Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Steve
Steve 14.08.2016 v 16:17

Kní OK, dík:-)

Marthas Konkrétní dotaz mám zde. Jedná se o autora Jonathan Kellerman ze série Alex Delaware.
http://www.databazeknih.cz/diskuze/chyby-na-webu-6/uz-vyslo-860/str-1#new

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 16:18

pobijecmuch
pobijecmuch 14.08.2016 v 16:19

Marthas - pořád se tu najdou "odborníci", kteří neznají (nebo nechtějí znát) nápovědu a podmínky vkládání knih na DK. Nováčkům se někdy nedivím, ale jsou tu déle registrovaní, kteří sem vkládají zahraniční vydání opakovaně.

Marthas
Marthas 14.08.2016 v 16:25

To Steve: Pokud ti nepomůže google, tak neporadím ani já.-)

To pobijecmuch: Ono je to s tím nováčkovstvím relativní, někteří třeba nějakou dobu spali než začali být aktivní...

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 16:33

LordSnape
LordSnape 14.08.2016 v 16:28

@Steve Tak to musíš buď přes Google, jinou databázi (CBDB ale může mít i anglická vydání) anebo fond Národní knihovny. Nejsme chodící encyklopedie a máme stejné informační zdroje jako ty.

Steve
Steve 14.08.2016 v 16:29

Raději se zeptat, než udělat chybu a přidělat zbytečnou práci navíc moderátorům. Samozřejmě, když si přečteme nápovědu, nebudeme se blbě ptát. To je fakt :-))

Marthas
Marthas 14.08.2016 v 16:33

To Steve: Nějak tak...
U Domina vyšlo toto http://www.dominoknihy.cz/autori/jonathan-kellerman Jinak nevím, můžeš si to v tom najít, pokud umíš lépe anglicky než já...


pobijecmuch
pobijecmuch 14.08.2016 v 16:43

Steve - odpověď máš v příslušném vlákně.

Steve
Steve 14.08.2016 v 16:43

Tyhle knihy chybí v českém nebo slovenském jazyce. Jinak autor J.K .už nevychází u nakladatelstvi DOMINO.
Time Bomb (1990) č.5
Private Eyes (1992)
The Web (1996)
Survival of the Fittest (1997) č.12
LEGENDA
série Alex Delaware č.
http://www.databazeknih.cz/autori/jonathan-kellerman-2051
https://www.amazon.com/gp/bookseries/B00F2C1ZKA/ref=dp_st_0345540212

siena
siena 14.08.2016 v 16:44

"...Nevravím, že štítky sú ideálne, ale sú určite oveľa užitočnejšie, ako verejné zoznamy...."
Azizi, jen bych měla k tomu malou poznámku. Právě i díky těmto "neužitočným" seznamům byla spousta knih oštítkována. Řekla bych, že by bylo dobré i na toto pamatovat a ne se do nich pouze "trefovat"...

Text příspěvku byl upraven 14.08.16 v 17:23

pobijecmuch
pobijecmuch 14.08.2016 v 16:44

Steve - nebyly vydány v cz-sk.

Azizi
Azizi 18.08.2016 v 12:40

Marthas: Nemyslela som len poznámky ku knihám, ale akékoľvek poznámky týkajúce sa literatúry. Mala som dôvod to Steve-mu poradiť a dokonca mi napísal správu, že mu to pomohlo, čo ma veľmi teší :) Myslím, že DK má množstvo skvelých funkcií, o ktorých možno niektorí užívatelia ani netušia.

siena: Tak ale v zásade je jedno, či štítok ku knihe niekto vloží rovno, alebo ju najskôr vloží do nejakého zoznamu. Je ale pravda, že vzhľadom k tomu, že verejné zoznamy sú pravdepodobne stále hojne využívané, tak asi pre mnoho užívateľov zmysel majú, aj keď ho ja možno sama nevidím. A to je dôležité. Jediné, čo je mi trochu ľúto, že štítky sú narozdiel od zoznamov posunuté dosť do úzadia a preto je možné, že si ich noví užívatelia možno ani nevšimnú. Keď som ale nedávno tie zoznamy rozklikla, bola okrem iného napravo aj kolonka štítky, čo ma celkom potešilo. Aj tak by som to síce vymenila, aby sa štítky zobrazili hneď po rozkliknutí zoznamov, ale tak to už je môj problém :D

Text příspěvku byl upraven 18.08.16 v 12:46

siena
siena 18.08.2016 v 13:16

Azizi, tou mou poznámkou jsem chtěla říct, že si nejprve autor seznamu musel dát velkou práci, než se mu podařilo shromáždit knihy, dle nějakého klíče, ke kterým vzápětí potom přidal štítek. Ráda bych připomněla, že v době, kdy tu seznamy vznikaly, štítky rozšířené nebyly a u knih chyběly. A odkaz na štítky je hned na titulní straně DK...

Text příspěvku byl upraven 18.08.16 v 13:20

Azizi
Azizi 18.08.2016 v 13:50

Tak ale mohol ich zoraďovať rovno do toho "štítkového" zoznamu napríklad. Alebo si ho vytvoriť neverejne a následne povkladať tie štítky. Ako aby to nevyznelo zle, ja nie som proti zoznamom, podľa mňa je to jedna z najlepších funkcií, sama som si ich niekoľko spravila. Ale oveľa väčší význam, čo sa zverejňovania týka, vidím v zoznamoch štítkov. Ako som ale písala, mnohým užívateľom prídu verejné zoznamy asi užitočné, nie všetci sme rovnakí a nie všetkým nám vyhovuje to isté. Len teda ako som písala, štítky sú oproti nim dosť posunuté do úzadia. Ja už som kedysi navrhovala, aby sa "Seznamy" so štítkami vymenili takým spôsobom, že "Štítky" by boli v hornej lište (čiže neustále viditeľné) a "Seznamy" tam dole ako spomínaš. Pretože trebárs ja obvykle úvodnú stánku nezvyknem skrolovať nadol. A aj noví užívatelia by si podľa mňa štítky všimli skôr, ak by boli v hlavnej lište.

Vzhľadom ale k tomu, ako som už písala, že súčasné poňatie zoznamov neobsahuje iba verejné zoznamy kníh, ale aj štítky, E-knihy, pokročilé vyhľadávanie, tak je to teraz podľa mňa už celkom OK :) Stále sa mi tie štítky ako jedna z najdôležitejších funkcií zdajú trochu málo viditeľné, ale v podstate teraz vďaka tomu celkovému konceptu mi to už tak nevadí.

Text příspěvku byl upraven 18.08.16 v 13:55

elfos
elfos 19.08.2016 v 12:34

Mám radost a moc děkuji, Dane, že u zpráv přibyl křížek pro smazání zprávy. Super, moc díky. :-)

Richie1
Richie1 19.08.2016 v 17:48

No sláva! :-)
Na možnost mazání zpráv se čekalo dlouho, už jsem v to pomalu nevěřil. Jsem rád, že jsme se nakonec dočkali, díky. :-)

LordSnape
LordSnape 19.08.2016 v 18:05

Akorát bych rád, aby se dala najednou smáznout i celá konverzace. Mazat to po zprávách? Fakt nééé. :-D

Marthas
Marthas 20.08.2016 v 14:53

Toutou cestou bych chtěla "poděkovat" adminovi, že zrušil neutrální hodnocení, právě jsem musela jedno z mnou udělených hodnocení smáznout, protože uživatel rozhodně nebyl na pozitivně hodnocený obchod a bohužel ani na negativ... A hlavně za jeho nápad, že každý neutrálně hodnocený obchod je vlastně kladný... To k transparenci webu jistě přispěje... Všem kdo, kdy dali neutrál, doporučuji zkontrolovat bazar bo to nebylo příliš používáno, bylo to zrušeno a nahrazeno automaticky pozitivem...
Jistě k tomu přispěje i nahrazení palce anglickým souslovím thumb up nebo thumb down, kdo neumí anglicky určitě tomu dobře porozumí.-/

Text příspěvku byl upraven 20.08.16 v 14:57

woodward
woodward 20.08.2016 v 17:10

Já nápad nemám, ale mám dotaz: zmizení zvonečku, nad kterým se rozsvěcují zelená čísílka s upozorněními patří k nápadům na vylepšení webu? No,... fakt nevím, jestli zrovna to byl ten nejnaléhavější počin...

Marthas
Marthas 20.08.2016 v 17:13

To woodward: Jak to myslíš, já tam ten zvonek furt mám.-) Spíš postrádám jiné věci:-/

woodward
woodward 20.08.2016 v 17:15

tak to jsem asi předmětem jakési diskriminace. mně ten zvonek zmizel :-(

LordSnape
LordSnape 20.08.2016 v 17:21

@woodward Vymazat cookies, historii prohlížeče, restartovat jej.

siena
siena 20.08.2016 v 17:25

Možná je to jen mým zastaralým nastavením, ale mně se nevidí moc šťastné, že je nyní rozhozená závorka s počty pozitivních a negativních hodnocení. A co už jen technikou nejspíše nebude, že nyní zmizelo upozornění Pozitivní/negativní, které předcházelo slovnímu ohodnocení. Přehlednosti to nepomohlo, naopak. Když si připomenu diskuzi, která tu proběhla před nedávnem, co některé uživatele vede k negativnímu hodnocení, tak mi přišlo každé konkrétní hodnocení, takto uvedené, pro "obchodování" více napomáhající...

Text příspěvku byl upraven 20.08.16 v 17:26

bh69
bh69 28.08.2016 v 21:07

Abych zjistil zda knihu mam zarazenou, musim najet na odkaz, aby se vyklopilo okno s checkboxy. Bylo by fajn mit informaci o zarazeni do knihoteky zobrazenu rovnou (stacila by nejaka ikona)

bh69
bh69 28.08.2016 v 21:09

Co mi hodne chybi je rozliseni papirovych a elektronickych knih - ted je mam v knihotece "na jedne hromade" a je v tom binec, nemam moznost zobrazit si seznam papirovych a seznam e-knih zvlast (tato informace by se pak mela i exportovat).

LordSnape
LordSnape 28.08.2016 v 21:14

@bh69 Hm, ten druhý nápad není vůbec špatný.



Vložit příspěvek