Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


kní
kní 30.08.2016 v 18:17

Ty zprávy nově ... no ... snažila jsem se dát tomu čas ... ale hodnotit kladně to nelze. Navíc jsem teď zjistila, že zmizely všechny starší zprávy - měla jsem tu pár krásných konverzací, např. s HTO - a je to všechno pryč. Bez varování.
Tedy i tady bohužel musím dát palec dolů.

Marthas
Marthas 30.08.2016 v 21:10

Nerada to komentuju ve světle posledních událostí, ale už jsem tu jednou psala, co takhle mazat neaktivní účty po nějaké době neaktivity a ne trestat aktivní uživatele za to, že tu stále ještě jsou, tedy pokud je důvodem mizejících zpráv nedostatek místa... Hodnocení už stejně budou brzy minuslostí, tak většinu z nich, co mi udělili jednorázoví uživatelé klidně oželím...
Stejně už to nemá smysl.-(

Dan
Dan 30.08.2016 v 22:24

to LordSnape: Kdysi tu ta možnost byla, ale nebyla využívaná...

to kní: Žádné zprávy by neměly mizet. Pokud nejsou vidět, musela jsi je v minulosti smazat.

to Marthas: Žádné uživatele netrestám a zprávy na serveru nezabírají skoro žádné místo. Stejně tak nebude hodnocení minulostí. Doporučuji přečíst znovu Novinky na webu.

Marthas
Marthas 30.08.2016 v 22:29

To danielson: Já si pravidelně čtu novinky na webu, já v tom mezery nemám ale odkazovat se na ně není vždy průkazné, protože se tam ty novinky někdy objevují i s denním zpožděním...
Jinak mne těší, že konečně vím, že zprávy nezabírají skoro žádné místo a proto, není nyní ani v budoucnosti nutnost přistupovat k takovému radikálnímu kroku.-)
Hodnocení minulostí jako by už bylo...

Jinak díky za reakci ...

Marthas

Text příspěvku byl upraven 30.08.16 v 22:32

Dan
Dan 30.08.2016 v 22:40

to Marthas: Odkazoval jsem na Novinky na webu kvůli nejnovější zprávě, která vše podrobně vysvětluje.

Jestli narážíš na ikonku ověřeného účtu, je to rozšíření, které má mimo omezení podvodníků navíc podpořit sílu hodnocení, a u nových uživatelů vypomoct buď jim (pokud s bazarem začínají a hodnoceních moc nemají) a nebo naopak kupcům, které nepřítomnost hodnocení i ikonky prodejce má odradit od platby předem a preferovat dobírku. Hodnocení je jinak stále velmi důležitý prvek a vždycky bude! Na tom se nic nezměnilo a nezmění.

Marthas
Marthas 30.08.2016 v 22:51

To danielson: Nebudu se, zde dohadovat o tom, co je to podrobně.-) Já mám o tom slově jinou představu... Jinak jsem ji četla už včera i s tím dodatkem...

Však uvidíme, jak se to vyvrbí, člověk se musí naučit čekat... PS: Ne, vždy je platba předem horší než dobírka, záleží na tom, zda narazíš na poctivce anebo podvodníka... Taky záleží na tom, zda máš předem platit 200 anebo 1000, v tom by se mělo rozlišovat... Koneckonců i při dobírce se může stát, že když si nedáváš pozor, převezmeš místo knih třeba cihly anebo noviny či co...
No, já měla pocit, že hodnocení už je prakticky k ničemu, díky, že jsi mne uklidnil...


kní
kní 31.08.2016 v 17:50

no jo, sakryš ... vždyť já si na jaře udělala v poště ... jarní úklid (když jsem zjistila, že všechny zprávy tu stále jsou - stačilo v profilu dotyčného kliknout na "poslat zprávu", věděla jsem, že tím o ně nepřijdu...) ... tak to je ... v prháji

poetree
poetree 31.08.2016 v 20:33

...jen tak mimochodem k mýtu o dobírce - dobírka opravdu není bezpečnější!! Je akorát dražší a může být rychlejší, pokud ji odesilatel pošle hned. Pokud Vás někdo chce podvést, tak podvede i tak - pošle vám cokoli jiného a bezcenného a Vy to prostě zjistíte až po zaplacení a rozbalení.... takže buďto věříte anebo ne = dobírka není řešení.. a kdo se bojí, nesmí do lesa, že.

reader.007
reader.007 31.08.2016 v 20:39

Obecně vzato je zpoplatnění místního bazaru asi stejné řešení, jako kdyby někdo vybíral poplatky za nástěnku v supermarketu, kde lidé umisťují papírky prodám/koupím (použité věci). Ale někteří místní uživatelé z toho mají radost, protože tak získávají pocit "že se něco řeší". Zdá se, že každá doba potřebuje a má své odpustky :-)

LordSnape
LordSnape 31.08.2016 v 21:24

Můžete prosím ty pindy na bazar přesunout do toho hnoj vlákna "zpoplatněný bazar" a nespamovat tady, prosím?

@Dan Udivuje mě, to filtrování nikdo nevyužil, když jsou teď e-booky tak populární.

Text příspěvku byl upraven 31.08.16 v 21:25

pobijecmuch
pobijecmuch 01.09.2016 v 08:50

Take jsem pro, aby se bazar uz tu konecne prestal resit. Budu se opakovat porad dokola. Tento web ma sveho majitele a ten si s nim muze delat co chce.

R.E.M.
R.E.M. 01.09.2016 v 09:20

Nikdo nezpochybňuje, že web má majitele. Web má ale také diskuzi, ve které mohou uživatelé sdělovat své názory, diskutovat, dávat nápady a návrhy, obzvlášť když ty příspěvky jsou slušné - na rozdíl od příspěvků jiných uživatelů (pobijecemuch nemám na mysli), jejichž velmi často vulgární, agresívní a druhé zesměšňující projev by se lépe vyjímal v kanalizaci než na DK. To by také zkultivovalo - zlepšilo web.

LordSnape
LordSnape 01.09.2016 v 09:38

@R.E.M. Hahaha. Vzhledem k tomu, že jsem diskutoval s člověkem, který uměl jen plivat jed kolem sebe a měl potřebu si pomáhat mnimálně jedním dalším účtem tady, který Dan musel pak bloknout, nic bych na svém postoji neměnil. To je rozdíl mezi mnou a většinou. Já si aspoň za tím stojím a mám názory pevné. Jednou mi za to ještě poděkujete, protože si diskuze teď tak strašně oddychla, když už tady není nikdo, kdo by chodil do každého vlákna a dělal, jak tomu rozumí, útočil a urážel pod maskou vychovanosti všechny ostatní. Navíc nemám rád, když někdo netvrdí pravdu a i po předložení platných důkazů a argumentů mele svoji, jako by byl vědma, viz. diskuze o Tibetském buddhismu. Jestli to nevidíš, sundej si ty blbý klapky z očí a běž se podívat třeba do diskuze "Filosofování pod starým mohutným dubem" a pak se můžeš do mě zase navážet. web s eteď zlepšil a zkultivoval. Odejdou bazaristi a mudrci. Já pak nemám potřebu být hrubý a pejorativní.

Text příspěvku byl upraven 01.09.16 v 09:43

R.E.M.
R.E.M. 01.09.2016 v 10:00

Lordsnape: Ty i binysek považujete jen svůj názor a argumenty za správné. A urážlivé, agresívní reakce máš na více lidí - viz tvůj komentář o "pindech" uživatelek, kterým záleží na skutečně bezpečnějším bazaru. Takže ty se nenavážej do druhých, moje kritika byla až druhotná.
Možná by nebylo marné, kdybys radu o sundání klapek z očí věnoval sobě.

LordSnape
LordSnape 01.09.2016 v 10:34

Jen jsem vás požádal, abyste tohle řešily v příslušném vlákně, kam to také patří, ale očividně budeš zabržděná. Požádal jsem vás a ještě jsem použil slovíčko "prosím". Je mi líto, že to celé nevidíš v těch širších souvislostech, ale čekal jsem to u pár lidí. Pak jsou tu uživatelé, kteří mi třeba vyjádřili podporu a s nimiž jsem pak vedl debatu o širších aktivitách oné uživatelky. Minimálně o třetině jsem ani neměl tušení. Tohle nebylo urážlivé ale jen trochu přímější. Až tě budu urážet, poznáš to.

