Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


jarkamet
jarkamet 12.08.2016 v 09:41

Tak já se tedy taky dávám na stranu těch, co by byli rádi za původní "zprávy". Nikde nevidím "Nepřečtené", nikde se nedá vyhledávat. Je to úžasně nepřehledné a matoucí. Doufám, že se to změní, nebo aspoň dát na výběr.

LordSnape
LordSnape 12.08.2016 v 21:24

@jarkamet Toho se dle mě už nedočkáme. A mázání také ne. Já k tomuto dni konečně nasoukal do archivu 438 konverzací, které buď nejsou aktivní nebo byly čistě účelové jako bazar atd.

Steve
Steve 14.08.2016 v 12:45

Dobrý den, v položce Přidat do mých knih, bych rád uvítal položku z knihovny. Pokuď je v profilu, či jinde se vyskytuje tato položka, můžete mi poradit,jelikož jí nemohu najít

S pozdravem Steve

LordSnape
LordSnape 14.08.2016 v 12:48

@Steve Tomu nějak nerozumím. Je tam možnost přidat do knihotéky. Myslíte jako ucelený oddíl, že máte knížku půjčenou z knihovny veřejné? To je docela jedno, protože se tady nerozlišuje, odkud knížka je. Buď ji člověk má nebo ne. Buď ji čte anebo se chystá. Nezáleží zdali od kamaráda či odjinud. Je tu ale možnost vytvořit si svůj vlastní seznam dle jakýchkoliv parametrů a to buď beřejný či soukromý.

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 12:49

Steve
Steve 14.08.2016 v 13:04

LordSnape Mám na mysli ucílený oddíl názvem z knihovny tato položka by byla něco jako čtenářské konto.Děkuji za postřěhy , či náměty.

LordSnape
LordSnape 14.08.2016 v 13:13

@Steve Podle mě je to zbytečné, když si můžete v tomto případě právě vytvořit onen seznam. :-)


Steve
Steve 14.08.2016 v 13:21

Do vlastního seznamu si dám název knihy, ale bez odkazu na stránku té knížky. Vidím jen název knihy, ale nikoliv obálku. No,nic. Do profilu (Právě čtené knihy (2) náhážu knihy, co mám půjčené z knihovny, či od kamaráda.Budu mít přehled , jaké mám půjčené knihy. Dík názor:-)

LordSnape
LordSnape 14.08.2016 v 13:22

Někdo k tomuhle účelu používá třeba knihotéku anebo chystám se číst, kam dává vyloženě jen knihy, které má doma a připravené na čtení.

Steve
Steve 14.08.2016 v 13:34

Knihotéka u mě zplňuje : knížky,které mám doma.Každý to může mít jinak. Položku chystám se číst mohu použit, ale když tam nahážu 100 knížek, pak mám najít knihy z knihovny, takto už je asi lepší jít na čtenářské konto v knihovně a vyhledat třeba 5 knih. :-)

LordSnape
LordSnape 14.08.2016 v 13:39

Já mám knížky z knihovny třeba na zvláštní poličce, kam jiné nedávám. Tohle podle mě není o webu, ale o pořádku doma. Ale to je jedno.

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 13:40

Steve
Steve 14.08.2016 v 13:45

Když máš knihy půjčené pro rodinu, tak se ten seznam knih hodí. Můžu si půjčit 10 knih, ale z toho 3 knihy jsou na poličce :-))

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 14:39

Azizi
Azizi 14.08.2016 v 13:48

Steve: Profil - Vlastní seznamy - Vytvořit seznam - název seznamu: "z knihovny"
Budeš to mať také isté, ako zoznam knihotéka :) S názvom knihy, obálkou, prepojením na profil tej knihy atď. Je to úplne to isté.

Napr. takto vyzerá môj zoznam Fantasy & sci-fi (knižky tam mám aj s obálkami a prepojením na ich profil).
http://www.databazeknih.cz/seznamy/azizi-1737/fantasy-sci-fi-1573

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 13:53

LordSnape
LordSnape 14.08.2016 v 14:12

Však já už tady ten seznam nabízel. :-) Ale sám žádný nemám, takže nevím, jak funguje. Očividně ale dobře.

