Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


R.E.M.
R.E.M. 06.10.2016 v 10:53

Koka: hm, zajímavý postřeh. Zaměřím na to pozornost až zas budu hledat něco přes NK. Já mám prozatím NK danou jako úplnější a systematičtější už kvůli povinným výtisků.

+Eraserhead: Nikoho jsem nenabádala, aby ohýbal hřbet apod. Ale zas nevidím důvod, abych neocenila to, co považuji za dobré nebo za dobrý směr. A zkritizovala to, co se mi nelíbí.
Bližší je mi něco vytvářet než být destruktivní.

Žádného Boha nevidím. Je tu majitel a provozovatel webu a skupina nadšenců, kteří dotvářejí web, ale je logické, že právo veta a nastavení pravidel má Dan.

R.E.M.
R.E.M. 06.10.2016 v 10:58

Eraserhead: Vážně bys chtěl, aby tu byl vložen kde jaký svázaný pokus o psaní, deníčky...? A vlastně ani nemusí být "pokus" svázaný, neboť mezi tzv. knihy patří i sešitová vydání.

eraserhead
eraserhead 06.10.2016 v 11:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 06.10.2016 v 11:01

eraserhead - nezlob se na mně, ale denně tady čtu od tebe jen spoustu kritiky. Zkus nám, zde napsat svůj návrh na podmínky - které knihy patří do databáze?

eraserhead
eraserhead 06.10.2016 v 11:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 06.10.2016 v 11:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


jelito
jelito 06.10.2016 v 11:14

A není to pravidlo knih po roce 1989 z toho důvodu, že dřív nebylo tak snadný si vydávat knihy pro sebe jak na běžícím pásu? že dneska v době internetu a toho, že má každej doma tiskárnu, může si vytvořit eknížku a byl by tu za chvíli v tom hokej?

LordSnape
LordSnape 06.10.2016 v 11:15

Moc se v tom šťouráte. Já ty pravidla třeba neberu až tak úplně jako nějaké dogma. Jsou tu, jinak by zavládl chaos a vymezují normu. Osobně když budu upozorněn na knihu bez ISBN, která není třeba ani ve fondu NK, obhájím si to. I kdybych to měl fotit a posílat emailem. Navíc i sám Dalajlama říká, že přední je se naučit pravidla, abychom je pak mohli přizpůsobit sobě. :-)

Ano, kniha by měla ofic. vyjít ať prostřednictvím nakladatele, agentury či samovydáním. ISBN je katalogizační a doporučený údaj, ne však povinný a proto se to dohledává v NK, páč je to matka knihoven, která ze zákona uchovává a dává k dispozici i seznamy povinných výtisků, což vyplývá ze zákona o knihovnách. Z toho tedy vyplývá, že když kniha skutečně nějakým způsobem vyšla v ČR či SK po roce 89, bude tam na 98%. Odchylky nechme stranou, ty se řeší individuálně. To je asi vše.

Text příspěvku byl upraven 06.10.16 v 11:21

R.E.M.
R.E.M. 06.10.2016 v 11:17

Eraserhead: Zopakuji otázku. Vážně bys chtěl, aby tu byly vložené všechny literární pokusy, deníčky, když budou splňovat definici (mimochodem taky nepřesnou) z tvého příspěvku?

A poznámka: Některá rozhodnutí, zákony nemají zpětnou platnost. Některé ani nemůžou mít.

eraserhead
eraserhead 06.10.2016 v 11:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 06.10.2016 v 11:20

eraserhead - díky, v té spoustě tvých příspěvků jsem to možná přehlédl nebo nečetl.
Podle tvojí formulace se tu tak knihy, ale přidávají, Knihy vydané do roku 1989 sem prakticky vložíš všechny. A knihy vydané po roce 1989 tu mají své omezení. A těch, které to nesplňují bude opravdu minimum.

jelito
jelito 06.10.2016 v 11:25

eraserhead - tak sem rovnou můžou bejt začít vkládaný i knihy v jiných jazycích ne? Spousta narcistů (a že jich je) by si pod svym jménem dávaly nesmyslně vymyšlený knihy a dám hlavu na špalek že by to z webu udělalo hokej. upřímně kolik procent knih, který bys tu chtěl mít a nesplŇujou současný pravidla se to tejká? Nebo když si teď natočíš na zahradě video a pojmenuješ ho Podzim, taky se ti ho podaří vložit na csfd?

eraserhead
eraserhead 06.10.2016 v 11:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 06.10.2016 v 11:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 06.10.2016 v 11:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 06.10.2016 v 11:34

@eraserhead Ale vždyť tu jsou knihy. Mraky knih. Včetně těch sraček, co by si asi nikdo nepřečetl a co vyšly někde v továrně v nákladu 100 ks. Ty pravidla jsou nicméně spíše takový mantinel, aby tady právě nebyly nějaké blogýsky z tiskárny sešité sešívačkou, co se tváří jako kniha. Nikdo tady tuším, ani já nemluvil o tom, že Dan rozhoduje jako nějaký smírčí soudce. Tak to není.

Jen jsem poukázal na fakt, že je sice dobré odstranit podmínku ISBN, ale podmínka právě s fondem NK není dokonalá a mohou se vyskytnout výjimky. Anebo chyby. Katalogizátoři nejsou dokonalí.

Text příspěvku byl upraven 06.10.16 v 11:35

pobijecmuch
pobijecmuch 06.10.2016 v 11:35

Osobně si myslím, že v elektronicky vydaných knihách je bordel. A to nejenom zde, ale hlavně u samotných prodejců, nebo vydavatelů knih. Pokud kniha vyjde elektronicky, tak každý formát musí mít svoje ISBN. Takže když tu narazím na právě vloženou e-knihu s jedním ISBN a třemi formáty, tak si řeknu, že je to špatně.

eraserhead
eraserhead 06.10.2016 v 11:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 06.10.2016 v 11:40

Eraserhead: Pojem "kniha" není jednotný. Co všechno se ještě vejde pod tento pojem není u všech identické.

Svazek - kniha deníčkových záznamů, blogů může být považovaná za knihu. Znám dokonce dvě takové, které se i prodávají v knihkupectví.

PS: Na literární pokusy, myslím, jsou specializované weby.

LordSnape
LordSnape 06.10.2016 v 11:44

@eraserhead Ty vole. Abych byl upřímný, ta debata mě nebaví. Já jsem po noční a jdu si lehnout. Připadá mi to jak diskuze z Novinek už. Máš na vše odpověď očividně. Pravidla i zákony všude mají díry, to je fakt. Každý právník ti to řekne. Tady tomu není jinak. Vylučuje asi tak 0,5 promile knih, což je teda tristní fakt.

Já si jen myslím, že to pravidlo je dobré, ale odvolávat se jen na zdroj jako NK je nesmysl. Může to mít třeba ve fondu lokální knihovna někde jen atd. Piedestal bych tu nestavěl. Jde o to, aby tu nebyla už zrušená plánovaná vydání bez ISBN atd. U nakl. XYZ to bylo celkem časté.

Jo, v e-knihách je bordel jako svině. Přidává je ale hlavně autor DK. Já je neřeším, jdou mimo mě. Ostatně je hatuju, kudy chodím. :-D

Text příspěvku byl upraven 06.10.16 v 11:45

pobijecmuch
pobijecmuch 06.10.2016 v 11:44

eraserhead - protože v Československu bylo ISBN zavedeno v roce 1989. Proto také máme se Slovenskem stejné počáteční číslo. Proto také majitel tohoto webu, podmínil vložení knihy vydané po roce 1989 vložením ISBN. A protože nakladatelé ISBN po roce 1989 nebrali vážně, tak jich u mnoha knih chybí.
Zkus se se svými dotazy obrátit přímo na NK, ona ti to třeba lépe vysvětlí.

R.E.M.
R.E.M. 06.10.2016 v 11:44

Tipuji, že větší motivací pro vložení "pokusu o knihu" bude vidět své jméno mezi autory, svou knihu vedle knih oceněných třeba nějakou cenou. Ty body bych viděla jako slabší motivaci.

eraserhead
eraserhead 06.10.2016 v 11:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pobijecmuch
pobijecmuch 06.10.2016 v 11:47

LordSnape - to jsme dva po noční, přesně jak píšeš ..... také nevím jak to už napsat.

Text příspěvku byl upraven 06.10.16 v 11:48

eraserhead
eraserhead 06.10.2016 v 11:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek