Vzhled stránek DK

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


siena
siena 06.05.2019 v 13:17

Oprava...Zase si příště budu dávat pozor, co si přeju...Tak dlouho jsem psala, aby recenze/blogy nebyly zahrnuty pod Novinky, až se přeřadily do Komunity...co na to říct?!?

Naias
Naias 06.05.2019 v 13:19

Hanka: komunita – nové komentáře – blogy.
https://www.databazeknih.cz/nejnovejsi-komentare?typ=blogs

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 06.05.2019 v 13:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 06.05.2019 v 13:21

Naias, ale tam nejsou nové komentáře k blogům. Tam jsou jen samotné blogy. Zmizely nové komentáře nejen k blogům, ale i k recenzím a k autorům!!! A ke knihám se počet zredukoval...Zmizely seznamy štítků...

Text příspěvku byl upraven 06.05.19 v 13:24

Naias
Naias 06.05.2019 v 13:23

Sú. Po kliknutí na Komunitu treba kliknúť na Nové komentáře a až potom na Blogy.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 06.05.2019 v 13:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


siena
siena 06.05.2019 v 13:25

Aha...děkuji. Opět něco, co každého hned napadne...

Naias
Naias 06.05.2019 v 13:27

Populární štítky sú na titulnej strane. Po kliknutí na "štítky" sa zobrazia všetky.
Ak niečo nebudeš vedieť nájsť, siena, s dôverou sa na mňa obráť.

Lukasitch
Lukasitch 06.05.2019 v 13:33

Neměly by být populární knihy, když jsou odvislé od nejzobrazovanějších knih uživatelů, být vidět také jen v záložce Komunita? Na hlavní straně ať jsou jen novinky.

siena
siena 06.05.2019 v 15:07

Naias, díky za nabídnutou pomoc a doprovod změnami...

Text příspěvku byl upraven 06.05.19 v 15:13

Lector
Lector 06.05.2019 v 16:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 06.05.2019 v 16:49

Nebyla bych si tak zcela jista, zda je to ještě pořád Danova hra. Myslím, že karty míchá už někdo jiný.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.05.2019 v 16:52

Ale ono nic nezmizelo! Jenom se to přesunulo. A z přehlednila home page. Kdo nechce nic pozitivního vidět, navádět ho nebudu. Stačí se trocrhi proklikat, pohrát si tady a máte to. Místo dávání energie do psaní komentářů, jak je všechno zase blbě a změny bů, tak už to máte dávno prošlý. Nebo není vážně žádné pozitivum? Hum, asi ne...

Jacck
Jacck 06.05.2019 v 16:58

úvodní stránka DK mi přijde celkem nehezká a nepřehledná, proto na ni prakticky nechodím. V záložkách na DK mám daný přímo svůj profil, takže skočím rovnou tam a na hlavní stránku zavítám jednou za uherský rok. Za nejvíc negativní změnu tady vnímám to, že odkaz na blogy a recenze zmizel z lišty nahoře. A většina těch nekonečných změn tady mi přijde naprosto zbytečná, prakticky nic dobrého nepřináší

Text příspěvku byl upraven 06.05.19 v 16:58

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 06.05.2019 v 17:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.05.2019 v 17:09

Hanka_Bohmova: zpomalte, ok?
Už mám plný zuby toho, jak se po každé změně objeví zase ty stejný nicky, jak je všechno hnusný. Co se nadechnout, rozhlédnout kolem a zpomalit? Uvidíte, že ta černá díra není tak černá. Buďte pozitivní!
(K tomuhle tématu jsem plánovala poslední příspěvek, ten mám rozepsaný ve vedlejší záložce. Ještě ho sem dám, ale potom mizim. Klidně se tady poperte a házejte po sobě ty svoje oblíbené kýble negace. To vám všem tady jde perfektně. Vždyť to máte taky dobře natrénováno!)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.05.2019 v 17:09

Takže, ať se trochu zlepší nálada. Super je, že teď vidím nejenom poslední komentáře, ale jenom hodnocení bez komentáře. Byť jenom poslední tři, počet komentářů zůstal stejný. Též se mi líbí, že se v praxi ukázalo, že je dobře, že příspěvky v diskusi u knih jsou lépe vidět a dá se v nich listovat. Alespoň je delší dobu vidět, jak jeden uživatel druhého peskuje za jeho názor ke knize :O to je fajn ;)

alekis
alekis 06.05.2019 v 17:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 06.05.2019 v 17:31

1.) Úvodní strana
a) z jednoho řádku, kde byly Populární knihy i Nové knihy jsem udělal řádky 2 a zvětšil obálky. Nyní se z nich dá přečíst lépe název a autor, než do dnešního dne. Proto myslím, že není třeba pod ně dávat název knihy textem.

b) přidal jsem náhodně zobrazené eknihy zdarma ke stažení - na tuhle kategorii jsem díky spolupráci s Městskou knihovnou v Praze velmi pyšný, nejen proto, že za tím stálo opravdu hodně práce vytvořit technický most, aby mohla Databáze automaticky přijímat další eknihy, které knihovna vytvoří...teď je sekce ještě více zviditelněna. Je to něčím krok vzad?
Pod tím jsou nově nejnovější inzeráty z bazaru - toto je možná jen dočasné...

2.) Sekce Komunita - titulní strana této sekce má nově o jeden nejnovější komentář navíc + přibyla sekce se třemi nejnověji ohodnocenými knihami + dole přibyli uživatelé s nejvíce body za poslední dny... + zde v budoucnu vidím prostor pro další nový "komunitní" obsah

"Recenze" a "Blogy" byly dodnes nešťastně umístěny v sekci "Novinky", nyní jsou v "Komunitě" - opět logičtější krok.
to jackk: Do recenzí se z 99 % přistupuje rovnou přes danou knihu, proto ta položka není v hlavním menu vůbec potřeba

Populární knihy nejsou měřeny celkovým zobrazení uživateli, ale všemi návštěvníky webu


Chápu, že některé změny mohou působit divně, zbytečně atd.. ale vše je podloženo měřeným chováním, z prstu si je nevycucávám, ani je nedělám z nějakého rozmaru.
Bohužel je potřeba neustále opakovat, že nikdy nebudou všichni spokojení, protože každému vyhovuje něco jiného. A aby mohla být spokojená valná většina, je potřeba měřit chování a právě kvůli tomu provádět podobné změny.
Čemu rozumím úplně nejméně, jsou příspěvky, ve kterých se píše, že mají změny něco společného s penězi, honěním ega, nebo někým, kdo by měl ovládat mé rozhodnutí!??

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 06.05.2019 v 17:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

InaPražáková
InaPražáková 06.05.2019 v 17:45

Dan: Díky za vyjádření.
a) Větší obrázky by právě nebyly třeba, kdyby byl na stránce název. I z velkého obrázku se u některých obálek název luští obtížně, z textu se čte přirozeně. K obrázkovému přetížení jsme já a Hanka psaly výše.
b) E-knihy jsou fajn, díky za tu možnost. Chápu jejich zviditelnění, problém je obecné zviditelnění velkých obrázků, viz výše.
c) Tři komentáře a hodnocení fajn, prima, ale je to schované, hůř dohledatelné (resp. mi to přijde neintuitivní, protože je třeba hledat).

Tedy jednotlivé úpravy jsou k lepšímu, ale při jejich odsunutí za lištu jsou paradoxně míň vidět. Kliká se na to, co je vidět, tudíž zobrazovanost na titulce ponechaných kolonek předpokládám ještě vzroste, ale nebylo by uživatelsky vstřícnější nabízet spíš ten "komunitní" obsah?

Koka
Koka 06.05.2019 v 17:49

Z Danova příspěvku mě zaujalo několik věcí, ale nejvíce slova, že "... nejnovější inzeráty ... toto je možná jen dočasné."
Copak to ostatní je stálé? Kdy naposled proběhl kvartál, v němž by nedošlo k nejaké změně, úpravě, přesunu, sloučení či rozdělování rubrik ?
Když je vše, kvůli čemu děláte úpravy, podloženo "měřeným chováním", tak přijměte, že i posudky uživtelů těch úprav jsou podloženy "měřeným chováním" úpravce.

Text příspěvku byl upraven 06.05.19 v 17:50

Petass
Petass 06.05.2019 v 17:52

Libí se mi nové uspořádání komentářů a jejich rozšíření. Možná ale ne každého napadne, "že se dají rozkliknout". Je škoda, že není přímý odkaz na komentáře na hlavní stránce, věřím, že stávající uživatelé nemají důvod hlavní stranu využívat, ale nově příchozí určitě ano... i u mě to tak bylo. Teď tam nechodím vůbec, dřív denně. Komentáře byly a jsou tím hlavním důvodem, proč tu jsem.

Nelíbí se mi název "komunita", je to nešťastné označení. To, co najdu po rozkliknutí už je v pohodě.

Co se týká hlavní strany... nezajímají mě ani Populární knihy, ani Nové knihy, ani co kdo aktuálně čte v Čtenářské výzvě, nové tipy jsem se naučila hledat jinde.

Jo a doplnila bych, že je DK teď mnohem lépe čitelná na telefonu. Zmizely problémy s překrýváním, špatně fungujícím menu atd.

Dane díky za vyjádření. Mně se tu pořád líbí!

reader.007
reader.007 06.05.2019 v 17:55

Lenka.vílka: u tebe je logické, že se ti změna líbí, ty máš ráda obrázky ;-)
My kverulanti zase paseme víc po rubrikách a textu, navíc pracujeme (nebo alespoň já pracuji) s myšlenkou, že když se sem nachomýtne nový příchozí, je pro něj prostředí trochu příliš nepohodlná hra na schovávanou. Ano, dole v patce se tu vysvětluje, na co že ta databáze je, ale jestli budou mít tak pozvolný start jako já, tak při všech těch neustálých změnách budou mít v orientaci pěkný hokej.

reader.007
reader.007 06.05.2019 v 18:15

Stížnost na "ego" je evidentně mířena na mě, dovolím si tedy reagovat: nejsem internetový začátečník, tak mi nikdo nebude sugerovat myšlenku, že se změny webu dějou z čistého altruismu a pro dobro uživatelů. Pokud to tak je, bylo by na čase odstranit veškerou reklamu. To byl samozřejmě vtip, já chápu že bez ní to neutáhnete, ale nemějte nás prosím za blbce...
Přeji Vám Dane obchodní úspěch, ale změny které provádíte nesou v sobě známky toho, že jdete na ruku spíš zadavatelům reklamy než návštěvníkům webu.
Až budu chtít okukovat obrázky, mám na to "pexeso" na pinterestu.

Text příspěvku byl upraven 06.05.19 v 18:33



Vložit příspěvek