Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


v3v3
v3v3 30.09.2016 v 11:55

Je fakt, že by to mělo význam jen u čtenářů, kteří se navzájem podle přezdívek "znají"

Naias
Naias 30.09.2016 v 11:59

Podľa mňa na to stačí dať knihu do Doporučených, kto chce, môže si pri knihe pozrieť, koľko užívateľov má danú knihu v Doporučených. Ja by som teda nebola zvedavá na to, aby mi ľudia odobrovali moje rozhodnutie si knihu prečítať.

pobijecmuch
pobijecmuch 30.09.2016 v 12:02

Souhlasím s tsal. U každé knihy je možnost si najít kolik čtenářů ji má přečteno, kolik jich ji právě čte, atd. Nějaké hlasování stejně nikdy neplní účel.

LordSnape
LordSnape 03.10.2016 v 21:08

No, ty přemístěné palce jsou trochu nepřehledné na můj vkus. Předtím to bylo lepší.

Ale mám návrh, zdali by to šlo. Když mám knihu ve čtených na přelomu dvou měsíců. Třeba je v rozečtených od 26.9. a dočtu ji 5.10., tak se tam objeví tato dvě data jako v případě jednoho měsíce stejného neobjeví, ale jen září - říjen. Vím, je to maličkost a rejpavá, ale pro mě je to docela důležité. Takto vypadá, že jsem to četl dva měsíce. Samozřejmě mě mohou uživatelé ubít argumenty, že když kliknu na kolečko a dám upravit datum, objeví se to. Jenže to není to samé, jako když to jen procházím v přečtených a koukám, co jsem kdy a jak dlouho četl.

Text příspěvku byl upraven 03.10.16 v 21:09

Rade
Rade 05.10.2016 v 10:51

Nešla by ta čísla s palci aspoň trochu zvýraznit ? Bohužel na Databázi se nepohybují jen bystrozrací a já ta tenoučká čísílka sotva vidím. Přesunu palců taky moc nerozumím, ale asi se dá zvyknout... Naopak docela chválím, že když udělím palec, neobjeví se mi jako dřív u komentáře "už se mi to nelíbí", což mě zprvu dost mátlo.

Koka
Koka 05.10.2016 v 10:57

Rade - mnozí jsem už to téma nastolili ve vlákně Otázky. A nic - provozovatel DK námitky neslyší, nebo slyší, ale nevyslyší.
A na téma "už se mi to nelíbí" - mě zas tato funkce docela chybí, neboť jen díky těm slovům jsem věděla, že jsem takto označenému komentáři kdysi dala palec. Teď to už vůbec nemám jak zjistit.


Medunkavera
Medunkavera 05.10.2016 v 11:14

Hmm, teď jsem na to koukala a opravdu: u té knihy, u které jsem dala palec - prostě jsem ji ohodnotila - tak tam chybí ta hláška: "už se mi to nelíbí." No . . . změny jsou změny. Musíme si na to zvyknout.

Rade
Rade 05.10.2016 v 11:15

Dá se to poznat. Ten palec je u komentáře, který jsem opalcovala, barevně zvýrazněný. Ale uznávám, je to dost nenápadné. Znova říkám, nic pro nás nebystrozraké... :-(

elfos
elfos 05.10.2016 v 13:26

Mně se ta změna u palců líbí. Dřívejší "Už se mi to nelíbí" vypadalo u komentáře, který se mi líbí, divně. Teď je tam barevný palec, a když na něj ukážu myší, objeví se nápověda "Zrušit To se mi líbí", což je mnohem jasnější.

Rade
Rade 05.10.2016 v 14:20

Ano, že je pryč "už se mi to nelíbí" mě docela potěšilo. Jen by pro mě ty ikonky a hlavně čísla označující počet palců měly být výraznější.

tenax
tenax 05.10.2016 v 15:25

HURÁ - sLÁVA !!!
http://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu

pobijecmuch
pobijecmuch 05.10.2016 v 15:36

tenax - blahopřeji, vždyť ten nápad přišel od vás.

tenax
tenax 05.10.2016 v 15:46

pobijecmuch - to není podstatné, bylo nás víc, nebáli jsme se Dana nic :-))
Důležitá je realizace a ta byla na něm, takže jemu ještě jednou díky!

Avathar
Avathar 05.10.2016 v 15:56

tiež touto cestou ďakujem. myslím, že ide o rozumný krok.

pobijecmuch
pobijecmuch 05.10.2016 v 15:59

tenax - jsem také spokojený. Ale stejně si myslím, že by na ty přidané knihy bez ISBN se mohl občas někdo podívat. Dobře víme, že někteří uživatelé (ky) jsou sem na DK schopni přidat nejenom obsah svého blogu, ale i vstupenku na diskotéku, nebo i jídelní lístek.

tenax
tenax 05.10.2016 v 16:05

:-)) Však ano, to už bude věc těch nás uživatelů, kteří sledujeme nově vložené knihy, a moderátorů. V každém případě to bude obohacení informační hodnoty DK. A vvotto de.

R.E.M.
R.E.M. 05.10.2016 v 16:18

Skvělé. Jde o rozumné řešení a vzhledem k určitému chaosu ve vydávání knih a celkovému stavu knižního světa i o výborné ,neřkuli nejlepší možné, řešení pravidel.
Danovi (provozovateli) za to děkuji.
Stejně jako lidem, kteří přicházejí s nápady, jak zlepšit DK.

LordSnape
LordSnape 05.10.2016 v 16:28

Teď je to sice ofiko, ale šlo to i předtím úplně v pohodě. :-) Sám jsem v poslední době ale narazil takto na hromadu knih bez ISBN, které vyšly třeba před rokem a stejně ho tam neměly ani doplněné. Myslím si, že obyčejný uživatel si s tím hlavu lámat moc nebude zdali jde či nejde daný titul dohledat někde ve fondu.

R.E.M.
R.E.M. 05.10.2016 v 16:34

Rozdíl je v tom, že pokud kniha po r. 89 bez ISBN nebude dohledatelná v NK admin nebo moderátoři ji smažou.

pobijecmuch
pobijecmuch 05.10.2016 v 17:13

tenax - je dobré, že se dá vložit do knihy (bez ISBN) do rubriky ISBN přímo adresa na knihu v NK.

tenax
tenax 05.10.2016 v 17:24

pobijecmuch - vida, tak to je takový bonus pro ty svědomité a zodpovědné, který by bylo dobré využívat.

eraserhead
eraserhead 05.10.2016 v 17:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 05.10.2016 v 17:40

Jak psal eraserhead. I když mám NK jako autoritu, tak ani ona nemůže pokrýt vše, co tu vyšlo. Jasně, má povinnost katalogizovat povinné výtisky, ale těch pár % výchylek se vždy najde. Podle mě by spíše stačilo do pravidel napsat, že by stačil link na nějaký věrohodný zdroj, který uvádí údaje, že kniha skutečně vyšla. Samozřejmě chtít ISBN je dnes passé, když je to nepovinný údaj. Některé samovydání ho skutečně nemají.

Text příspěvku byl upraven 05.10.16 v 17:42

eraserhead
eraserhead 05.10.2016 v 17:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 05.10.2016 v 17:49

Protože ISBN bude u nás standardizováno až začátkem roku 90. A ano, uchovává i povinné výtisky a svazky, které vyšly i v letech minulých. Povinné výtisky byly uzákoněny v paragrafu o knihovnách, kde mimo jiné bylo, že každé město má mít veřejnou knihovnu. Byl obměněn a novelizován až v r. 95 a pak 2002.

Text příspěvku byl upraven 05.10.16 v 17:54



Vložit příspěvek