Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


stafbul
stafbul 19.07.2016 v 09:54

Ve všech reakcích na Marhas píšete "vy", ale to byste nemluvila k ní, ale k vícero lidem. Jestliže píšete konkrétní osobě, používá se "ty" v případě tykání a "Vy" v případě vykání. Navíc Vám ve větách chybí čárky mezi souvětími. Jen upozorňuji, že pouštět se do kritiky něčí gramatiky je velmi ošemetné, nejsem-li sama naprostým odborníkem.

TakySimona
TakySimona 19.07.2016 v 09:59

Uživatelce marthas pochopitelně vykám, protože ji osobně neznám. Majuskuli na začátku (Vy) používám jen v případě, že chci vyjádřit mimořádnou nesouřadnost mého a adresátova postavení, což zde na DK neplatí.

Čárky v souvětích neovládám.

stafbul
stafbul 19.07.2016 v 10:02

TakySimona, problémem je, že pravidlo, které používáte pro vy/Vy, jste si vytvořila sama. Ve spisovné češtině toto neexistuje! Takže všichni ostatní to budou pokládat za gramatickou chybu a bude to tak správně!

TakySimona
Lector
Lector 19.07.2016 v 10:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

stafbul
stafbul 19.07.2016 v 10:40

Já to tady ale beru jako formální komunikaci. Neformální je pro mne, když si píšu s kamarádkou...


woodward
woodward 19.07.2016 v 10:45

Formální komunikace? Drbárna na DK? To je... nu, řekněme "zvláštní".

Lector
Lector 19.07.2016 v 10:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

stafbul
stafbul 19.07.2016 v 11:10

Podstatou toho, co jsem napsala, bylo to, že nemám ráda, když se někdo strefuje do jiných kvůli gramatice a přitom sám dělá chyby. I kdybych z toho v/V vynechala, tak stejně chybí v souvětích čárky. Každý dělá chyby, proto by neměl nikdo kritizovat druhé. To bylo podstatou mého sdělení. A už tady odmítám spamovat, chudák autor diskuse.

Lector
Lector 19.07.2016 v 11:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 19.07.2016 v 12:21

Dvě stránky příspěvku o ničem.

LordSnape
LordSnape 19.07.2016 v 12:29

Zpět k tématu: Dan mi psal, že to ještě není final a ohledně mazání se vyjádřil, že "zatím není".

tenax
tenax 19.07.2016 v 12:32

Pak se ovšem nabízí otázka, proč to vůbec je a proč nejsou řešeny jiné, podstatnější věci :-(

LordSnape
LordSnape 19.07.2016 v 12:33

@tenax Uvažoval jsem nad tím stejným. Proč předělávat něco, co dobře fungovalo a když už to předělám, proč to skoro nefunguje a není tam dle mě tak podstatná funkce, která tam již byla...? Nějak už to pouštím za hlavu a čekám prostě co z toho vyleze.

Text příspěvku byl upraven 19.07.16 v 12:34

Marthas
Marthas 19.07.2016 v 13:00

Abych se vyjadřovala ke všemu, na to fakt nemám paměť jako slon...
woodward: Já pravopis uměla, ale jsem člověk, co vylezl ze školy před 10 lety a z hlavy se mi vykouřilo a stále mizí spousta jiných a pro život potřebnějších věcí než je pravopis... Takže se ho nehodlám doučovat, přeučovat ani nic takového, pouze omezím aktivity v diskusích.-/ Pohoršuje -li vás to tak...
K TakySimona: Ano, přes autokorekt to prošlo, i když jsem se zarazila, ale jelikož jsem to smolila už pět minut, tak jsem se na to vykašlala, spokojená.-)
K LordSnape: Takže ti Dan odpověděl? Aspoň něco... Souhlasím s tenaxem a Lordem...
A opouštím téma kvality mého pravopisu a sprosťáren LordaS s tím, že někteří uživatelé, když nerejou, tak se nemají čím bavit, a tak jednou rejou do Lorda, podruhé do pobijece, potřetí do mě, a nejčastěji do "zastánců čistoty"...

woodward
woodward 19.07.2016 v 13:10

MarthaS: nojo, deset let, to je dlouhá doba. Můj synovec vyšel ze střední školy před 24 lety a mluví i píše docela obstojně - a to je jen obyčejnej ajťák, čili oběť humpoláckého technického vzdělání bez špetky vztahu k jazyku.

Marthas
Marthas 19.07.2016 v 13:26

To woodward. Předpokládám, že je tvůj synvec, též ID.. Jinak to beru jako bezpředmětné rýpání v něčem, co považuji za již vyřízené....-(

tenax
tenax 19.07.2016 v 19:32

V souvislosti s dnes založeným (a pravděpodobně rychle smazaným) "hádacím" vláknem Václav Havel mě napadlo, jestli by nebylo řešením zavést u autorů kromě komentářů i diskuzi, podobně jako je to u knih. Samozřejmě se zaškrtávacím políčkem, takže kdo by chtěl o některém konkrétním autorovi diskutovat, zaškrtl by si u něj políčko a měl by vystaráno. Ubylo by zde spousta zbytečných diskuzních vláken, kdy se někdo zamiluje do některého autora a okamžitě cítí potřebu se o to podělit se stejnými fanoušky/fanynkami a zakládá nová a nová diskuzní vlákna.
Ale nebijte mě, je to jen nápad, netrvám na něm a ani ho nebudu vášnivě obhajovat.

Richie1
Richie1 19.07.2016 v 20:12

Tenax: souhlas

tenax
tenax 19.07.2016 v 21:25

binysek - to asi ano, ale tam ať si ti zaangažovaní pomlaskávají blahem nebo se fackují, to nám ostatním může být šumafuk. Ale takhle je už o strach otevřít tady JAKOUKOLIV diskuzi, aby se z ní nevyřinulo nějaké bahno.

LordSnape
LordSnape 19.07.2016 v 23:35

Právě provádím poprvé archivaci konverzací. Otázky pro rýpaly tedy zní: Dá se smazat archív? Budou se konverzace řadit za sebe? :-D

Text příspěvku byl upraven 19.07.16 v 23:41

LordSnape
LordSnape 20.07.2016 v 12:22

Osobně nechápu tu archivaci. K čemu to Danovi je? Už je to tady jak na FB, kde se všechno zálohuje a posílá k analýze... Tam se mimochodem dají archivované zprávy mazat.

Richie1
Richie1 02.08.2016 v 22:49

To mazání zpráv mi také chybí. Nějak nechápu, proč to teď není zavedené.

Medunkavera
Medunkavera 03.08.2016 v 08:05

Dobré ráno. Prosím Vás, je možné zase ty zprávy dostat z archivu ven?

Naias
Naias 03.08.2016 v 09:05

Citujem Dana: „Konverzace bude v archivu do té doby, dokud vám opět daný uživatel nenapíše (nebo vy jemu).“



Vložit příspěvek