Já umím uznat chybu, ostatně jsem to udělal už několikrát, když jsme se s někým dohadovali. Ta změna bazaru není učitě po chuti všem a bylo jasné, že to rozdělí uživatele. Překvapila mě reakce na neziskovky... To byla docela sranda. Ale tak se konečně ukázalo, kdo a za jakým účelem sem chodí a kdo si toho profilu tady váží nebo je pro něj jen jakýmsi nástrojem.

Text příspěvku byl upraven 01.09.16 v 10:36

Richie1
Richie1 01.09.2016 v 12:47

LordSnape: myslím, že by skutečně bylo dobré, kdybys svůj slovník poněkud zkulturnil. A nejen to - mohl by ses i méně navážet do každého, kdo neodpovídá tvému standardu diskutujícího na fóru.

LordSnape
LordSnape 01.09.2016 v 12:57

@Richie1 Ty ses také musel ozvat co. Víš co? Jdi a podívej se tady na ten můj post a pak jdi do diskuze o bazaru a podívej se laskavě, co jsem tam napsal jako první věc. Vyjádřil jsem svůj názor na danou věc a vznesl dva dotazy. Úplně normálně a klasicky slušně. Tady jsem jen požádal dané osoby, aby to směrovaly jinam, protože tu se mají řešit nápady na web a ne furt dokolečka jen bazar. Všiml sis slovíčka prosím? Pak se z toho stává klasická shitstorm. Je mi úplně jedno, jak se chováte vy doma anebo tady. Své mravokárectví si ale nechte. binysek a jejích x alter eg je pryč, takže už to tady může být zas v pohodě.

Text příspěvku byl upraven 01.09.16 v 12:59

Atuin
Atuin 01.09.2016 v 15:58

Jen tak na okraj...Dan je člověk, který musí mít nervy ze železa, protože jinak to nevidím. Upřímně ho za tu toleranci dost obdivuji.

lenka_b
lenka_b 08.09.2016 v 14:17

K ověřeným bankovním účtům - když už je ověřený bankovní účet, nestálo by za to mít někde nějakou možnost při domluvení prodeje umožnit přístup k číslu bankovního účtu uloženém na portálu? Když ho musím vypisovat do zprávy, nedává mi to ověření moc smysl.

lenka_b
lenka_b 08.09.2016 v 15:38

A ještě jedna věc mě napadá - při mazání nabízené knihy z bazaru bych vedle možnosti ano, obchod proběhl a ne, sešlo z něj uvítala ještě 3. možnost jako jiný důvod - když si někdo prodej knihy rozmyslí, prodá ji jinde či někomu daruje.

Medunkavera
Medunkavera 13.09.2016 v 11:22

Jako . . . ne že by mě to rozčilovalo, ale spíš se divím, že někoho rozčílí, že inzerovaná kniha už není k dispozici. Je už prostě prodaná.
Už se mi stalo nes - čí - sl - ně - krát, že mi na otázku: "Prosím Vás, je kniha ještě k dispozici? Mohu si ji koupit?"
Tak se mi dostalo odpovědi: "Ne. Promiňte, knihu jsem dnes prodal, (nebo prodala.)"
No . . . a co jako . . . tak kniha už není a co jako... Tak napíši jinému prodejci, né?

LordSnape
LordSnape 24.09.2016 v 21:05

Díky za zpřehlednění grafiky záložek u knih. Konečně vidím, které jsou aktivní (kde je obsah) a jaká je zakliklá. :-)

Mauri
Mauri 27.09.2016 v 19:40

Je to mimo řešený bazar....
Ale co se vylepšování webu týče, já osobně bych uvítala ikonu re-readingu ,např. v seznamu přečtených knih. K některým knížkám se ráda vracím a už ztrácím přehled kolikrát sem je vlastně četla..:))
(Omlouvám se, pokud sem někde tuto možnost přehlédla)

Naias
Naias 27.09.2016 v 20:45

Také veci si ja píšem do poznámky. Tam si môžem napísať, čo mi napadne.

v3v3
v3v3 30.09.2016 v 11:49

Myslím, že by byla fajn funkce jakéhosi hlasování v seznamech Chystám se číst. Fungovalo by to tak, že když se podívám na cizí seznam zamýšleného čtení, u knih, které jsem četla a připadá mi, že stojí za to, bych přidala hlas. Dotyčný by pak viděl, že mu četbu některé knihy doporučuje vícero čtenářů.



Vložit příspěvek