Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Lector
Lector 25.03.2016 v 09:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 25.03.2016 v 09:12

Lectore, mohu poprosit o přesnou definici "vyjádření názoru na knihu"?

Text příspěvku byl upraven 25.03.16 v 09:12

Jihorka
Jihorka 25.03.2016 v 09:23

Dobrý den.

Líbil se mi příspěvek Rafej, tak přispěji též do mlýna:
1) limitovat počet příspěvku do diskuse počtem komentářů u knih.
Pokud by někdo zvolil cestu zahltit, zdůrazńuji zahltit, komentáře u knih příspěvky neobsahujícími komentář, následovala by výstraha. Při opakování 14denní ban, případně další. No, tohle už je kruté, takže tudy asi ne, ale doba je krutá. ;) Ono by asi i stačilo, že by si z toho každý mohl udělat o tom kterém diskutérovi plastičtější "obrázek" ;)

Ještě k věcnému návrhu Rafej: možná by šlo umožnit reagovat na komentář ke knize a kdo nechce reakce číst, mohl by si to přednastavit a jen by viděl, že je tam tolik a tolik reakci, a pokud by chtěl, rozklikl by si to.

2) zvážit institut "moderátora diskuse" - jasný offtopic nemilosrdně smazat - myslím, že v této diskusi by rozlišení nečinilo žádné potíže ;)

p.s. To navrhuji s plným vědomím skutečnosti, že mám pro některé členy a členky SL málo bodů. Ano, vím o tom. Pamatuji si tento argument, jako by to bylo včera. ;) Nic mě to neodradilo od dalšího návrhu, zejména když vidím, že by takový limit významně utlumil zdejší yntelechtuální exhibicionismus a třeba přesvědčil ke vstupu do diskuse i jiné uživatele než staré známé.;)

A teď vážněji.
Lidi, čtete, píšete komentáře nebo diskutujete u knih s takovou intenzitou, s jakou diskutujete v tomto tématu? Jsem přesvědčená, že kdyby tomu tak bylo, kochala bych se zajímavými komenty u knih a nevyskakovalo by tu na mne každý den i 100 nových příspěvků o ... však víte o čem.

Hezké Velikonoce.

Lector
Lector 25.03.2016 v 09:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 25.03.2016 v 09:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 25.03.2016 v 09:31

děkuji Ti, Lectore, za Tvůj názor

možná pro oči nevidím - je tady někde v podmínkách užití nebo nápovědě něco v tomto smyslu nebo vůbec cokoli, co by určovalo, jak komentovat?


woodward
woodward 25.03.2016 v 09:31

Jihorka: už tady v podstatě nejsem ;), ale na poslední odstavec tvého příspěvku musím reagovat: Ti, co tu intenzivně diskutují o tomto tématu dozajista nejsou totožní s těmi, kdo zahlcují virtuální prostor komentáři o tom, co nelze vyslovit. Ta hádanice totiž není o tom, jestli je komentář hloupý - to jaksi žánrové čistotě neodporuje... Záleží na tom, komu co vadí. A protože každému vadí něco, a každému něco jiného, stojím za tím, že by se nemělo sahat na žádné komentáře, snad kromě vyloženě komerčních blábolů.

pobijecmuch
pobijecmuch 25.03.2016 v 10:39

Opět v alejích nablito.

Marwin
Marwin 25.03.2016 v 18:00

Před nějakou dobou jsem smazal všechny své komentáře, protože jeden zasloužilý člen mě docela vytočil.Pak jsem se ale vrátil a začal pomalu a zvolna psát komentáře nové.Než nějaký napíšu, stokrát ho přečtu, změním, vymažu, než jsem úplně spokojen.Což nemusí nutně znamenat, že se bude líbit ostatním.Ale je to "můj" komentář a tudíž očekávám, že komentářem zůstane.Proto chápu naštvanost Kní a samozřejmě stojím při ní (ostatně jako vždy).
Komentáře však jsou z mého pohledu tím menším problémem DK.Tím větším je skutečnost, že se z této databáze úplně vytratil humor, nadsázka a legrace vůbec.Všichni se bereme strašně vážně a vytočí nás kdejaká drobnost.Kde jsou ty doby, kdy jsme se váleli smíchy u diskuze a očekávali jsme s napětím, co třeba zase napíše Herdekfilek nebo další vyhlášení vtipálci.Váženého Herdeka uvádím záměrně, neb abych si nyní spravil náladu, nalistoval jsem jeho stěžejní dílo které nazval "MUŽ" a které vždy dovede bezpečně pobavit.
Na DK jsem chodil proto, že to tu žilo a byla tu zábava.Jestli však je nyní primárním cílem této databáze vytvářet dokonalý a stoprocentně přesný katalog knih i za cenu toho, že se budeme jen hádat a myslet si o ostatních to nejhorší, přimlouval bych se za mnohem méně dokonalosti a raději trochu toho vtipu.

woodward
woodward 25.03.2016 v 18:02

Hear, hear!

