn, jak píše i binýsek, kdyby se hledání rozšířilo...

Text příspěvku byl upraven 04.04.16 v 13:14

evelinaevelina
evelinaevelina 04.04.2016 v 14:22

Za tento návrh, vyhledávání překladatelů, bych se také přimlouvala. Přidat, jak zmínila siena možnost vyhledávání do "Ostatní" .
(Kdysi mne napadalo, že by nebylo i marné hodnocení překladu knihy nebo překladatele - využít znalostí a zkušeností některých uživatelů zde, kteří mají skutečně přehled, jako pomoc pro nás ostatní. Ale to by asi nebylo schůdné. Nebo spíš moc relevantní, protože možnost hodnotit by měl každý uživatel a ne každý by byl soudný, aby hodnocení přidával pouze když je jeho přehled dostatečný.
Ještě bych si troufla tam přidat návrh na vyhledávání podle edic a sérii. Např. jako nyní je možnost rozkliknout Seznamy a objeví se "klikací" štítky, tak aby se tam objevovaly i edice a série.
Vím, že tato vyhledávání nebudou tak častá, koneckonců proto je to "pokročilé vyhledávání", ale myslím že občas využita budou.
(Napadlo mne to v minulých dnech, kdy jsem v jakési diskusi o knihách ve Čtenářské výzvě doporučovala ke knihám do 200 stran knihy Malé řady nakl.Volvox Globator. V osobních zprávách mne pár uživatelů pak oslovilo, jak tuto edici vyhledat. Navrhla jsem řešení, které zde psal HTO a slíbila vytvoření veřejného seznamu, ale pokročilé vyhledávání by bylo snazší.)

Text příspěvku byl upraven 04.04.16 v 14:27

woodward
woodward 04.04.2016 v 14:25

série tam jsou. u každé knihy, která je součástí série se název série zobrazuje a dá se rozkliknout. pak se ti celá série rozbalí s jednotlivými díly seřazenými podle pořadí od prvního do posledního - i když někdy jsou v tom pořadí chyby.

evelinaevelina
evelinaevelina 04.04.2016 v 14:35

Vím, když znáte nějakou první knihu, lze u ní kliknout na sérii nebo edici a rozbalí se. Měla jsem na mysli, když tuto první knihu neznáte (v případě sérií asi málokdy, to je pravda). Přidat pro jednodušší hledání jako samostatně se rozklikávající odkaz např. právě v Seznamech, kde jsou takto rozklikávající se Štítky (a přidat tam i ty překladatele i edice, eventuelně série).

Text příspěvku byl upraven 04.04.16 v 14:38

woodward
woodward 04.04.2016 v 14:38

Právě jsem to vyzkoušel: Dal jsem do hledáčku "Petra Delicado" a objevila se celá série. To snad stačí, ne? Proč to hledat v nějakých seznamech?

evelinaevelina
evelinaevelina 04.04.2016 v 15:58

Byl to pouze návrh woodwarde :-) a netýkal se pouze sérií, ale i vyhledávání edic a podpora toho návrhu na vyhledávání překladatelů.
Rozumím, že každý návrh nebude akceptován, protože může být zbytečný nebo scestný.
Děkuji ale, že jste zareagoval.

woodward
woodward 04.04.2016 v 16:03

Vyhledávání edic by bylo fajn, třeba když člověk hledá starý KODovky nebo Karavany. Ale pokud jde o ty série, je fakt že některé knížky které v podstatě nejsou myšleny jako série, jenom vycházejí v několika dílech, bývá obtížné "sehnat" najednou. Tři mušketýři, Hrabě Monte Cristo, Vinnetou atd. - je v tom nepořádek, špatně se dohledávají jednotlivé díly.

evelinaevelina
evelinaevelina 04.04.2016 v 16:11

S knihami, které původně nebyly vydávány jako série, máte pravdu. Tuším, že o tomhle už kdysi některá z diskusí probíhala. Ale je to prakticky neřešitelné, pokud se má zachovat určitý status v zadávání knih.

Text příspěvku byl upraven 04.04.16 v 16:12



Vložit příspěvek