Vzhled stránek DK

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Lector
Lector 06.05.2019 v 22:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.05.2019 v 22:19

Lector: tak teď jsem vážně vytočená. Někdo mi napíše, že bych si měla smazat, co mám na svém osobním profilu a nazve mě lhářem, protože si prý své přečtene knihy vymýšlím. Kdybych měla napsat, co jsem v ten okamžik měla v hlavě, už je tam, že jsem porušila pravidla diskuze a příspěvek smazány. Když si někdo začne, bráním se. Nebo vy to máte jinak?

JáJejí
JáJejí 07.05.2019 v 10:35

Nejsem na Databázi knih od úplného začátku, ale přece jenom mohu jeho vývoj komentovat ze svého subjektivního pohledu.
Ve své době Dan ze svého nadšení pramenícího z potřeby zkatalogizovat knižní produkci vydávanou v České a Slovenské republice založil něco, čemu se říká niche market, nebo niche bussiness.

V první vlně se k němu přidala malá skupinka pracovitých nadšenců, kteří databázi dobrovolně plnili obsahem. A když se něco dělá společně, je potřeba se nad tím resp. o tom domlouvat - vznikla veřejná diskuse.
Komunita okolo pomalu postupně rostla, protože počet nových registrovaných uživatelů několikanásobně převýšil počet neaktivních resp. úplných odpadlíků.

Mám pozorováním ověřeno na mnoha, nejen čtenářských a nejen virtuálních zájmových skupinách, že jakmile počet uživatelů přesáhne jistou kritickou hranici (není jednotná, pokaždé je to jiný počet), začnou se jasně projevovat důsledky normálního (Gaussova) rozdělení.
Krempou klobouku jsou na jedné straně ti, kteří pracují pro ostatní, zadarmo a se zaujetím pro věc, na druhé straně pak trollové. A v podstatě asi tak 80-85% je to dýnko klobouku. To jsou čtenáři, kteří web využívají v podstatě jen pasivně. Nemají potřebu o komunitu dbát, či ji něčím zásobovat. Necítí potřebu web vylepšovat resp. dbát na nějaká jeho pravidla.

A je jich už tolik, že to asi před odhadem 3-4 lety začalo být velmi zajímavé pro zprostředkovatele reklamního obsahu.
Potřebám těchto dvou hráčů je prostě DK rádoby optimalizována. Metodou pokusu a omylu.

A tak to v byznysu chodí, ať jde o literaturu, muziku resp. všechny volnočasové aktivity, nebo prodej klasického spotřebního zboží.
Není cesty zpět.

Leda se trefit do zatím ani neobjevené potřeby publika, jak se to kdysi povedlo Danovi.

Psycholog Daniel Špok na skvělé přednášce "Život pomalý a rychlý" v rámci jedné studentské akce předpověděl, že zatím poslední marketingově nevytěžený segment lidské činnosti je ... hádejte!?
:-)

Text příspěvku byl upraven 07.05.19 v 10:46

reader.007
reader.007 07.05.2019 v 11:55

spánek?

Mimochodem nevšimla jsem si, že by se někdy děl nějaký kompromis pro aktivní část uživatelů. To, že se nám Dan občas uráčí reagovat na nespokojené nebo kritické komentáře, NENÍ KOMPROMIS.

Text příspěvku byl upraven 07.05.19 v 11:55

JáJejí
JáJejí 07.05.2019 v 12:37

reader.007: Přesně tak.

Aktivní uživatelé negenerují kliky na reklamní bannery, ti se zabaví jinak!
:-)

reader.007
reader.007 07.05.2019 v 12:50

Aha, už to chápu - těm co tu doplňují/opravují je odměnou sám plodně strávený čas. Souhlasila bych s tím, kdyby velká část té práce nebyla podkopávána změnami (napadá mě onehdy oblíbený argument, že na něco "není dostatečně klikáno"), případně zasouvána do pozadí. Ale hlavně že má DK slušné pozice ve vyhledávači, což?


siena
siena 07.05.2019 v 13:01

reader.007, včera jsem si prolistovala starší zdejší příspěvky a tam se dočetla různých argumentů. Čas od času není od věci si připomenout. Nad všemi přímo ční, jak je vše podřízeno zdejší přehlednosti...a opravdu nevím, jak tyto poslední změny k té přehlednosti přispěly.

reader.007
reader.007 07.05.2019 v 13:03

siena: Taky nevím, ale vzhledem k tomu že se titulka změnila na "dlaždice", tak se z nich asi líp oprašuje smetí, když to sem moderátoři chodí pucovat ;-))

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 07.05.2019 v 17:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 07.05.2019 v 18:47

Žádná komunita....jsem obyčejný uživatel DK ....a doufám, že tu ještě zůstalo pár obyčejných uživatelů se zájmem o knihy...

bamba
bamba 07.05.2019 v 19:01

komu áno, komu nie a komuanitak.
encyklopedie - obyčajný užívateľ by si nedal takýto nick.

Text příspěvku byl upraven 07.05.19 v 19:02

LordSnape
LordSnape 07.05.2019 v 20:33

Osobně musím souhlasit s Lectorem, ač na hlavní stránku moc nechodím... Také bych od knižního webu očekával knižní obsah. To, že zmizely nové komentáře a recenze mě dost mrzí. Vzhled jako takový nemá cenu komentovat, páč bych se zbytečně opakoval.

Na DK jsem bezmála 7,5 roku, takže si lecos pamatuji. A vždy to tady nebývalo tak špatný. E-knihy zdarma jsou ok, ale prostě pojetí knižního webu pro lidi si představuji jinak.