HTO
HTO 25.03.2016 v 18:24

Zlatá slova, Marwine.

Richie1
Richie1 25.03.2016 v 21:48

Marwine, tvůj návrh by měl určitě smysl z pohledu těch, co chodí (přispívají) na fórum DK.
Jenže to je pouze malá část uživatelů DK. Např. této obsáhlé diskuze ke komentářům se za těch několik dní zúčastnilo 31 uživatelů. Troufám si odhadovat, že celkově na fórum chodí pravidelně nanejvýše 60-100 uživatelů.
Zatímco služby a možnosti DK využívají tisíce, možná desetitisíce uživatelů.

Takže je otázka: obětujeme pořádek a dokonalost DK kvůli tomu, aby se tu pár desítek diskutérů mohlo bez hádek bavit, nebo budeme dál dbát na dodržování pravidel, aby tisíce jiných uživatelů bylo spokojeno s využíváním webu?

A z jiného úhlu: kde je zaručeno, že když se "povolí otěže" a nebude se striktně dbát na dodržování pravidel, tak nebudou jiné hádky o tom, proč to nefunguje dokonaleji?
Předpokládám, že ve chvíli, kdy by např. v komentářích nastal chaos (neřízené diskuze, komerční nabídky, nesouvisející texty, hádky mezi oponenty apod.), tak by se ozvalo velké množství uživatelů a bombardovalo by moderátory žádostmi o zjednání pořádku. DK by tím utrpěla mnohem více.

Pokud se z diskuzí na fóru vytratil humor a dochází spíše k hádkám, tak to není nastolením témat o dokonalosti DK, ale spíše tím, kdo se těch diskuzí zúčastní.
A ještě jedna věc s tím souvisí: vždy, když se nějaký projekt rozjíždí, tak k sobě původní zakladatelé mají blízko a funguje jaksi rodinnější atmosféra. Jakmile se ale projekt rozroste a nabalí se mnoho dalších účastníků, tak se obvykle rodinná atmosféra vytrácí. To mohou původní zakladatelé vnímat jako ztrátu a mají svým způsobem pravdu. Ale neznamená to však, že by projekt nějak ztrácel na hodnotě.

Vrátím se k projednávanému problému.
Už to tu myslím někdo dával, ale zopakuji ten odkaz:
http://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/diskuze-u-knih-200/str-1
Hned v druhém příspěvku to tam výborně popsal paulhunter - co nepatří do komentářů (tím i odpovídám na dotaz kní). To jsou pravidla ke komentářům a k diskuzím ke knihám (jak by to mělo fungovat).
Pravidla se mohou samozřejmě změnit, pokud usoudí provozovatel, že to je zapotřebí - i k tomu slouží toto téma a tato diskuze.
Já osobně se přimlouvám za jejich zachování.

HTO
HTO 25.03.2016 v 21:59

Zde ta pravidla pro jistotu kopíruju z paulhunterova příspěvku – s dodatkem, že o výpiscích se tam nepíše, i když už jsem to tady říkal:

„Jinak bych chtěl poprosit všechny všechny uživatele (nebo alespoň ty, kteří si to tohle přečtou), aby v rámci ušetření práce moderátorům přesunuli všechny své komentáře u knih do Diskuze (u komentáře dáte Upravit a dole potom Přesunout z Komentářů do Diskuze), které nepatří do komentářů (ty by měly vyjadřovat názory na knihu, jak napsal Dan). Do komentářů tedy nepatří:
- Diskuzivní příspěvky / reakce na jiné uživatele (myslím, že všichni chápou rozdíl mezi mini-recenzí knihy a diskuzí)
- samostatné odkazy (na youtube, ke stazeni souboru.. proste jakékoliv)
- hodnocení filmů, rozhlasových pořadů atd.
- zvolani typu: "Hurá, už to konečně vyšlo!"
- osobní inzerce
- samostatne dotazy (Nevíte někdo, proč se hlavní postava chovala tak a tak?)
- komentare typu: "U knihy chybi doplnit rok vydani 1969 apod."
- vsechno ostatni (vsechno, co neni hodnoceni knihy, mini-recenze).

A takové příspěvky prosím přesunujte do diskuze i přesto, že přijdete o palce. Díky.“

tenax
tenax 25.03.2016 v 22:05

Jeden nápad na vylepšení webu (ať se vrátíme k původnímu účelu vlákna):
Nešlo by tedy zavést možnost palcování i u diskuzí (myslím u knih, nikoliv v běžných diskuzních vláknech)?

elfos
elfos 25.03.2016 v 22:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 25.03.2016 v 22:18

ja teda neviem. Ale na diskusiu ak sa nemýlim je treba najmenej dvoch. Čiže sám čitateľ by nemal začínať diskusiu, ak nemá protihráča. Komentár môže byť aj sólo.
Inak nie je nič lepšie pre knihu, ako keď sa kvôli nej hádajú. A aj zlá recenzia je lepšia ako žiadna.

R.E.M.
R.E.M. 25.03.2016 v 22:26

Přesunování příspěvků, které nejsou komentářem do diskuzí i se získanými palci + palcování v diskuzi knih je dobrým kompromisem. Vyřeší to i situaci, kdy moderátor omylem přesune komentář do diskuze a pak mylný přesun napraví jeho návratem.

elfos
elfos 25.03.2016 v 22:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 25.03.2016 v 22:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marwin
Marwin 25.03.2016 v 23:08

Omlouvám se za svůj výše uvedený názor.Patrně jsem chtěl jet do San Diega, ale tento vlak jede do Sen Lůůůůj!

woodward
woodward 25.03.2016 v 23:09

Pořád ještě nikdo nevysvětlil, co zlého se vlastně děje, pokud komentář (podle soudu některých) není komentář. a proč těmto lidem nevadí, že spousta jiných komentářů jsou hlouposti, přestože formálně splňují "náležitosti" komentáře.

Naias
Naias 25.03.2016 v 23:37

Ja som zas nepochopila, prečo je taká tragédia na nevydržanie, keď niekto príspevok presunie z komentárov do diskusie. Nestratí sa, nik ho nevymaže, každý si ho môže prečítať, tak o čo ide?
Tiež ma zaujalo, že v jednom vlákne si „čistě pro pořádek“ trval na dodržaní pravidiel a žiadal si meno postavy (hoci bolo z úryvku viac než jasné) pretože si „puntičkář“ a pritom v inom vlákne proti tým, čo dodržiavanie pravidiel vyžadujú, plamenne horuješ. Prečo ťa to vlastne tak strašne rozčuľuje? Za školských čias sme v takom prípade hovorili: „Mať tvoje problémy a Onassisove milióny...“

woodward
woodward 25.03.2016 v 23:45

naias: jedna věc je napsat někomu, že jsem puntičkář, druhá věc je přešoupnout mu jeho text někam jinam. zkus odpovědět na moji otázku, co přesně se stane, když se mezi komentáři objeví text, který NĚKDO nepovažuje za komentář.
vadí mi, když se prosazují pravidla, která sama o sobě nemají smysl a prosazují se jen proto, že jsou to pravidla. když se někomu tenhle text nelíbí ať ho nečte. mně se nelíbí většina zdejších komentářů. jsou to bezobsažné hlouposti. což neznamená, že se budu dožadovat toho, aby se blbosti přeřazovaly do speciální kolonky.

Naias
Naias 25.03.2016 v 23:51

Mne tie pravidlá zmysel dávajú. Nevidím dôvod, prečo by v komentároch mal byť príspevok začínajúci „knihu jsem nečetla“ alebo odkazujúci na rozhovor s prekladateľom či autorom. A ten NIEKTO je kto? Moderátor držiaci sa pravidiel? Ten názor, že sú, teda aspoň jeden z nich je zlomyseľný, zlovoľný a mstiaci sa, dúfam nezdieľaš.

pobijecmuch
pobijecmuch 26.03.2016 v 08:31

Teď když je problém asi vyřešen, prosím všechny diskutující, aby jsme se vrátili zpět k tématu tohoto vlákna, což jsou "nápady na vylepšení tohoto webu". Děkuji.



Vložit příspěvek