Azizi
Azizi 14.08.2016 v 14:21

LordSnape: Však ja viem, ale ste to potom nechali tak, tak mi nedalo sa do toho tiež nezapojiť :D
Inak ešte doplním, že knižky do vlastných zoznamov sa pridávajú úplne rovnako ako do tých ostatných. Čiže treba rozkliknúť profil knihy, kliknúť na "přidat do mých knih" a tam zvoliť "z knihovny".

Súkromné zoznamy sú úplne perfektná funkcia :) Ale verejné nepoužívam ani ja. To už sú podľa mňa oveľa lepšie štítky.

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 14:22

LordSnape
LordSnape 14.08.2016 v 14:23

@Azizi Ale tenhle je veřejný ne? Soukromý by pak enbyl vidět, jestli se nemýlím. Štítky jsou fajn, ale u některých knih jsou některé vážně spíše fail.

Azizi
Azizi 14.08.2016 v 14:27

LordSnape: Nie, ja nemám žiaden verejný zoznam :) Len som si pomýlila slovko. Sú dva typy, osobný (ten je vidieť iba v profile užívateľa - to sú tie moje) a verejný, ten sa zobrazuje aj v hornej lište pod kolonkou "seznamy".

Nevravím, že štítky sú ideálne, ale sú určite oveľa užitočnejšie, ako verejné zoznamy.

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 14:27

Marthas
Marthas 14.08.2016 v 14:30

To LordSnape: Veřejný se liší pouze tím, že je viditelný v rubrice seznamy a soukromý: z něj je přístup pouze skrz profil ale kýmkoliv, kdo si to rozcvakne.-) Tolik asi k té soukromosti...

To Steeve. Jinak já si ty knihy, co chci přečíst dávám do Chci si koupit, a ty co mám doma do Chystám se číst, též mi tam něco chybí...

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 14:33

Steve
Steve 14.08.2016 v 14:56

Marthas: Dobrý nápad, budu asi používat kolonku Chci si koupit,mám tam zatím 2 knihy. Ale Přidat do mých knih kolonku z knihovny nebo půjčeno by se hodila :-.)

LordSnape Marthas Azizi :Děkuji za postřehy a přípomínky též děkuji za pomoc. :-) Steve

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 15:13

Azizi
Azizi 14.08.2016 v 15:10

Nie je za čo :) Mne tu napr. dlho veľmi chýbal zoznam "zaujalo ma", ale teraz, keď už je tu možnosť vytvárať si vlastné, tak nie je problém.

Ešte poradím, že ak si budeš chcieť spraviť akékoľvek poznámky týkajúce sa kníh, môžeš použiť sekciu "články". Vytvoríš si článok na poznámky, nezverejníš ho a všetko, čo si tam potom vložíš, budeš vidieť iba ty :)

LordSnape
LordSnape 14.08.2016 v 15:25

@Marthas & Steve nechápu, že vám v tolika možnostech pořád něco chybí... Jako pochopím, když tu nebyly seznamy, ale teď... Jak řekla Azizi, je to dnes už jednoduché, páč si můžeš vytvořit seznam na cokoliv.

Hm, tomu říkám soukromý seznam. :-D

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 15:27

Steve
Steve 14.08.2016 v 15:28

LordSnape: To nevíš, že člověk bude vždycky nespokojený a pořád bude vždy něco chybět :-)

Marthas
Marthas 14.08.2016 v 15:41

To LordSnape: Já mám tři seznamy z toho dva osobní a jeden veřejný a vadí mi na nich, jak se řadí a to dle abecedy a ne podle toho, kdy jsem to přidala... Vždyť říkám, že je to sranda.-)
To Steve: Trefa.-)
To Azizi: Ještě štěstí, že si nepíšu poznámky z knih, představa, že se někdo nabourá do mýho profilu a přečte si mý myšlenky, by mě děsila ...

Steve
Steve 14.08.2016 v 16:00

Dotaz : Mohu nahodi knihu, která bude mít polský nebo anglický název ? Nebo to musí být vyloženě CZ , či SK název knihy ? Děkuji za odpověď. Steve

kní
kní 14.08.2016 v 16:02

čééésky (slovensky) only, Steve

Marthas
Marthas 14.08.2016 v 16:08

To Steve: Pokud kniha ještě nevyšla, setkala jsem se ze začátku i s knihama, co měli aj název, ale myslím, že při vkládání už je ta hláška opravená a nemělo by se stávat, že někdo přidá knihu, která ještě nemá ani český název, i když je třeba už známo přibližné datum vydání...



Vložit příspěvek