Na druhou stranu tady funguje aspoň dobrá trojice moderátorů v opravném vláknu. A ani sám provozovatel ani není schopen v rámci děkovačky Lupy uznat, že to není "one man show", protože obsah tady tvoříme i my, uživatelé. A to dost měrou vrchovatou. Smazat vše, co jsme vložili my, může to tady rovnou zabalit.

Co mě asi štve nejvíc je ta kadence neustálých změn a naprostá ignorace uživatelů, případně diskuze před jejich nasazením a potírání diskutujících v rámci nesouhlasu.

Jo a zpoplatněné poptávkové inzeráty jsou zločin a vydírání!

Text příspěvku byl upraven 07.05.19 v 20:34

encyklopedie
encyklopedie 07.05.2019 v 21:26

LordSnape...já jsem tu od začátku ....a můžu potvrdit co píšeš ....a opravdu si z toho dělá "one man show" ...i s tou ignorací uživatelů....reklama je mocný nástroj

reader.007
reader.007 07.05.2019 v 22:36

Jen poznámečka k těm poptávkám: nechat si zaplatit za něco, co ani není uvedeno v plném rozsahu v činnost, je skutečně jednání, které se nedá nazvat jinak než nehoráznost.

Lector
Lector 07.05.2019 v 22:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 07.05.2019 v 22:59

@encyklopedie Od začátku? Vidím v profilu rok 2016...

encyklopedie
encyklopedie 07.05.2019 v 23:05

LordSnape ..... (poprvé: 23.02.2009)......... nick encyklopedie je jen na přání kamarádů ...."řádil" jsem tu dávno před rokem 2016

vezír
vezír 07.05.2019 v 23:14

Zuckerberg /Facebook/ se taky radí s lidima jak má provýst jakou změnu?? / pokud je projekt velkej nejde to : Lorde, to je najivní

Koka
Koka 08.05.2019 v 08:44

vezír - podívejte se na stranu 7 tohoto diskuzního vlákna: najdete tam příklad toho, že Dan se opravdu s uživateli radil o změně, kterou chce provést, a ptal se na jejich názor (viz jeho příspěvek z 10. 10. 2018 v 14:16). Že si to nakonec udělá po svém, je pochopitelné.
A vaše představa, že veliké firmy se neradí se svými klienty, je také mylná. Naopak - velké firmy, které žijí z klientů, mají celá oddělení a platí si (někdy i stovky) analytiků, kteří monitorují a vyhodnocují "zákaznické preference", a tomu přizpůsobují své služby.
A firmy, které jsou založené na bázi dobrovolné brigádnické svépomoci uživatelů, to samozřejmě dělají také.

V tomto ani v jiných vláknech nenajdete ani jeden jediný povzdech (natož stížnost) nějakého uživatele DK, žeby mu přístup do komentářů jiných čtenářů, prováděný jediným krokem z titulní stránky, vadil, a že by chtěl ty komentáře upozadit, aby se k nim dostával místo jednoho až přes tři kliky. A přesto ta změna provedena byla. K čemu?

vezír
vezír 08.05.2019 v 08:49

koka,, stejně jak píšeš - na předchozí straně přece Pan taky psal že tu vše monitoruje a měří a podle toho změny robí a ne podle pěti negativních pohledů na věc
tak si právě proto nemůžeš asi myslet že změny se dělaj jen když někomu něco vadí nýbrž když je proto nějakej důvod ??

ddkk
ddkk 08.05.2019 v 09:00

Je fascinující, jak provozovatele zřejmě ponechává v klidu dlouhodobá nespokojenost uživatelů, když z vlastní zkušenosti vím, jak téměř okamžitě reaguje na jakýkoli příspěvek, který by mohl nabourat reklamní byznys na DK...pro mne více než smutné a vůči uživatelům, de facto dobrovolným tvůrcům obsahu stránek, až arogantní....že bychom mu opravdu nestáli za osobní zapojení se do diskuse?

Text příspěvku byl upraven 08.05.19 v 09:01

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.05.2019 v 09:01

Jediná trochu negativní věc, ale to je věc designu. Nešlo by udělat, aby horní lišta (kde začínají novinky a končí diskuze) byla za rovno s ostaním textem? Teď slovo diskuze končí daleko v místě, kde je v pravo místo pro reklamu. Když mám potom telefon v ruce, tak je 50/50 že kliknu na diskuze/reklama. A to mě potom dělá: :( :( :(
Jsem pochopitelně v režimu "stránky pro počítač", logicky... ;)

Text příspěvku byl upraven 08.05.19 v 09:04

elfos
elfos 08.05.2019 v 09:07

Lectore, Dan reagoval předevčírem. Velmi podrobně se ke změnám vyjádřil, i když si myslím, že nemusel.

A ještě dodám, že i mně vadí, jak ho tu pár lidí častuje urážkami a přisuzuje mu něco (jednání a myšlenky), co není pravda. Hodně mi to vadí a taky se proti tomu, zase jednou po čase, tímto ohrazuji.

Text příspěvku byl upraven 08.05.19 v 09:25

vezír
vezír 08.05.2019 v 09:15

ddkk - diskuze sleduju dost a co myslíš tou dlouhodobou nespokojeností uživatelů /těch stejnejch 10 lidí co tu nadává na všechno dokola a denně/ ?? víš kolik je tu registrovanejch lidí?? to by museli psát stovky až tisíce aby to mohlo mít nějakej vypovídající hlas bych řek nebo jako když 10 lidí něco napadne tak je to automaticky špatná změna??

Lector
Lector 08.05.2019 v 09:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek